Silne przesłanie gospodarcze ministra Işıkhana na G20: Będziemy rozwijać się poprzez inwestycje, zatrudnienie, produkcję i eksport

Minister pracy i zabezpieczenia społecznego Vedat ISKCON przemawiał na spotkaniu ministrów pracy i zatrudnienia G20 w Indore w Indiach. Ishighan podziękował Indiom za sprawowanie funkcji Przewodniczącego G20 i pogratulował wszystkim członkom G20 ich zaangażowania na rzecz Grupy Zadaniowej ds. Zatrudnienia przez cały rok.

Minister Vedat ISKCON zapewnił, że szybki rozwój metod produkcji i fundamentalna dynamika miejsca pracy zmieniły świat pracy w bezprecedensowy sposób.

„Pogłębia się globalna luka w umiejętnościach”

Zauważając, że nie wszystkie części świata odniosą równe korzyści z tej zmiany, ISKCON powiedział: „Podczas gdy niektóre kraje dostosowują się do tej nowej ery poprzez rozwijanie nowych technologii, umiejętności i modeli produkcji, wiele części świata niestety stara się nadążyć za tempem tego procesu”.

„Oferujemy kształcenie zawodowe ukierunkowane na przyszłe zawody”

Odnosząc się do pracy wykonanej przez Ministerstwo Pracy w tym sektorze, ISKCON powiedział, że w ciągu ostatnich 5 lat ISKCON zapewnił szkolenie zawodowe dla około 2 milionów ludzi poprzez kursy szkolenia zawodowego i programy szkolenia w miejscu pracy, koncentrujące się na przyszłej pracy.

„Będziemy wzmacniać zgodnie z wizją Turcji”

Zwracając uwagę, że Republika Turcji obchodzi 100. rocznicę swojego istnienia, Ishikan powiedział, że chce mocno rozpocząć nowe stulecie. „W tym celu dążymy do dalszego wzmocnienia naszego kraju poprzez inwestycje, zatrudnienie, produkcję, eksport i ścieżki rozwoju zgodnie z wizją stulecia Turcji demokratycznie wybranego prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana na następne 5 lat” – powiedział. używane zwroty.

„Umowa w sprawie korytarza zbożowego uchroniła miliony ludzi przed ryzykiem palców”

Podkreślając znaczenie dyplomacji i dialogu w rozwiązywaniu globalnych problemów, minister ISKCON powiedział, że porozumienie w sprawie korytarza zbożowego Morza Czarnego było możliwe dzięki osobistym wysiłkom prezydenta Erdogana, dodając, że „jak wszyscy doceniamy, miliony ludzi żyjących w najbiedniejszych częściach świata zostały uratowane przed niebezpieczeństwami wynikającymi z tego porozumienia”. dokonała oceny.

READ  Rachunek pierwszych 100 dni w gospodarce

Źródło: Agencja Anadolu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *