Elijah Wood i oryginalna obsada „Władcy Pierścieni” zamknęli rasistowskich krytyków „Rings of Power”

Kilku członków obsady nowego serialu Amazona „Władca Pierścieni: Pierścienie Mocy” było obleganych przez nienawistne komentarze widzów. Skrytykował obsadę kolorowych ludzi Wśród innych fikcyjnych ras, takich jak elfy, krasnoludy i zajęcy. (Większość postaci została stworzona na potrzeby serialu, w tym leśny elf Arondir, grany przez Ismaela Cruz Cordovę, i krasnoludzka księżniczka Tisa, grana przez Sofię Nomvet, dwoje aktorów, którzy byli obiektem nienawiści.)
Aktorzy wypowiadali się o rasistowskich komentarzach, które otrzymali, a teraz o wsparciu oryginalnych hobbitów drzewo, Austin, Dominik Monaghan i Billy Boyd, który grał odpowiednio Froda, Samwise, Merry i Pippina. Cała czwórka aktorów pojawia się w elfickim stroju z napisem „Wszyscy tu mile widziani”, z wieloma uszami różnych postaci w różnych odcieniach skóry. (Stworzony przez Tolkiena Różne dialekty elfów do jego prac.)
The Koszule A czapki wykonał Dan Marshall, użytkownik TikTok mający ponad 590 000 obserwujących. Akcje „Niejasne fakty dotyczące LOTR”. Na początku tego miesiąca Marshall wyraził podekscytowanie nowym serialem i jego nowymi postaciami, prosząc swoich fanów o pomoc w identyfikacji użytkowników, którzy zamieszczali rasistowskie komentarze w jego filmach. powiedzieć Zablokował już 100 osób.
JRR Tolkien, który napisał trylogię „Hobbit” i „Władca pierścieni” między I i II wojną światową oraz w ich następstwie, został oskarżony przez niektórych czytelników. Prezentuje poglądy rasistowskie W jego powieściach, zwłaszcza w przedstawieniu elfów, krasnoludów i orków. A filmowa trylogia Jacksona „Władca Pierścieni” przedstawiała ludzi kolorowych w głównych rolach.
„Pierścienie władzy” Tymczasem w kluczowych rolach są ludzie kolorowi, w tym Cordova, Nomvet i Nazanin Boniadi, który gra Bronwyn. Brytyjsko-irańska aktorka Dziękuję Ci Aby zainspirować swoją postać „nieugięte, odważne i odporne kobiety z jej ojczyzny.
Ale niektórzy fani są oburzeni nowym włączeniem Śródziemia, wysyłając nienawistne komentarze do samej obsady. raporty z serii „Zbombardowany krytyką” (tj. zalewanie internetu tak wieloma złymi recenzjami, że fałszywie przedstawia prawdziwy procent krytyków i widzów, którym się podobał).
Cordova, afro-łacińska aktorka z Portoryko, jest pierwszą kolorową osobą, która zagrała młodego Tolkiena, ale w ciągu ostatnich dwóch lat został zasypany „czystą i złośliwą mową nienawiści” w mediach społecznościowych, powiedział. tytuł grzecznościowy.

Z tego powodu tak ciężko walczyłem o tę postać. „Czułem, że mogę nieść tę pochodnię. Ponieważ wiedziałem, że to nadchodzi, upewniłem się, że moja bogini jest bardzo elfia, bardzo niesamowita”.

Nomvete spodziewała się wrogiej reakcji na jej występ, zwłaszcza że była pierwszą krasnoludką sfilmowaną w pracy Tolkiena. powiedziała Codzienna Bestia Skupia się głównie na poprawie reprezentacji w świecie fantasy.

„Na świecie są ludzie kolorowi. Uważam więc za absolutnie szalone, że w świecie fantasy nie możemy lub nie powinniśmy być wszędzie”.

Reszta obsady chroniła się nawzajem: powiedział Morphyt Clarke, który grał bohaterkę elfa Galadrielę. Odwrócić Fan twierdzi, że serial odbiegał od oryginalnych pomysłów Tolkiena.

„Ten pomysł, że każdy może dokładnie wiedzieć, co (Tolkien) polubiłby lub chciałby, czuję się głupio” – powiedział.

READ  Prezydent Białorusi stoi przed mapą bitwy wskazującą plany inwazji na Mołdawię

Cordova podziękowała Austinowi i Woodowi za wsparcie obsady „Rings of Power”.

„Jesteśmy ze Śródziemia”, Cordova napisał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *