Steve Bannon oskarżony, poddaje się władzom Nowego Jorku, aby stawić czoła oskarżeniom o pranie brudnych pieniędzy i spisek

Były doradca Trumpa Steve Bannon poddał się prokuratorom stanu Nowy Jork w czwartek rano po postawieniu w stan oskarżenia.

Staje w obliczu zarzutów, że przyczynił się do grupy „buduj mur”, która zebrała miliony, obiecując zbudowanie muru wzdłuż granicy amerykańsko-meksykańskiej, ale rzekomo przechowała część z tych datków. Dwa zarzuty prania brudnych pieniędzy w drugim stopniu, jeden spisek w czwartym stopniu, intryga mająca na celu oszustwo w pierwszym stopniu i spisek w piątym stopniu.

Bannon wszedł do sali sądowej w kajdankach, ale uśmiechał się, gdy wszedł. Bannon nie przyznał się do winy przed wszystkimi zarzutami, a jego adwokat przemawiał w jego imieniu. Sędzia Juan Merchan, który wysłuchał sprawy, orzekł również przeciwko prezesowi Trump Organization za oszustwa i uchylanie się od płacenia podatków. Alan Weiselberg.

Jako warunek zwolnienia Bannon musi oddać paszport. Nowojorska prokurator generalna Letitia James argumentowała, że ​​„Bannon ma środki na ucieczkę z kraju i ma historię naruszania prawa”, wskazując, że był z pogardą dla Kongresu za ten wyrok. Bannon został skazany Po odmowie podporządkowania się wezwaniu do stawienia się przed komisją Izby prowadzącą śledztwo w lipcu 6 stycznia Atak na stolicę USA. Grozi mu do dwóch lat więzienia, kiedy zostanie skazany w przyszłym miesiącu.

Adwokat okręgu Manhattan Alvin Bragg powiedział o Bannonie na konferencji prasowej w czwartek: „Prawdą jest, że czerpanie korzyści z darczyńców jest przestępstwem”. James powiedział na tej samej konferencji prasowej, że Bannon wykorzystał swoje koneksje do „oszukiwania zwykłych Amerykanów”.

„Steve Bannon jest doskonałym przykładem tej rażącej nierówności” – powiedział James, którego darczyńcy zostali oszukani na 15 milionów dolarów.

We wcześniejszym czwartkowym oświadczeniu James powiedział: „Codziennie ludzie nie mogą mieć jednego zestawu zasad, a bogaci i potężni nie mogą mieć innego – wszyscy musimy grać według tych samych zasad i przestrzegać prawa”.

READ  Rosyjsko-ukraińskie aktualizacje na żywo i najnowsze wiadomości dotyczące kryzysu granicznego

„Pan Bannon wykorzystał poglądy polityczne swoich darczyńców i sprzeniewierzył miliony dolarów. Pan Bannon okłamał swoich darczyńców, aby wzbogacić siebie i swoich przyjaciół. i nikt nie stoi ponad prawem. W tym przypadku okręgu jestem wdzięczny za jego bliską współpracę z prokuratorem Braggiem i doceniam ciężką pracę oddanych zespołów w Biurze Prokuratora Generalnego i Biurze Prokuratora Okręgowego na Manhattanie.

Panno wydał własne oświadczenie Jego oskarżenie ma nastąpić w poniedziałek.

„Zaledwie kilka dni po trzech oddzielnych atakach bandytów z Nowego Jorku, zainspirowanych przez administrację Bidena, by zamordować mnie przez policję, prokuratura okręgowa wspierana przez Sorosa zdecydowała się teraz ścigać sfingowane oskarżenia przeciwko mnie 60 dni przed wyborami w połowie kadencji, ponieważ WarRoom. jest kluczowym źródłem ruchu oddolnego” – powiedział Bannon w oświadczeniu.

Po opuszczeniu sądu w czwartek Bannon krzyknął do reporterów: „To bzdura, nigdy mnie nie uciszą”. Powiedział również, że był celem wsparcia byłego prezydenta Donalda Trumpa.

Bannon skontrowany Podobne opłaty Ale w sądzie federalnym w 2020 roku Wybaczony W ostatnich dniach ówczesnej kadencji prezydenta Trumpa.

To rozwijająca się historia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *