Odważni kontra Phillies na wynos: Atlanta zaciska NLDS za nietoperzami Olsona, Rileya, D’Arnauda

Atlanta Braves przedarli się w szóstym inningu, pokonując asa z Filadelfii, Zacka Wheelera, a doskonałe rzuty Kyle’a Wrighta pozwoliły im wygrać mecz 2, 3-0. Zwycięstwo zrównało w jednej partii najlepszych z pięciu rozgrywek Ligi Narodowej po jednym meczu.

Seria przenosi się teraz do Philly na mecz 3 w piątek. Zwycięzca tej serii awansuje do NLCS, aby zmierzyć się z Dodgersami lub Padresami.

Teraz kilka notatek z Gry 2.

Kyle Wright zdobył klejnot

Po chwiejnym występie Maxa Frieda w grze 1, Braves potrzebowali dobrego wyjścia z rozrusznika gry 2, Kyle’a Wrighta. Dał to, a potem jeszcze trochę. Wright rozegrał sześć rund bez bramek przeciwko Phillies, a po drodze pozwolił na dwa trafienia, uderzył sześć i przeszedł tylko jeden. Z jego 83 wyciągów 52 poszło na strajki. Tłumiąc Phillies, Wright oparł się ciężko o swoją szybką piłkę i zakręt, i mieszał w swoim ciężarku. To było ważne, ponieważ czteroszwajcowiec Wrighta w drugim meczu był o milę mniej niż jego średnia prędkość fastballu w sezonie regularnym.

Jeśli chodzi o wynik gry, szybki i brudny wskaźnik Billa Jamesa, który mierzy dominację miotacza lub jej brak na danym początku (średnia 50 i 90 lub wyższa to absolutna perełka), Wright uzyskał 73. Dwukrotnie pokonał tę liczbę w sezonie zasadniczym, a oba te starty rozegrały się przeciwko Pirates i Marlins – dwa składy, z którymi Phillies nie mogą się równać.

Zack Wheeler był prawie tak dobry

Wheeler dominował w swoim otwarciu w serii dzikich kart przeciwko Cardinals i miał 25 strajków przeciwko tylko jednemu walkowi w swoich trzech startach przeciwko Atlancie w sezonie zasadniczym. W środę rzucił się w podobny sposób w drugim meczu, wybijając pięć i chodząc po jednym z czterema ciosami dozwolonymi w sześciu rundach pracy. Nawet w szóstym, kiedy Braves umieścili te trzy runy na planszy, nie wyrównali go, zamiast tego zadawali obrażenia dobrze ustawionymi ziemiami, które wymykały się obronie bramkowej Philly.

READ  Nowa decyzja gminy Bolu: kara od 1 do 5 milionów TL dla tych, którzy wpuszczają psy do miasta – last minute Turkey News

Braves zorganizowali wielką rundę w szóstym

Skoro o tym mowa, Braves mogli uratować serię z tym dnem szóstego. Pięciu prostych biegaczy dotarło do bazy z dwoma outami, co Braves zrobili zaledwie pięć razy w 162-meczowym sezonie zasadniczym.

Wheeler wycofał się z pierwszych dwóch pałkarzy w kadrze, ale wtedy Ronald Acuna Jr. sięgnął, gdy piłka Wheeler przebiła jego prawy łokieć. Dansby Swanson następnie szedł, a Matt Olson pokrył Acunę na ziemi z byka, której pierwszy bazowy Rhys Hoskins nie był w stanie obronić. Austin Riley utrzymał temat, kiedy użył gładkiego dryblingu, aby Wheeler w dół do trzeciej linii bazowej, która zdobyła Swansona. Wreszcie Travis d’Arnaud uderzył piłkę do ziemi w środku, aby sprowadzić Olsena do domu w trzecim i ostatnim biegu gry. To wystarczyło na bullpen Atlanta.

Zmagania Kyle’a Schwarbera trwają

Schwarber był siłą napędową Philly w sezonie zasadniczym, kiedy postawił 130 OPS + i prowadził NL z 46 osobami korzystającymi z domów. Jednak te play-offy jeszcze nie były dla niego miłe. Uzyskał 0 za 7 z czterema przekreśleniami w serii dzikich kart przeciwko St. Louis i 0 za 5 z przekreśleniem w meczu 1 przeciwko Braves. Dodajmy to, co zrobił w przegranym meczu 2 — 0 za 4 z trzema przekreśleniami — i teraz ma 0 za 16 z ośmioma przekreśleniami po sezonie 2022. Biorąc to pod uwagę, Phillies potrzebują swojego najlepszego głupka, aby na nowo odkryć swoją pozycję w domu.

Teraz jest to w zasadzie seria do trzech zwycięstw

Z remisem 1-1 w serii, ten NLDS jest teraz najlepszym z trzech, a Phillies mają przewagę na własnym boisku (gry 3 i 4 odbędą się w Citizens Bank Park, a gra 5, jeśli to konieczne, powrócą na przedmieścia Atlanta).

W piątkowym meczu 3 współ-as Phillies, Aaron Nola, pojedzie do gospodarzy naprzeciwko startera Atlanty. Najważniejsze pytanie brzmi, czy świeżo upieczony praworęczny Spencer Strider może wystartować. Jest w rosterze Braves NLDS Po przerwie od połowy września z powodu kontuzji skośnej.

READ  Bob Menendez, oskarżony o przyjmowanie łapówek, wyraził nadzieję, że zostanie uniewinniony

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *