Intensywna pogoda uderza w każdą część Dolnego 48

Symbol zastępczy, gdy ładowane są akcje artykułu

W każdym zakątku Dolnej 48 szalona pogoda, pożar, powódź, huragan i cholerna fala gorąca sieją spustoszenie.

We wtorek alarmujące fale upałów odrzuciły oszałamiające 120 milionów Amerykanów, podczas gdy pół miliona klientów w Wielkich Jeziorach i Dolinie Ohio zostało dotkniętych gwałtowną burzą. Wysiadł prąd Poniedziałkowa noc.

W poniedziałek ekstremalna pogoda utrudniła ucieczkę.

Bezprecedensowa fala upałów od Nebraski do Południowej Karoliny. Chicago stanęło w obliczu huraganów i możliwych huraganów. Yellowstone był Parkiem Narodowym Odwiedzający są zabronieni Ponieważ drogi są zalane. Ogień rozprzestrzenił się na południowo-zachodniej pustyni.

Turbulencje atmosferyczne są pozornie ze sobą powiązane, a meteorolodzy odnoszą się do systemu pogodowego „ognistego pierścienia”. W dolinie Tennessee stoi stojąca kopuła cieplna, która w czasie ulewnych deszczy zapewnia wyjątkowe ciepło i wilgotność na jej północnym krańcu. Na wysokości kopuły suche powietrze wysycha południowo-zachodni krajobraz, stwarzając warunki do szybkiego rozprzestrzeniania się ognia. Pływanie w strumieniu po północno-zachodniej stronie kopuły cieplnej pozwoliło na wylanie wyjątkowej wilgoci na północne skały.

Największe drzewa na świecie walczą ze zmianami klimatu

Przy aktywnej pogodzie ciepło działa jako centralny element, wystając przez następny tydzień lub dwa. Upał, spotęgowany zmianami klimatycznymi spowodowanymi przez człowieka, może wywołać bardziej niszczycielskie burze.

Silne burze od Wielkich Jezior po Dolinę Ohio

National Weather Service otrzymało w poniedziałek prawie 600 raportów pogodowych, gdy gwałtowne burze uderzyły w Środkowy Zachód i dotarły na południowy wschód przez dolinę Ohio do południowo-zachodniej Wirginii i zachodniej Karoliny Północnej. Burza wiała z prędkością 98 mil na godzinę, powalając setki drzew.

Ciepło utworzyło się na północnym obwodzie kopuły i było zasilane przez zmiany temperatury z południa na północ, z burzami ściągającymi wiatry z katastrofalnie dużych wysokości.

W poniedziałek wieczorem na drodze międzystanowej 94 między Madison a Milwaukee zaczęły się burze, powodując grad wielkości kurzych jaj, zanim przeniósł się nad jezioro Michigan.

Burza urosła do wysokości około 70 000 stóp i odczuła skutki wznoszenia się prądu strumieniowego, co przyczyniło się do jej energii. Bogate wskaźniki błyskawicy, z tuzinem błysków na sekundę, wraz z rosnącą komórką burzową.

READ  Od próby zamachu stanu FETÖ minęło 7 lat

Kolejna poważna burza rozkwitła na zachód od Chicago, zamieniając się w superkomórkę lub burzę wirującą, która wywołała ostrzeżenia o huraganie w całym regionie. Syreny zabrzmiały, gdy kominy tańczyły na zachód od miasta, z których wiele mogło od czasu do czasu wylądować. Streamwood, Roselle i Maywood, Ill. Były radarowe dowody na ciasny obrót w pobliżu, a na międzynarodowym lotnisku Chicago O’Hare wiał wiatr o prędkości 84 mil na godzinę.

Część North Fremont Street w Chicago zawaliła się i zgłoszono pewne szkody, w tym usunięcie całego dachu w bloku mieszkalnym na trzecim piętrze w Ustach. Centrum meteorologiczne we wtorek weszło na miejsce zdarzenia i przeprowadziło oględziny uszkodzeń.

Na Dalekim Wschodzie burze zbiegają się w wiele ech łukowych lub zakrzywionych linii z silnymi wiatrami. Ekstremalne poziomy zagrożenia powodziowego zostały ogłoszone w północno-wschodniej Indianie, południowym Michigan i dużej części Ohio. Wiatr wiał z prędkością 98 mil na godzinę na lotnisku w Fort Wayne i 75 mil na godzinę w Putnam w stanie Ohio.

Linia została przerwana przed dotarciem do Środkowego Atlantyku, chociaż odosobnione silne burze spodziewano się we wtorek po południu.

Dodatkowe bitwy z silnymi i silnymi burzami są możliwe w środę i czwartek na Środkowym Zachodzie iw Dolinie Ohio – ponowne odpalenie na północnym skraju kopuły cieplnej.

Środkowe i Wschodnie Stany Zjednoczone Podgrzej blister na

Kopuła cieplna znajduje się w pobliżu Nashville. Ustanowił dziesiątki rekordów wysokich temperatur od czasu jego pierwszej formacji w Teksasie i na południowym zachodzie pod koniec zeszłego tygodnia. Temperatury w Death Valley w Kalifornii wzrosły do ​​123 stopni, podczas gdy Phoenix osiągnął 114, a Las Vegas 109 w weekend. Austin i San Antonio zdobyły 105 biegów.

Obecnie powszechne pomiary w latach 90. zbliżają się do 100 na wschodzie. Wilgotność, która sprawia, że ​​temperatura powietrza jest wyższa od 10 do 15 stopni.

Lincoln, Nep. (maksymalnie 103 stopnie), Columbia, SC (103), Austin (102), St. Louis (100), Charlotte (98), Nashville (97) oraz Louisville i Padwa, Gu. (Oboje 97) ustanowili rekordy 13 czerwca w poniedziałek. North Flat, Nep., Osiągnęło 108 stopni – nie tylko dzienny rekord, ale najwyższa temperatura, jaką kiedykolwiek zarejestrowano w czerwcu.

READ  Akcje kończą się gwałtownym spadkiem, rentowności obligacji rosną po danych o inflacji

Osiągnięcia z Minneapolis do Charleston, SC mogą zostać zakwestionowane do maksimum we wtorek. Ostrzeżenia o nadmiernych upałach obejmują większość Środkowego Zachodu, gdzie poziom uduszenia jest zaostrzany przez wilgotność kukurydzy i innych upraw, a wartości wskaźnika temperatury oscylują powyżej 110 stopni.

„Kody temperaturowe o temperaturze powyżej 100 stopni są niebezpieczne dla tych, którzy pracują lub bawią się na zewnątrz przez długi czas” National Weather Service napisał na Twitterze we wtorek.

Gdy Chicago oczyszcza się z burz w poniedziałek wieczorem, staje w obliczu ”.Niebezpieczne ciepło i wilgoć”We wtorek i środę, National Weather Service napisała na Twitterze. W Windy City może być nawet 110 stopni.

Służba Meteorologiczna prognozuje we wtorek 99-stopniowy wzrost w Minneapolis, przekraczając 98 odczytów zaplanowanych w 1987 r. i ustanawiając rekord. Dzień.

Temperatury spadną w Minnesocie i Wisconsin w środę, ale będą zagrażać rekordom od Detroit do Atlanty.

Nowy bunt upałów powróci na równiny w weekend. Centrum prognoz pogody Weather Service kontynuuje prognozowanie ponadprzeciętnych temperatur w centrum kraju do przyszłego tygodnia.

Niezwykła wilgotna pogoda otacza gorący punkt na północno-zachodnim Pacyfiku, gdzie prąd strumieniowy osłabł w ostatni weekend. To pozwoliło Niezwykle silna wilgotność przez cały rok – Nazywana Rzeką Atmosferyczną – wznosi się w głąb lądu z Oceanu Spokojnego. Rozprzestrzenił wyjątkowe czerwcowe deszcze nie tylko w Waszyngtonie i Oregonie, ale także w północnych Górach Skalistych.

Ulewne deszcze i topniejący śnieg wokół Parku Narodowego Yellowstone powodują historyczne powodzie. W kilku pomiarach między sobotą a poniedziałkiem odnotowano dwa do trzech cali deszczu.

Poziom wody w rzekach opadowych i topniejących w wielu przypadkach przekroczył stuletnie rekordy.

READ  Najnowsze wydarzenia w sprawie katastrofy helikoptera w Gaziantep... Minister Yerlikaya ogłasza smutną wiadomość: dwóch pilotów zginęło

Yellowstone, bezprecedensowe deszcze sieją spustoszenie na drogach

Gardiner, Mont. A między Mammoth Hot Springs rwąca rzeka przepływała przez drogę do północnego wejścia do Parku Narodowego Yellowstone w Gardner Canyon.

Przeczytaj stronę internetową parku, że „ze skutkiem natychmiastowym nie będzie żadnego ruchu odwiedzających przy pięciu wejściach do Parku Narodowego Yellowstone we wtorek, 14 czerwca i środę, 15 czerwca, co najmniej 15 czerwca”. Park wymienił „wyjątkowo niebezpieczne warunki”, w tym „poważne powodzie” [and] Zbocza skalne ”.

Co najmniej jeden dom został nagrany na wideo, jak zapadał się w rzece, gdy ziemia w południowej Montanie uległa erozji.

Tymczasem połączenie silnych wiatrów, niskiej wilgotności i suszy – spotęgowane rekordowymi temperaturami w ostatnich latach – wywołało niebezpieczne warunki pożarowe na południowym zachodzie.

Od weekendu w Kalifornii i Arizonie pojawiły się nowe pożary, w tym pożar rurociągu, który spalił 5000 akrów na północ od Flagstaff w stanie Aris. Powiązana prasa Zgłoszone Ośrodek narciarski Snowball w Arizonie został zamknięty, a setki domów ewakuowano w odpowiedzi na pożar, drugi raz w tym roku dotknął ten obszar.

W Nowym Meksyku największy pożar stanu nadal płonie na wschód od Santa Fe. Kompleks przeciwpożarowy Hermட்ஸ்s Peak i Golf Canyon spalił 325 340 akrów – dwanaście razy większy od Disney World – i stanowił 70 procent. W tym samym czasie, Czarny ogieńDrugie największe osiągnięcie Nowego Meksyku, więcej oburzenia.

Prezydent Biden (D) Odwiedziłem Nowy Meksyk w sobotę? Spotkaj się z władzami stanowymi i lokalnymi i porozmawiaj o wysiłkach zmierzających do ugaszenia pożaru.

Ostrzeżenia z czerwoną flagą obowiązywały we wtorek dla większości północnego Nowego Meksyku i większości południowo-zachodniego Kolorado ze względu na wysokie ryzyko pożaru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *