Sty. Grupa 6 Jak Trump stworzył i rozpowszechniał kłamstwa wyborcze

WASZYNGTON – sty. 6, 2021, Komitet Izby Reprezentantów do zbadania ataku na Kapitol pod przewodnictwem byłego prezydenta Donalda J. W poniedziałek wniesiono szeroko zakrojony pozew, twierdząc, że Trump stworzył i rozpowszechniał kłamstwo, że wybory w 2020 roku zostały mu skradzione. Rosnące dowody z chóru rosnących doradców, że został legalnie pokonany.

Panel, na swoim drugim przesłuchaniu w tym miesiącu, powiedział, że pan Znalazł pochodzenie i postęp tego, co Trump określił jako „wielkie kłamstwo”. Z bezpośrednich świadków i zarejestrowanych oświadczeń wynika, że ​​były prezydent, wbrew wielu swoim doradcom, nalegał na ogłoszenie zwycięstwa w noc wyborczą, zanim głosy zostały w pełni policzone, a następnie próbował zakwestionować swoją porażkę. Informacje były nieprawidłowe.

„Gdyby naprawdę wierzył w te rzeczy, odszedłby od rzeczywistości” – powiedział William P. Barr, były prokurator generalny, o Trumpie podczas wywiadu na taśmie wideo, który zespół grał w poniedziałek, po czym nie mógł kontrolować swojego śmiechu. Absurdalność twierdzeń byłego prezydenta.

„Nie było oznak zainteresowania prawdziwymi faktami” – powiedział. Powiedział Bar.

Panel wykorzystał również zeznanie lidera kampanii Trumpa Billa Stephena, który powiedział swoim śledczym, że Trump zignorował ostrzeżenie w nocy wyborczej, mówiąc, że nie ma podstaw, by twierdzić, że wygrał. Zamiast tego prezydent Rudolph W. Otrzymano radę Giulianiego – jego osobistego prawnika, Jasona Millera, który według jednego z czołowych doradców kampanii był „z pewnością pod wpływem alkoholu” i powiedział, że wygrał, mimo że głosowanie wciąż było zaplanowane.

Pan o wynikach wyborów. Każda część prób grupy pokazania, w jaki sposób Trump ich ignorował, prowadziła bezpośrednio do wydarzeń z 6 stycznia, kiedy tłum jego zwolenników zaatakował Kapitol w najbardziej zabójczym ataku na budynek od stuleci. Za radą prezydenta „przestań kraść”.

Śledczy posunęli się w poniedziałek dalej, opisując, w jaki sposób kampania Trumpa i jej republikańscy sojusznicy wykorzystywali nieuczciwe roszczenia wyborcze, wprowadzając w błąd małych darczyńców i pozyskując 250 milionów dolarów dla firmy o nazwie Oficjalny Fundusz Bezpieczeństwa Wyborczego. Asystenci kampanii zeznali, że nigdy nie byli.

„To nie jest tylko wielkie kłamstwo”, powiedział Joe Lofgren, demokrata z Kalifornii, który odegrał kluczową rolę w śledztwie, mówiąc, że „istnieje wielka rozbieżność”.

READ  Długo odkładana nominacja Garcettiego na ambasadora Indii stoi przed Senatem

Pieniądze zebrane wyraźnie, aby „przestać kraść” pana Udał się do Trumpa i jego sojuszników, jak wykazało dochodzenie, 1 milion dolarów dla funduszu powierniczego prowadzonego przez jego dyrektora naczelnego Marka Meadowsa; Pan. milion dolarów dla komitetu politycznego prowadzonego przez kilku jego byłych pracowników, w tym Stephena Millera, projektanta agendy imigracyjnej Trumpa; Ponad 200 000 USD na hotele Trumpa; I 5 milionów dolarów dla Event Strategies Inc., który 6 stycznia zorganizował wiec przed Capitol Rebellion.

Pan. Aides powiedział, że syn Trumpa, dziewczyna Donalda Trumpa Jr., otrzymał 60 000 dolarów za przemówienie na imprezie, która trwała krócej niż trzy minuty.

„Oczywiste jest, że celowo wprowadził w błąd swoich darczyńców, poprosił ich o przekazanie darowizny na fundusz, który nie istniał, i wykorzystał pieniądze na cokolwiek innego niż to, co powiedział” – powiedziała Lofgren o panu Trumpie.

Ale przez większość sesji pan. Poświęcony pokazaniu, jak mocno trzyma się mitów, że Trump podobno wygrał wybory, doradca dokopał się jeszcze głębiej po tym, jak poinformował go doradca.

Zgodnie z prezentacją komisji pan. Lista współpracowników i doradców, którzy próbowali odwieść Trumpa od jego fałszywych twierdzeń, jest długa i zróżnicowana. Obejmują one również ograniczoną liczbę prawników ds. kampanii. Przedstawili prezydentowi, jak dochody z boiska pokazują, że przegra wyścig. Wśród nich byli wysocy rangą urzędnicy sądownictwa – w tym jego były prokurator generalny – którzy badali, w jaki sposób twierdzili, że rasa została sfałszowana lub skradziona i uznali to za nie tylko bezpodstawne, ale także bezsensowne.

„Były nominacje od burmistrza Giulianiego i mam nadzieję, że pójdę i ogłoszę zwycięstwo i powiem, że wygraliśmy wszystko” – powiedział pan w wywiadzie wideo, w którym gra zespół. – powiedział Miller.

Pan. Stephen powiedział później, że uważa się za część „normalnego zespołu”, podczas gdy Mr. Specjalny panel doradców zewnętrznych, w tym Giuliani, wezwał pana. Zachęca Trumpa do składania fałszywych oświadczeń.

„Powiedziałem im, że to szaleństwo, a oni marnują swój czas” – powiedział. Bar zeznał. „To wielki, wielki wstyd dla kraju”.

Kilka godzin po przesłuchaniu komisji pan. Trump wydał 12-stronicowe oświadczenie, w którym podwoił swoje fałszywe twierdzenia. Nielegalnie zbierali głosy, usuwali republikańskich obserwatorów ankiet z punktów liczenia, przekupywali urzędników wyborczych i przestali liczyć w noc wyborczą, gdy był obecny.

„Demokraci stworzyli historię z 6 stycznia, aby odwrócić uwagę od największego i najważniejszego faktu, że wybory w 2020 roku zostały sfałszowane i skradzione” – powiedział. Trump napisał.

W pokoju przesłuchań w poniedziałek pan. Panel pokazał bardzo szczegółowo, jak doradcy Trumpa próbowali przekonać go do porzucenia kłamstw i zaakceptowania porażki, ale nie udało się. W swojej spowiedzi pan Bar przypomniał sobie kilka scen w Białym Domu, w których spotkał pana. Do Meadowsa i Jareda Kushnera, bratanka prezydenta i głównego doradcy, pana Trump powiedział, że zapytano go „jak długo powinno to potrwać?” Z tymi skradzionymi przedmiotami wyborczymi.

Pan. Trump powiedział, że „staje się bardziej realistyczny” i „jak daleko może to posunąć”. Pan Meadows mu obiecał. Bar przypomniał. Pan. Według Kushnera, pan. Bar powiedział w odpowiedzi na pytanie: „Robiliśmy to”.

Pan powiedział, że jego oszukańcze twierdzenia były fałszywe. Po tym, jak Trump ogłosił, pan Barr nadal spotykał się z prezydentem i jego doradcą w Białym Domu Patem Cipolonem. Pan. W swojej spowiedzi pan Trump opisał, jak był zły na własnego prokuratora generalnego za odmowę poparcia zarzutów oszustwa.

– To mnie zabija – powiedział. – powiedział pan Trump. Cytowany pasek. „Powinieneś to powiedzieć, bo nienawidzisz Trumpa”.

Ogólnie rzecz biorąc, panie Trump i jego sojusznicy Zarejestrowano ponad 60 spraw Kwestionuje wyniki wyborów. Ale w wielu fałszywych roszczeniach, panie Powiedział Komisji Adwokackiej, że spisek chińskich producentów oprogramowania, wenezuelskich urzędników i liberalnego finansisty George’a Sorosa, polegający na hakowaniu i przewracaniu maszyn stworzonych przez systemy głosowania Dominion, był okrutny – i bardzo sensacyjny. Pan. Głosy Trumpa.

Zarzuty te zostały najbardziej wyeksponowane przez byłego prokuratora federalnego Sidneya Powella, który zebrał liczne niezweryfikowane zeznania od świadków, którzy mieli informacje o Dominium. W następnych tygodniach po wyborach pracowała z grupą innych prawników. Chociaż Powell prowadził kampanię na rzecz Trumpa w demokratycznych fortecach w Atlancie, Detroit, Milwaukee i Phoenix, złożył cztery pozwy federalne. Już ustalił, że niektóre z jego zarzutów były fałszywe.

READ  Dane Białego Domu przekazane House'owi pokazują 7-godzinną przerwę w rejestrze telefonicznym Trumpa w styczniu. 6

Wszystkie przypadki – tak zwane „krokany”, nawiązanie do mitycznego, niszczycielskiego stworzenia morskiego – zostały ostatecznie odrzucone i uznane za trywialne. Pani sędzia federalny. Powell dozwolone I jej koledzy. Ma dominację Została pozwana za zniesławienie i inne.

Pan. Barr, w swoim oświadczeniu pod przysięgą, określił zarzuty wobec Dominion jako „szaloną rzecz” – powtarzają to inni doradcy Trumpa.

Pan. Po tym, jak Barr zrezygnował ze stanowiska prokuratora generalnego, zrezygnował jego następca, Jeffrey A.. Rosen i pan Powiedział Trumpowi, że jego zarzuty o powszechne oszustwo zostały „odrzucone”.

Zeznawał w poniedziałek, panie Inny świadek, który odrzucił oszukańcze twierdzenia Trumpa, Jan. 4, Pyongyang, były prokurator USA w Atlancie, który zrezygnował nagle w 2021 roku. Bach jest. Pan. Po rozmowie z Baru, pan. Bach zauważył zarzuty. Oszustwo wyborcze w Atlancie twierdziło, że walizka kart do głosowania została wyciągnięta spod stołu w lokalnym centrum liczenia głosów w noc wyborczą. W tym roszczenie wysunięte przez Giulianiego.

Pan. Trump i jego sojusznicy oskarżyli Filadelfię o masowe oszustwa, a były prezydent twierdzi, że w mieście głosowało więcej osób niż ostatnio zarejestrowanych wyborców. W swojej spowiedzi pan Bar nazwał to oskarżenie „śmieciami”. Aby wzmocnić ten argument, komisja zaprosiła republikanina Ala Schmidta, który był jednym z trzech komisarzy miejskich w Radzie Wyborczej hrabstwa Filadelfii.

Pan. Zarzuty oszustwa postawione przez Trumpa i jego sojuszników zostały oddalone przez pana. Schmidt zaprzeczył, jakoby istniały jakiekolwiek dowody na to, że więcej ludzi głosowało w Filadelfii lub że tysiące zmarłych głosowało w mieście.

Trump otrzymał również groźby online od osób, które reklamowały nazwiska członków jego rodziny, adres i zdjęcia jego domu po tym, jak opublikował tweeta oskarżając go o oszustwo wyborcze. Schmidt zeznawał.

Zach Montek I Charlie Savage Raport wniesiony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *