Zakwestionowany partner Muska, który przejęła Twittera o wartości 44 miliardów dolarów

6 maja (Reuters) – Elon Musk i Twitter Inc. (TWTR.N) Musk złożył w piątek pozew przeciwko funduszowi emerytalnemu na Florydzie, próbując zablokować przejęcie 44 miliardów dolarów firmy zajmującej się mediami społecznościowymi przed 2025 rokiem.

W proponowanym pozwie zbiorowym złożonym w Delaware Sancheri Court, policyjnym funduszu emerytalnym w Orlando, prawo stanu Delaware zabroniło szybkich fuzji, ponieważ Musk miał umowy z innymi głównymi partnerami Twittera, w tym ze swoim doradcą finansowym Morganem Stanleyem. (MSN) I założyciel Twittera Jack Dorsey, który wesprze zakup.

Według funduszu Musk, który jest właścicielem 9,6% Twittera, faktycznie „posiada” ponad 15% akcji firmy. Powiedział, że fuzja powinna zostać opóźniona o trzy lata, aż dwie trzecie tych, którzy nie są jej „właścicielami”, zatwierdzi ją.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Morgan Stanley posiada 8,8% akcji Twittera, a Dorsey 2,4%.

Musk ma nadzieję, że w tym roku sfinalizuje zakup akcji Twittera za 54,20 USD, co jest jednym z największych wydatków zagranicznych na świecie.

Prowadzi również firmę produkującą samochody elektryczne o nazwie Tesla Inc. (TSLA.O)Kieruje The Boring Go i SpaceX i jest najbogatszym człowiekiem na świecie według magazynu Forbes.

Twitter i jego zespół, w tym Dorsey i dyrektor generalny Barack Agarwal, zostali wymienieni jako oskarżeni.

Twitter odmówił komentarza. Prawnicy funduszy Musk i Florida nie odpowiedzieli od razu na prośby o komentarz.

W pozwie zarzucono, że dyrektorzy Twittera naruszyli swoje zaufane zobowiązania i domagali się zadośćuczynienia prawnego. Nie jest jasne, w jaki sposób akcjonariusze mają nadzieję, że wpłynie to na zakończenie fuzji zgodnie z harmonogramem.

W czwartek Musk powiedział, że zebrał około 7 miliardów dolarów na zakup państwowych funduszy majątkowych i przyjaciół w Dolinie Krzemowej. Czytaj więcej

Kiedy Musk ogłosił w zeszłym miesiącu swoje plany zakupu Twittera, nie miał środków.

READ  Materiały na temat zdolności nuklearnych obcego kraju przechwycone w Mar-a-Lago . Trumpa

Niektórzy z nowych inwestorów podzielają swoje zainteresowania z firmą Musk z San Francisco, samozwańczym niezależnym rozmówcą, który może zmienić sposób kontrolowania treści.

Stanowy fundusz emerytalny Florydy również inwestuje w Twittera, a gubernator Ron Desantis powiedział w tym tygodniu, że Musk może zarobić od 15 do 20 milionów dolarów, jeśli sfinalizuje zakup.

W handlu popołudniowym akcje Twittera spadły o 60 centów do 49,76 USD.

Sprawa Orlando Police Pension Fund przeciwko Twitter Inc. i in., Delaware Sancheri Court, no. 2022-0396.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Raport Jonathana Stempel w Nowym Jorku pod redakcją Howarda Collara i Marka Pottera

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *