Prezydent Białorusi stoi przed mapą bitwy wskazującą plany inwazji na Mołdawię

Pojawiły się obrazy prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenki stojącego przed mapą bitwy, która wydaje się przedstawiać planowaną inwazję na Mołdawię wraz z Ukrainą.

Łukaszenka, bliski sojusznik prezydenta Rosji Władimir PutinWładimir Władimirowicz Putin McCarthy krytykuje członków GOP, którzy przemawiali na konferencji białych nacjonalistów: „Niedopuszczalna” obrona nocna i bezpieczeństwo narodowe – Ukraina stoi, gdy rośnie frustracja Rosji Ukraińscy przywódcy naciskają na prawodawców, aby poparli strefę zakazu lotów WIĘCEJmiał przemawiać we wtorek do swojej rady bezpieczeństwa, stojąc przed mapą bitewną Ukrainy.

Mapa wydawała się przedstawiać plany przemieszczania się wojsk i cele infrastrukturalne na Ukrainie, a także cele w separatystycznym regionie Naddniestrza w Mołdawii.

Niektóre z rosyjskich linii ataku na mapie już się odbyły, podczas gdy inne dopiero mają nastąpić, w tym wtargnięcie do Mołdawii – byłego kraju sowieckiego i południowego sąsiada Ukrainy – z portowego miasta Odessy.

Rosja wykorzystała już Białoruś jako miejsce, z którego można szybko wysłać swoje wojska przez granicę na Ukrainę, po tym, jak nalegała, aby zgromadzona tam duża liczba sił służyła do wspólnych ćwiczeń wojskowych.

W tym tygodniu pojawiły się doniesienia, że ​​Białoruś przygotowuje się do wysłania wojsk na Ukrainę w celu wsparcia rosyjskiej inwazji.

Bliskie związki kraju z Moskwą podczas ataku skłoniły Departament Stanu USA zawiesić działalność Poniedziałek w swojej ambasadzie na Białorusi.

Unia Europejska również ogłoszone plany w poniedziałek nałożyć nowe sankcje na Białoruś za jej rolę w wojnie, w tym środki przeciwko eksportowi, oligarchom i bankom w kraju.

Białoruska państwowa agencja informacyjna Belta poinformowała, że ​​Łukaszenka powiedział, że żadna z jednostek wojskowych tego kraju nie przeniosła się jeszcze na Ukrainę, ale w razie potrzeby może się zmobilizować w ciągu dwóch do trzech dni. zgłoszone przez Daily Express.

Tymczasem Pentagon powiedział, że nie widział jeszcze śladów wojsk białoruskich na Ukrainie.

READ  Wybory prezydenckie we Francji 2022: Emmanuel Macron i Marine Le Pen ponownie walczą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *