Dwupartyjna Komisja Senatu zgadza się na przeredagowanie ustawy o liczeniu wyborów

WASZYNGTON – Aby interweniować w certyfikacji Kongresu, prezydent Donald J. Dwupartyjny panel senatorów zaproponował w środę nowe przepisy modernizujące 135-letnią ustawę o liczeniu wyborów, zastępując prawo, które Trump próbował nadużyć 6 stycznia 2021 r. Jego porażka wyborcza.

Ustawa ma na celu zagwarantowanie pokojowego przejścia od jednego prezydenta do drugiego po ataku z 6 stycznia na Kapitol, który ujawnił, w jaki sposób można podważyć obecne prawo. Środek, który utrudniłby prawodawcom kwestionowanie, gdy Kongres spotyka się w celu zliczenia głosów wyborczych danego stanu. Byłoby też jasne, że wiceprezydent nie ma swobody w podejmowaniu decyzji, a także ustaliłoby procedury inicjowania prezydenckiej transformacji.

Druga ustawa zwiększy kary za groźby i zastraszanie urzędników wyborczych, będzie dążyć do poprawy sposobu, w jaki Poczta zajmuje się kartami do głosowania pocztą i odnowić na pięć lat niezależną agencję federalną, aby pomóc stanom administrować i chronić wybory federalne.

Choć uchwalenie ustawy nie może zagwarantować, że 6 stycznia nie powtórzy się w przyszłości, jej autorzy uważają, że przeredagowanie przestarzałej ustawy, a zwłaszcza zapisów związanych z rolą wiceprezydenta, może zniechęcić i zwiększyć takie wysiłki. Trudno zakłócić liczenie głosów.

Styczeń, który pokazał wieloletnie wady prawa regulującego proces liczenia wyborów. 6 Zaalarmowana wydarzeniami zebrała się ponadpartyjna grupa prawodawców, kierowana przez senatorów Susan Collins, republikankę z Maine i Joe Manchina III, demokratę Zachodniej Wirginii. Miesiące próbowania zgodzić się na przepisanie.

„W czterech z ostatnich sześciu wyborów prezydenckich proces był nadużywany, a członkowie obu partii sprzeciwiali się głosom wyborczym” – powiedziała w środę Collins. „Ale gwałtowne naruszenie Kapitolu 6 stycznia 2021 r. naprawdę rzuciło światło na pilną potrzebę reform”.

We wspólnym oświadczeniu 16 senatorów biorących udział w rozmowach powiedziało, że postanowili „naprawić wady” w prawie wyborczym, które nazwali „archaicznym i niejasnym”. W porozumieniu z ekspertami prawa wyborczego komisja ma nadzieję, że „opracuje projekt ustawy, która określi jasne wytyczne dotyczące certyfikacji i liczenia głosów wyborczych na prezydenta i wiceprezydenta” – czytamy w oświadczeniu.

READ  Xian walczy z największą erupcją COVID-19 w chińskim mieście w tym roku

Chociaż autorom brakuje 10 republikańskich senatorów, liczenie wyborów powinno gwarantować, że ustawa przetrwa obstrukcję i może uchwalić ostateczną legislację, jeśli wszyscy Demokraci ją poprą. .

SM. powiedział Collins. Senator Amy Klobuchar, demokratka Minnesoty i przewodnicząca komisji, została skonsultowana w sprawie ustawodawstwa.

Rachunki za to ogłoszono przedwczoraj Zapytanie w prime time Komisja Domowa badająca wydarzenia związane z atakiem z 6 stycznia, panie. W tym wielowarstwowe wysiłki Trumpa mające na celu unieważnienie jego porażki. Pan. Pojawiają się również w miarę nasilania się śledztw w sprawie wysiłków Trumpa i jego współpracowników. Pan. Rudolph W., który w imieniu Trumpa stał na czele forsowania zmiany wyników wyborów. Giuliani został nakazany przez sędziego z Gruzji. wystąpić przed specjalnym jurorem W przyszłym miesiącu w Atlancie.

Sty. 6 Po ataku w Senacie rozpoczęły się prace legislacyjne, które rozwinęły się, gdy Kongres tradycyjnie liczył zwykłe głosy wyborcze, ostatnie oficjalne potwierdzenie wyników wyborów prezydenckich przed objęciem urzędu. Przed zamieszkami, panie Trump bezskutecznie przekonał wiceprezydenta Mike’a Pence’a – który przewodniczył sesji jako przewodniczący Senatu – do jednostronnego zablokowania liczenia, powołując się na fałszywe twierdzenia o oszustwach wyborczych.

Nowe prawo koncentruje się na manipulowaniu głosami wyborczymi i nie obejmuje szerszej ochrony głosowania, o którą zabiegają Demokraci po tym, jak niektóre stany ustanowiły nowe przepisy, aby utrudnić ludziom głosowanie po zwycięstwach Demokratów w 2020 roku. Poprzednio senackich Republikanów To głosowanie zablokowało postępowanie.

Chociaż mogą istnieć spory dotyczące konkretnych przepisów, w Kongresie panuje powszechne przekonanie, że należy podjąć pewne kroki w celu wzmocnienia prawa o liczeniu głosów, które pan. – powiedział Manchin.

Józef R. Wielu republikanów, którzy poparli głosy wyborcze na Bidena Jr., mając nadzieję na kontrolę nad następną Izbą, postrzegało ten termin jako swoją największą szansę i optymistycznie wierzyło, że zwolennicy ustawy mogą wygrać w tym roku. rok.

READ  Astros ponownie ucisza nietoperze Yankees, ALCS wygrywa mecz 3, aby wygrać 1 World Series

„Ustawa o liczbie głosów musi zostać poprawiona” – powiedział dziennikarzom senator Mitch McConnell, republikanin stanu Kentucky i przywódca mniejszości. Odnośnie negocjacji dwustronnych, pani Powiedział, że Collins poinformował go o tym i że był „przychylny” motywom prawników.

Zgodnie z propozycją reformy liczenia głosów, gubernator stanu zostałby zidentyfikowany jako jedyny urzędnik odpowiedzialny za przedłożenie stanowej listy wyborców po głosowaniu prezydenckim, zabraniając innym urzędnikom robienia tego. Ten układ, panie Ma na celu udaremnienie wysiłków takich, jakie stosował Trump i jego zwolennicy. przedstawili własny elektorat Nieuznawany przez stany i nie odzwierciedla powszechnego głosowania.

Co najmniej jedna piąta zarówno Izby Reprezentantów, jak i Senatu byłaby zobowiązana do wniesienia sprzeciwu — znaczne podwyższenie z obecnego limitu jednego członka Izby i jednego senatora — w celu zapobieżenia bezpodstawnym próbom kwestionowania liczby wyborów w danym stanie. . Zastrzeżenia muszą zostać podtrzymane przez większość zarówno w Izbie, jak i Senacie.

Ustawa stworzyłaby nową szybką ścieżkę dla kandydata do kwestionowania frekwencji wyborczej w danym stanie. Zgodnie z projektem roszczenia te miałyby być zaskarżane bezpośrednio do Sądu Najwyższego w specjalnym składzie trzech sędziów.

Po impasie w sprawie zmiany prezydenta w 2020 r. urzędnicy administracji Trumpa Początkowo odmówił Pan. Ustawodawstwo umożliwiłoby więcej niż jednemu kandydatowi uzyskanie środków na przejście na rozpoczęcie przygotowań do objęcia urzędu, w celu zapewnienia Bidenowi środków finansowych i powierzchni biurowej.

Pan. Pan Trump i jego sojusznicy. Pan. Po skłonieniu Pence do przejęcia władzy, prawo stwierdza, że ​​rola wiceprezydenta jest głównie ceremonialna i „nie ma władzy”. rozstrzygać, akceptować, odrzucać lub w inny sposób rozstrzygać tylko spory dotyczące wyborców”, zgodnie z podsumowaniem akcji.

„Jeśli chodzi o jakiekolwiek pytania dotyczące roli wiceprezydenta, myślę, że ważne jest, aby upewnić się, że szczegóły około 6 stycznia zostały wyjaśnione” – powiedział senator Mark Warner z Wirginii, jeden z Demokratów. Prawo.

READ  Samochód ambasadora Turcji odpalił w Sudanie

Oprócz pani Collins do innych republikańskich członków frakcji ponadpartyjnej, którzy popierają redystrykcje należą senatorowie Shelley Moore Capito z Zachodniej Wirginii, Lindsey Graham z Południowej Karoliny, Lisa Murkowski z Alaski, Rob Portman z Ohio, Mitt Romney z Utah, Ben Sassi z Nebraska, Thom Tillis z Północnej Karoliny i Todd Young z Indiany.

Senatorowie Maryland, Benjamin L. Cardin, Chris Koons z Delaware, Christopher S. z Connecticut. Z wyjątkiem Murphy’ego, Gene Shaheena z New Hampshire i Kirsten Sinema z Arizony, Demokraci to pan.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *