Tajna Służba zapewniła GI wymianę tekstów po prośbie o wiele rekordów

Ujawnienie dotyczy obaw podniesionych w ostatnim liście do Kongresu przez inspektora generalnego, który oskarżył agencję o nieprzechowywanie dokumentacji potrzebnej do przesłuchania 6 stycznia.

Inspektor Generalny Joseph Gaffari – otrzymawszy już wstępną partię dokumentów, w tym „miliony ujawnień dokumentów agencji, polityk, komunikacji radiowej, e-maili, podsumowań i wywiadów” – zażądał 24 tajnych wiadomości tekstowych wysłanych i otrzymanych przez Secret w czerwcu 2021 r. 7 grudnia 2020 r. i 8 stycznia br. personel obsługi w okresie od 2021 r., zgodnie z listem, którego szczegółów nie ujawniono wcześniej. W piśmie nie zidentyfikowano 24 pracowników.

„Tajne Służby poinformowały agencję, że nie posiada żadnych zidentyfikowanych rekordów, a mianowicie rozmowy tekstowej między byłym szefem policji w Kapitolu USA Stevenem Sundtem a byłym szefem tajnej służby mundurowej Thomasem Sullivanem w dniu 6 stycznia 2021 r., Prosząc o pomoc. odpowie na prośbę OIG o wiadomości tekstowe i zapisy” – napisał zastępca dyrektora Ronald Rowe do komitetu 6 stycznia.

Deputowany Joe Lofgren z Kalifornii, członek komisji specjalnej, powiedział w środę CNN, że informacje, które Secret Service dostarczyła komisji w związku z 5 i 6 stycznia, były „niewystarczające”. Lofgren dodał, że zespół ma „więcej wymagań”.

We wtorek w wywiadzie dla MSNBC, Lofgren powiedział, że grupa otrzymała „wiadomość tekstową”, której jeszcze nie widział, ale powiedział, że grupa „wkrótce przekaże więcej informacji jako grupa”.

„W swoim liście nie podają żadnej wskazówki, że zabezpieczyli telefony, o których mowa, i wykonali z nimi pewne prace kryminalistyczne. To właśnie chcemy wiedzieć” – powiedział Lofgren. „To oczywiście nie jest dobre. Zbiegi okoliczności mogą się zdarzyć, ale naprawdę musimy dotrzeć do sedna tego i uzyskać więcej informacji niż mamy teraz”.

Poza Generalny Inspektor pyta:16 stycznia 2021 r. do tajnej służby skierowano szerokie żądanie bezpieczeństwa i produkcji przez Kongres, który poprosił o dokumenty i materiały związane z 6 stycznia. Druga prośba z marca dotyczyła konkretnie komunikatów od kilku komisji Izby, które zostały „otrzymane, sporządzone lub wysłane” między 5 a 7 stycznia.

Firma wyjaśniła, że ​​to od pracowników zależy utrzymanie niezbędnego bezpieczeństwa nagrań z ich telefonów. W liście napisano, że przed migracją telefonu, która rozpoczęła się 27 stycznia, usługa zapewniła personelowi przewodnik „krok po kroku” dotyczący zabezpieczania zawartości telefonu komórkowego, w tym wiadomości tekstowych. Wyjaśnił, że „wszyscy pracownicy Secret Service są odpowiedzialni”. Aby właściwie chronić rekordy rządowe generowane przez wiadomości tekstowe”.

READ  Tarzan ma kłopoty, ale nasze sprawy miejskie układają się dobrze.

Secret Service napisał w liście, że nadal pracuje nad ustaleniem, czy jakiekolwiek istotne informacje zostały utracone podczas migracji telefonu, ale powiedział, że „obecnie nie wie o wiadomościach tekstowych dostarczonych przez pracowników Secret Service”, o które poprosił inspektor generalny. Nie zachowane.”

„Tajne Służby nadal angażują się w szeroko zakrojone wysiłki w celu dalszej oceny, czy wszelkie istotne wiadomości tekstowe wysłane lub odebrane przez 24 osoby zidentyfikowane przez DHS OIG zostały utracone w wyniku migracji do usługi Intune, a jeśli tak, czy takie teksty można odzyskać ”- napisał Rowe. . „Wysiłki te obejmują pobieranie dostępnych metadanych w celu ustalenia, czy jakiekolwiek teksty zostały wysłane lub odebrane na urządzeniach zidentyfikowanych osób”.

Agencja przeprowadza wywiady z 24 użytkownikami „w celu ustalenia, czy wiadomości są przechowywane w lokalizacjach, które nie zostały jeszcze przeszukane przez Secret Service”.

W liście napisano, że Secret Service dostarczyła 10 569 stron dokumentów w początkowej odpowiedzi na wezwanie do Kongresu w zeszłym tygodniu. To przygotowanie obejmuje raporty po zakończeniu działań, terminy i zmiany polityki w odpowiedzi na 6 stycznia. Agencja wysłała również komisji szczegóły dotyczące tego, co określiła jako „niezwykłe wydarzenie bezpieczeństwa” w związku z przeniesieniem ówczesnego wiceprezydenta Mike’a Pence’a podczas zamieszek.

W pośpiechu, aby odpowiedzieć na prośby z zeszłego tygodnia, jak zauważa list, Secret Service wysłała materiał bez zmian, a grupa została poproszona o skonsultowanie się z agencją przed ujawnieniem jakichkolwiek informacji opinii publicznej.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe szczegóły.

Annie Grayer z CNN i Mary Kay Mallonee przyczyniły się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *