Co powiesz na 10 tysięcy lirów, nazywa się OÇ?

W miesiącach letnich dużo dyskutuje się o cenach lokali rozrywkowych, hoteli i restauracji. Wielu obywateli uznając usługi świadczone w kraju za drogie, skierowało się za granicę.

Dziennikarz Cüneyt Özdemir w swoim ostatnim programie rozmawiał o nadmiernych cenach z pisarzem gazety Economy Şerefem Oğuzem.

Özdemir najpierw opowiedział historię turysty, który co 3 lata przyjeżdża do Stambułu, i nakręcił film, w którym zwraca uwagę na podwyżki cen.

„Hamburger za 1 dolara staje się 8 dolarami”

Özdemir powiedział: „Wzrostu ceny hamburgera z 1 dolara i 80 centów do 8 dolarów nie można wytłumaczyć jedynie danymi o inflacji. Ludzie nie chodzą, bo obszary turystyczne są teraz puste. Nazywam to postrzeganiem Ludzie są zmęczeni oszukiwaniem, powiedział.

co1.jpg

„Jeśli moralność idzie w parze z inflacją…”

Ekonomista Şeref Oğuz powiedział: „Inflacja nie ma nic wspólnego z ekonomią, stała się socjologią. Stała się także psychologią mas. Ponieważ idea, że ​​ceny wzrosną, jest zakorzeniona w społeczeństwie, firmy ustalają cenę, którą chcą zapewnić sobie bezpieczeństwo. Ceny są ważne, ponieważ prognozujesz przyszłość i odpowiednio dostosowujesz swoją sprzedaż.” „Inflacja może spaść lub wzrosnąć… Jeśli weźmiesz pod uwagę moralność, indeks powróci, ale moralność nie wróci” – powiedział. powiedział.

hamburger.jpg

„To jej imię, a potem płacze, bo nikt nie przychodzi…”

Cüneyt Özdemir odpowiedział na słowa Oğuza: „Moralność idzie z inflacją”, „Właściwie nazwałbym go inaczej, ale nie mogę tego powiedzieć na ekranie. Wyrażasz to w bardzo higieniczny sposób, to więcej niż niemoralne, zrobiłbym to powiedz OÇ, bo idziesz i mężczyzna postawił wino za 500 lirów w sklepie z kebabami jako 10 tysięcy lirów, poczekaj, przyjacielu, to nic nie znaczy „Potem płacze, sezon się zaczął i nikt nie przychodzi”. powiedział.

READ  Walczy z rakiem... Filiz Akın podzieliła się swoją najnowszą wersją

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *