Spadek kontraktów terminowych Dow Jones, wzrost cen ropy; Szef Fed Powell pod lupą pośród rosyjskiej inwazji na Ukrainę

Kontrakty terminowe Dow Jones wzrosły nieco w środę w środę, podobnie jak kontrakty terminowe na S&P 500 i kontrakty terminowe Nasdaq, ponieważ ceny ropy naftowej nadal rosły, osiągając 110 USD za baryłkę. Prezydent Joe Biden wygłosił przemówienie o stanie Unii, podkreślając inwazję Rosji na Ukrainę i reakcję USA. Szef Rezerwy Federalnej, Jerome Powell, w miarę jak zaczynają się pojawiać wątpliwości co do podwyżki stóp.
xPróba rajdu na giełdzie przyniosła we wtorek duże straty, gdy ceny ropy poszybowały w górę, a rentowności obligacji skarbowych spadły w obliczu oznak, że rosyjskie ataki mogą stać się znacznie bardziej krwawe dla ukraińskich cywilów.

Główne indeksy uderzają w opór tuż przed ich szybko spadającymi 21-dniowymi wykładniczymi średnimi kroczącymi, jednym z kilku potencjalnych obszarów oporu dla próby rajdu rynkowego. Akcje Tesli odnotowały spadek po krótkim przekroczeniu 21-dniowej linii we wtorek. jabłko (AAPL) i akcje Nvidii zostały odrzucone w pobliżu ich 21-dniowych linii. Microsoft (MSFT), która właśnie zamknęła się powyżej swoich 21-dniowych i 200-dniowych linii w poniedziałek, spadła we wtorek.

Według amerykańskich urzędników wojskowych postęp Rosji w kierunku Kijowa utknął w martwym punkcie ze względu na sztywny opór Ukrainy i wyzwania logistyczne. Jednak rosyjskie ministerstwo obrony ostrzegło we wtorek, że planuje uderzyć w ukraińskie ośrodki wywiadowcze i komunikacyjne w centrum Kijowa, ostrzegając mieszkańców tego obszaru przed opuszczeniem. Zachodni urzędnicy twierdzą, że to znak, że zbliżają się masowe rosyjskie strajki w dzielnicach mieszkaniowych Kijowa.

Prezydent Biden zwrócił się do Kongresu i kraju we wtorek wieczorem. Biden omówił inwazję na Ukrainę, mówiąc, że prezydent Rosji Władimir Putin nie docenił rezolucji USA i Europy. Zapowiedział, że USA zabronią rosyjskim samolotom przebywania w swojej przestrzeni powietrznej, po Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii i Kanadzie.

Biden naciskał na ożywienie przynajmniej części przepisów „Odbuduj lepiej”, rzucając plany zielonej energii jako sposoby na zmniejszenie zależności od rosyjskiej energii. Republikanie twierdzą, że Biden powinien naciskać na zwiększenie krajowej produkcji ropy naftowej i gazu ziemnego.


IBD Digital: odblokuj już dziś listy, narzędzia i analizy premium IBD


Szef Fed Powell

Szef Fed Powell będzie zeznawał przed Kongresem o 10 rano ET w środę. Powell prawdopodobnie zasygnalizuje, że podwyżki stóp Fed rozpoczną się na posiedzeniu w dniach 15-16 marca, ale będzie podkreślał elastyczność. Inwazja Rosji na Ukrainę i wynikające z niej sankcje powodują gwałtowny wzrost cen ropy naftowej, a także duże zyski w przypadku metali nieszlachetnych i zbóż. To wszystko grozi jeszcze większym wzrostem inflacji, jednocześnie zaostrzając problemy z łańcuchem dostaw i spowalniając wzrost gospodarczy. W międzyczasie udział siły roboczej może wzrosnąć, gdy przypadki Covid i ograniczenia szybko zanikną, łagodząc obawy związane z łańcuchem dostaw i inflacją płac.

Biorąc pod uwagę te wszystkie duże, niepewne przeciwbieżne prądy, szef Fed Powell będzie chciał być zwinny i gotowy do zmiany kursu – i upewnić się, że rynki finansowe o tym wiedzą.

Rynki, które kilka tygodni temu prawie w całości wyceniły podwyżkę stóp Fed o pół punktu, nadal oczekują podwyżki o ćwierć punktu na marcowym posiedzeniu. Ale teraz istnieje niewielka lub niewielka szansa na brak ruchu Fed na marcowym posiedzeniu.

READ  Powell podniósł stopy procentowe o pół punktu procentowego

Przed kolejnym posiedzeniem Fed decydenci i inwestorzy poznają lutowy raport o zatrudnieniu w piątek oraz lutowy indeks cen konsumenckich 10 marca.

Kluczowe zarobki

Składnik Dow Jones Salesforce.com (CRM) zgłoszono lepsze niż oczekiwano zarobki późny wtorek. Akcje CRM nieznacznie wzrosły w ciągu nocy, sygnalizując powrót powyżej 21-dniowej linii, ale spadły poniżej szybko spadającej 50-dniowej średniej. Akcje Salesforce spadły we wtorek o 0,8% do 208,89.

Drzewo dolara (DLTR) zyski są dostępne wcześnie w środę, a akcje DLTR flirtują z sygnałami kupna w ciągu ostatnich kilku tygodni. ten linia względnej siły jest już na nowym szczycie, podczas gdy akcje Dollar Tree bazują, sygnał byczy. Inwestorzy mogą chcieć wykorzystać 144,56 jako punkt wejścia, tuż powyżej stycznia. 6 wysokie. Oficjalny punkt kupna akcji DLTR wynosi 149,47.

Tesla (TSLA), Microsoft i Nvidia (NVDA) są włączone Tabela liderów IBD. Akcje MSFT są dostępne Długoterminowi Liderzy IBD lista.

Film umieszczony w tym artykule omawiał wtorkową akcję rynkową i analizował Północny ropa i gaz (KLOCEK), Luizjana-Pacyfik (LPX) i zapasy DLTR.

Kontrakty terminowe na Dow Jones dzisiaj

Kontrakty terminowe Dow Jones wzrosły o 0,2% w porównaniu do dobra cena. Kontrakty terminowe S&P 500 wzrosły o 0,1%, a kontrakty terminowe Nasdaq 100 o 0,2%. Notowane na nowojorskiej giełdzie akcje CRM oferują impuls dla kontraktów terminowych Dow i S&P 500.

Ropa naftowa w USA wzrosła o ponad 6% do 110 dolarów za baryłkę w rozszerzonym handlu podczas inwazji na Ukrainę. Również American Petroleum Institute poinformował o gwałtownym spadku krajowych dostaw ropy naftowej, przy jednoczesnym spadku zapasów benzyny. Energy Information Administration opublikuje w środę rano oficjalne inwentarze ropy naftowej w USA, produkcję i popyt.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych wzrosła o 2 punkty bazowe do 1,73%.

Pamiętaj, że nocna akcja w Dow futures i gdzie indziej niekoniecznie przekłada się na rzeczywisty handel w następnym regularnym Giełda Papierów Wartościowych sesja.


Dołącz do ekspertów IBD, którzy analizują akcje akcji na rajdzie giełdowym na IBD Live


Rajd na giełdzie

Zwyżka na giełdzie otworzyła się niżej, chwilowo poprawiła się, ale potem została wyprzedana. Dow Jones Industrial Average spadł o 1,8% we wtorek handel na giełdzie. Indeks S&P 500 spadł o 1,55%. Kompozyt Nasdaq cofnął się o 1,6%. Russell 2000 o małej kapitalizacji spadł o 2%.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych spadła o 13 punktów bazowych do 1,71%, wymazując teraz prawie wszystkie zyski z 2022 r.

Ceny ropy naftowej gwałtownie wzrosły, osiągając 8% wzrost do 103,41 USD za baryłkę, mimo że Stany Zjednoczone i inne kraje ogłosiły znaczne, ale ostatecznie skromne uwolnienie strategicznych rezerw ropy naftowej. W środę odbędzie się spotkanie OPEC + – z Rosją jest większością tego „plusa” – grupa oczekuje, że grupa będzie nadal skromnie zwiększać kwoty produkcyjne, rozwijając cięcia z czasów pandemii.

Kontrakty terminowe na złoto wzrosły o 2,3% do 13-miesięcznego maksimum.

READ  Turniej NCAA mężczyzn: Karolina Północna odrzuca najlepiej rozstawionego Baylora w dogrywce

Akcje energetyczne rosły wraz z rosnącymi cenami ropy naftowej. Kontrahenci zbrojeniowi nadal szli pionowo, podczas gdy sztuki złota, stali i górnictwa radziły sobie całkiem dobrze. Finanse i gry podróżnicze były wielkimi przegranymi.

ETF-y

Spośród najlepsze ETF-yInnowator IBD 50 ETF (FFTY) zrezygnował z 1,5%, podczas gdy fundusz ETF Innovator IBD Breakout Opportunities (ATAK) spadła o 0,7%. Fundusz ETF dla rozszerzonego sektora oprogramowania iShares (IGV) spadła o 0,9%, z głównymi składnikami akcji Microsoft i CRM. The VanEck Vectors Semiconductor ETF (SMH) spadła o 3,15%. Akcje Nvidii są głównym holdingiem SMH.

SPDR S&P Metals & Mining ETF (XME) wzrósł o 2,5% i Global X US Infrastructure Development ETF (WYBRUKOWAĆ) zrezygnował z 1,9%. Fundusz ETF Global Jets w USA (JETS) spadła o 5,1%. ETF SPDR S&P Homebuilders (XHB) cofnął się o 1,3%. Energy Select SPDR ETF (XLE) zaawansowane 1% i Financial Select SPDR ETF (XLF) spadła o 3,7%. Fundusz SPDR Select Sektor Opieki Zdrowotnej (XLV) obniżony o 0,55%

Odzwierciedlając bardziej spekulacyjne akcje spółek giełdowych, ARK Innovation ETF (ARKK) oddał 3,1% i ARK Genomics ETF (ARKG) 1,7%. Jak wszędzie, te fundusze ETF napotykają opór w pobliżu swoich 21-dniowych linii. Akcje Tesli pozostają numerem. 1 udział w funduszach ETF ARK Invest.


Pięć najlepszych chińskich akcji do obejrzenia teraz


Akcje trafiają w 21-dniowy opór

Podobnie jak w przypadku rajdu rynkowego, kilka megacapów napotyka opór na swoich 21-dniowych liniach.

Akcje Apple nie do końca osiągnęły swoją 21-dniową linię, ale odwróciły się od średniej 10-dniowej, spadając nieco ponad 1% do 163,38. Powyżej 21-dniowej linii znajduje się 50-dniowy. Rozliczanie akcji AAPL na tym kluczowym poziomie może oferować wczesne wejście. Ale urzędnik Podwójne dno punkt kupna to 176,75. Linia RS dla akcji Apple nie jest daleka od wzlotów.

Akcje Microsoftu spadły o 1,15% do 295,34, z powrotem poniżej linii 21-dniowych i 200-dniowych. Ruch powyżej wtorkowego maksimum 299,97 może zaoferować agresywne wejście jako długoterminowy lider. Ale 50-dniowa średnia krocząca i lutowy szczyt 315,12 to również kluczowe przeszkody. Oficjalny punkt kupna akcji MSFT wynosi 349,77.

Akcje Nvidii spadły o 3,75% do 234,70, ponownie testując swoją 200-dniową linię po tym, jak w poniedziałek zbliżył się do 21-dniowego kursu. Przejście powyżej 50-dniowej linii i lutowy szczyt 269,25 są prawdopodobnie potrzebne do zaoferowania agresywnego wejścia. To długa droga do szczytu akcji NVDA na poziomie 346,47.

Akcje Tesli wzrosły we wtorek rano do 889,88, przesuwając się powyżej 21 dni, po czym spadły o 0,75% do 863,93. Gigant pojazdów elektrycznych radził sobie znacznie lepiej niż inne giełdy samochodowe lub wysoko cenione marki wzrostu. TSLA odzyskało swoją 200-dniową linię w poniedziałek, po tym, jak w zeszłym tygodniu odbiło się od minimum 700 w 2022 roku. Dostanie się powyżej lutego. 9 maksimum 946,27 i 50-dniowa linia mogą zaoferować agresywne wejście. Oficjalny punkt kupna to 1208.10.

Analiza rajdów rynkowych

Próba rajdu na giełdzie napotyka na opór, a Nasdaq i Russell 2000 przełamują trzydniowe serie zwycięstw.

READ  Nie jem praw niewolników, nie jem praw niewolników

Nadal trzymają się większości swoich ostatnich zdobyczy. Pauza tutaj nie jest taka niepokojąca. Dow Jones i S&P 500 zrezygnowały z nieco więcej ostatnich odbić, ale ich próby rajdowe są nienaruszone.

Rynek nadal kieruje się nagłówkami. Jako inwestor nie musisz obsesyjnie śledzić nagłówków gazet, ale powinieneś mieć świadomość, że wiadomości mogą mieć duży wpływ na rynek i sektor.

Jest to szczególnie prawdziwe teraz. Wiele założeń wbudowanych w rynki zostało obalonych. Inflacja jest najwyższa od 40 lat, a Europa z dnia na dzień agresywnie zmienia dziesiątki lat polityki obronnej.

Oczywiście nie oznacza to, że giełda pójdzie w pozornie oczywistym kierunku – udowadnia to ogromny rajd giełdowy w 2020 roku podczas pandemii i krachu gospodarki.

A dzień kontynuacji nadal może się zdarzyć w dowolnym momencie, aby potwierdzić nowy wzrost rynku. Potwierdzony trend wzrostowy nie jest gwarantowany, jak pokazała niedawna wyprzedaż na rynku, ale jest to pozytywny sygnał.

Poza 21-dniową średnią kroczącą, główne indeksy napotykają na opór przy swoich lutowych maksimach, jak również 50-dniowych i 200-dniowych średnich kroczących, przy czym ich wszechczasowe maksima są znacznie powyżej tej wartości. Tak więc następny potwierdzony wzrost na giełdzie będzie musiał stawić czoła wielu przeszkodom technicznym, a także poważnym głównym ryzykom.


Chcesz szybko zyskać i uniknąć dużych strat? Wypróbuj SwingTrader


Rynek poruszający się na boki – z FTD lub bez – nie byłby straszną rzeczą. Więcej akcji tworzy teraz podstawy. Istnieje już duża liczba akcji „niebieskich kropek” RynekKowalski – zapasy opierają się lub wybijają z liniami RS już na maksimach. Kilka kolejnych tygodni może wygenerować nowy zbiór konsolidacji, podczas gdy niektóre gorące akcje mogą dać nowe szanse na kupno lub dodanie akcji.


Czas na rynek ze strategią rynkową ETF firmy IBD


Co zrobić teraz

Rynek pozostaje w zawieszeniu. Próba rajdu spotkała się z oporem, ale nadal jest nienaruszona. Ale nie ma prawdziwego powodu, aby zwiększać ekspozycję.

Chociaż istnieją powody, aby utrzymywać udziały w gorących grupach i sektorach, takich jak energetyka, obrona, nawozy i stal, wielu liderów jest już rozbudowanych. Biorąc pod uwagę ekstremalną zmienność, inwestorzy mogą chcieć osiągnąć częściowe zyski w przypadku niektórych niedawnych zwycięzców.

Kontynuuj tworzenie tych list obserwacyjnych. Rośnie liczba akcji ustawianych w bazach z liniami RS na nowych maksimach. Tak więc potencjalne przywództwo rośnie.

Czytać Wielkie zdjęcie każdego dnia, aby być zsynchronizowanym z kierunkiem rynku oraz wiodącymi akcjami i sektorami.

Proszę śledzić Eda Carsona na Twitterze pod adresem @Ibd_ecarson. do aktualizacji giełdowych i nie tylko.

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ:

Najlepsze akcje wzrostowe do kupowania i oglądania

Średnia 200-dniowa: ostatnia linia wsparcia?

Tesla kontra BYD: Który dynamicznie rozwijający się gigant EV jest lepszym zakupem?

Zobacz listy akcji IBD i uzyskaj oceny Pass/Fail dla wszystkich swoich akcji dzięki IBD Digital

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *