S&P 500 łapie sześć dni strat, aby zakończyć się niżej przed kluczowym raportem o inflacji

Indeks S&P 500 spadł w środę, odnotowując szóstą z rzędu dzienną stratę i najniższy wynik od listopada 2020 r., ponieważ inwestorzy oczekiwali na kluczowy raport konsumencki, który mógłby zasygnalizować tempo podwyżek stóp przez Rezerwę Federalną.

Średnia przemysłowa Dow Jones zamknęła się w dół o 28,34 punktu, czyli 0,10%, do poziomu 29 210,85. S&P 500 stracił 0,33% do 3 577,03. Nasdaq Composite zamknął się o 0,09% do poziomu 10 417,10.

Wcześniej tego dnia akcje rosły, a rentowności obligacji spadły później Protokół z wrześniowego posiedzenia Rezerwy Federalnej Zostali zwolnieni po południu. Protokół pokazuje, że bank centralny spodziewa się podniesienia stóp procentowych i utrzymania ich na wysokim poziomie, dopóki inflacja nie wykaże oznak ochłodzenia.

Komentarz w protokole z posiedzenia wzbudził nadzieje, że bank centralny może spowolnić lub cofnąć kampanię zacieśniania polityki pieniężnej w przypadku większej zmienności na rynku finansowym.

„Szczególnie w obecnym, wysoce niepewnym globalnym środowisku gospodarczym i finansowym, kilku uczestników zauważyło, że ważne jest, aby skalibrować tempo dalszego zacieśniania polityki w celu ograniczenia ryzyka znaczących negatywnych skutków dla perspektyw gospodarczych” – czytamy w protokole. .

Akcje odbijały się między zyskami a stratami Indeks cen producenta we wrześniu, miara całkowitego kosztu popytu końcowego okazała się wyższa niż oczekiwano. Według Dow Jones, pleśń wzrosła o 0,4%, pokonując konsensus zakładający wzrost o 0,2% we wrześniu.

Liczba PPI jest jednym ze wskaźników inflacji, które inwestorzy obserwują wraz z Rezerwą Federalną. Jeśli inflacja jest wysoka, bank centralny jest bardziej skłonny podążać agresywną ścieżką podwyżek stóp procentowych, aby odzyskać nad nią kontrolę. Oznacza to, że stopy będą nadal rosły i pozostaną wyższe przez dłuższy czas, niż oczekują rynki, obciążając akcje.

W czwartek inwestorzy poznają ważniejsze dane o inflacji. The Indeks cen konsumpcyjnych nr Miara zmian cen w koszyku powszechnych towarów i usług konsumpcyjnych.

READ  Rosjanin skazany na dożywocie w pierwszym ukraińskim procesie o zbrodnie wojenne

„Ceny nadal rosną, więc nie powinno dziwić wzrost w zakresie towarów i usług producentów. Należy pamiętać, że wzrost ten jest wciąż mniejszy niż to, co obserwowaliśmy konsekwentnie w ujęciu miesięcznym na początku tego roku”, powiedział Mike Lowengart, Prezes Zarządu Budowy Portfela Modeli. w biurze Morgan Stanley Global Investments.

„Bez wątpienia Fed wciąż ma przed sobą pracę i jeśli jutrzejszy odczyt CPI będzie ciepły, nie zdziw się, gdy niektórzy inwestorzy narzekają na to, jak długa będzie droga do powstrzymania inflacji”.

Przeczytaj dzisiejszy opis rynku w języku hiszpańskim tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *