Masters 2022 – Ścigając Scottiego Schefflera, śledząc Tigera Woodsa i inne ważne historie na weekend w Augusta National

AUGUSTA, Ga. – Tygrysi Las może być największą historią 86. Mistrzów.

Ale wszyscy gonią najgorętszego gracza na świecie, świat nr. 1 Scottie Schefflerktóry ma przewagę 5 strzałów, zmierzając do sobotniej trzeciej rundy w Augusta National Golf Club.

Przewaga Schefflera dorównuje największej 36-dołkowej przewadze w historii Masters. Pięciu innych graczy kierowanych taką samą liczbą uderzeń po dwóch rundach, w tym Harry Cooper w 1936, Herman Keizer w 1946, Jack Nicklaus w 1975, Raymond Floyd w 1976 i Jordan Spieth w 2015. Wszyscy oprócz Coopera wygrali zieloną kurtkę.

Pełna lista czasów tee w rundzie 3

Oto, na co warto zwrócić uwagę w sobotę w Augusta National:

Czy ktoś może złapać Schefflera?

Scheffler, lat 25, przez ostatnie dwa miesiące błyskawicznie się rozwijał. Po nieudanych zwycięstwach w pierwszych dwóch sezonach w trasie, Scheffler wygrał trzy razy w ostatnich pięciu występach – na WM Phoenix Open w lutym oraz Arnold Palmer Invitational i WGC-Dell Technologies Match Play w marcu.

Odkąd w 1986 r. rozpoczął się oficjalny ranking World Golf Ranking, żaden gracz nie wygrał swojego pierwszego turnieju PGA Tour lub DP World Tour, zdobywając pozycję nr. 1 na świecie i odniósł swoje pierwsze większe zwycięstwo w mistrzostwach w tym samym roku. Było 25 różnych graczy do osiągnięcia Nie. 1 na świecie, a Scheffler ma szansę stać się pierwszym graczem, który dokona wszystkich trzech tych wyczynów w tym samym roku, według ESPN Stats & Information.

Ale Scheffler nigdy nie prowadził w głównych mistrzostwach. Jego poprzedni najlepszy był remis o drugie miejsce po 54 dołkach w PGA Championship 2020; skończył w remisie o czwarte miejsce. Jest trzecim światem nr. 1, aby utrzymać lub podzielić przewagę 36-dołkową na Masters. Z poprzednich dwóch wygrał jeden z nich (Dustin Johnson w 2020 r.) i jeden z nich przegrał (Greg Norman w 1996 r.).

Czy Scheffler może utrzymać prowadzenie?

„Jeśli cokolwiek, [having the lead] dodaje mi pewności siebie – powiedział Scheffler. Kiedy zobaczyłem, że w pewnym momencie objąłem prowadzenie [Friday], a moją pierwszą myślą było po prostu próbować go zbudować tylko dlatego, że czuję, że gram dobrze. To będzie cel, do którego zmierzasz [the third round], tylko po to, by ustawiać się w dobrych pozycjach, oddawać strzały. Dopóki jestem oddany wszystkim, wszystko powinno być w porządku. Reszta tak naprawdę nie zależy ode mnie.”

READ  Powodzie w Kentucky zabijają co najmniej 28 osób – „wszystko zniknęło”

Zegarek tygrysi

bawić się

2:22

Tiger Woods opowiada o swojej drugiej rundzie i cieszy się, że ma szansę na weekend.

W swoim pierwszym od ponad 17 miesiącach startu w oficjalnych zawodach Woods, który wygrał tu pięć razy, ma 9 strzałów za Schefflerem. Ale ma tylko 4 strzały z drugiego miejsca.

46-letni Woods musiał szczególnie ciężko pracować, aby utrzymać się w miksie po tym, jak w piątek pokonał cztery z pięciu pierwszych dołków. Odbił się czterema birdie na ostatnich 11 dołkach i przegapił kilka innych dobrych okazji.

W sumie był to odważny występ dla Woodsa, który został poważnie ranny w wypadku samochodowym pod Los Angeles w lutym. 23, 2021.

„Czułem się dobrze z tym, jak walczyłem [Friday]„Woods powiedział.” Mogłem z łatwością wyrzucić się z dzisiejszego turnieju, ale w nim się utrzymałem. Jutro będzie ważny dzień, tak fajny i trudny, jak przewidują. To będzie szybkie i muszę tam wyjść i tam się postawić. Jeśli do niedzieli jesteś w ciągu pięciu lub sześciu z tyłu, masz szansę, więc po prostu muszę się tam dostać.

Woods powiedział, że jest zadowolony, że jego chirurgicznie naprawiona prawa noga utrzymała się przez pierwsze 36 otworów.

„Świetnie się udało” – powiedział. „Miałem nadzieję, że nie miałem żadnych niepowodzeń po drodze, na której nie mogłem iść, ale nie miałem żadnych niepowodzeń. Wszystko było dobrze, było trudne. Mój zespół wykonał piekielną robotę, aby mnie .gotowe.Po tym jak pójdę dalej i złamię [my body] tam, idą dalej i naprawiają go w nocy ”.

Justin Thomas nie jest teraz zły

Justin Thomas był z Woodsem, gdy tydzień temu pojechał do Augusta National, aby przetestować prawą nogę, grając 18 dołków ze swoim synem Charliem. Na początku tego tygodnia rozegrał z Woodsem dwie 9-dołkowe rundy treningowe.

W czwartek nie wyglądało na to, żeby Thomas przejął wiele wiedzy na temat kursu od 15-krotnego mistrza. Ale po 76. rundzie otwierającej Thomas zrobił się gorąco i odbił się z wynikiem 5 do 67 w drugiej. Jest remisowany na 10. miejscu z wynikiem 1 poniżej przez 36 dołków.

READ  Sprzedaż trwa, bitcoin i ethereum spadają

Thomas osiągnął najniższy wynik w drugiej rundzie i utrzymał przy życiu swoją passę 18 kolejnych cięć, co jest najdłuższym ze wszystkich graczy na trasie. Jego 9-strzałowa poprawa była również najlepsza wśród graczy w polu.

„Nawet nie wiem, jak to opisać” – powiedział Thomas o czwartkowej rundzie otwierającej. „To był zdecydowanie najbardziej wkurzony, jaki byłem po rundzie od naprawdę, bardzo długiego czasu. Nie wiem. To był tylko jeden z tych dziwnych dni. [Thursday] gdzie po prostu nie mogłem się skupić. Nie mogłem dostać się do rundy. Po prostu nie mogłem wejść w ten moment, który jest smutny i przygnębiony w pierwszej rundzie Masters.”

Thomas powiedział, że dał upust, bawiąc się w aportowanie ze swoim psem.

„Grałem w aportowanie z moim psem przez jakieś 45 minut i [his fiancee] Jill była tam ze mną, „Thomas powiedział.” Po prostu się dąsałem, wkurzałem i jęczałem przez około 30 minut, zjadłem kolację i położyłem się spać. Wszystko dobrze. „

Miejsce wydobywa z nich to, co najlepsze

Republika Południowej Afryki Karol Schwartzel, mistrz z 2011 roku, zajmuje drugie miejsce z wynikiem 3 poniżej. Jest w rankingu nr. 172 na świecie i siedem razy ominęło cięcie w dziewięciu startach trasy w tym sezonie.

„Złe wyniki tak naprawdę nie decydowały o tym, jak się tu czułem” – powiedział Schwartzel. „Właściwie wziąłem dwa tygodnie wolnego. W miarę upływu dwóch tygodni moja pewność siebie rosła w przekonaniu, że mogę wygrać ten turniej, ponieważ zacząłem osiągać bardzo dobre wyniki. [I] właśnie obejrzałem stary materiał i nadal tam jest ”.

Schwartzel powiedział, że oglądał najciekawsze momenty z jego wygranej w Masters i zaczął wierzyć, że może to zrobić ponownie. Zapytany o to, co uderzyło go najbardziej w wygranej 11 lat temu w Augusta National, otrzymał prostą odpowiedź.

„Na koniec założyłem zieloną kurtkę” – powiedział Schwartzel.

Obrona mistrza Hideki Matsuyamaktóry walczył z kontuzjami pleców i szyi, również zajmuje drugie miejsce z wynikiem 3 poniżej. Dustin Johnsonmistrz z 2019 r., zajmuje szóste miejsce z wynikiem 2 poniżej. Danny Willettktóry wygrał zieloną kurtkę w 2016 roku, zajmuje 10. miejsce z wynikiem 1 poniżej.

READ  Trzęsienie ziemi w Indonezji: trwa operacja wyszukiwania, ponieważ trzęsienie ziemi o sile 5,6 zabiło dziesiątki osób w Zachodniej Jawie

Willett przegrał mecz w Masters w czterech z ostatnich pięciu startów. Nie znalazł się w pierwszej dwudziestce na trasie od czasu, gdy zajął 18. miejsce w RBC Classic w marcu 2021 roku.

„Jesteśmy w dobrej sytuacji” – powiedział Willett. „I [haven’t] jest w tej pozycji od jakiegoś czasu i miło jest tam być ”.

Czy Harold Warner III zdoła przełamać początkującą suszę?

Harolda Warnera III był jednym z ostatnich sześciu graczy, którzy znaleźli się na polu Masters, będąc w pierwszej pięćdziesiątce na świecie na dzień 28 marca. Wykorzystuje w pełni swoją szansę.

Varner zajmuje szóste miejsce z wynikiem 2 poniżej po zaksięgowaniu 1 poniżej 71 w każdej z dwóch pierwszych rund.

Varner wygrał Międzynarodówkę Saudyjską na początku lutego, zatapiając 92-metrowy orzeł putt na 72. dołku. W połowie marca zremisował na szóstym miejscu w The Players.

„Myślę, że wygrywanie tylko rodzi zwycięstwo” – powiedział. „Nigdy nie wątpiłem, że mogę wygrać, ale to się po prostu nigdy nie wydarzyło. Byłem tam, strzelałem kilka wysokich liczb, gdy to miało duże znaczenie, i myślę, że dojrzałość. Ale najważniejszą rzeczą jest po prostu prowadzenie mojej podróży”.

Varner powiedział, że niektóre z najlepszych rad, jakie otrzymał, pochodziły od Woodsa.

„Nigdy nie zapomnę, Tiger powiedział mi najwspanialszą rzecz” – powiedział Varner. „Zapytałem go: 'Co trzeba, żeby wygrać?’ Powiedział: „Przestań się martwić o wygraną, zatrzymasz to”. Pomogło to w mojej postawie po prostu robić to, w czym jestem dobry, grać w golfa, uderzać w uderzenie, którego to wymaga. Myślę, że musisz to robić dużo tutaj.

Varner cieszy się swoim pierwszym występem w Masters z rodzicami i małym synem Liamem.

– To niewiarygodne – powiedział Varner. „Właśnie zobaczyłam tatę po raz pierwszy. Nie lubi patrzeć. Jest zbyt zdenerwowany, ale widziałam mamę. Nie mogę się doczekać, kiedy zobaczę moje dziecko. Tak jak powiedziałam wcześniej, prawdopodobnie idzie zwymiotować na mnie. Tak, to jest niesamowite ”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *