Shakira kazał stanąć przed sądem w Hiszpanii za domniemane oszustwa podatkowe

Od redakcji: Możesz przeczytać wersja hiszpańska Ten artykuł na CNNE.com.CNN

Nagrodzona Grammy piosenkarka Shakira jest o krok bliżej do rozprawy w Hiszpanii za oszustwa podatkowe przeciwko hiszpańskiemu skarbowi publicznemu, zgodnie z ogłoszonym we wtorek orzeczeniem.

Sędzia w Barcelonie nakazał skierowanie sprawy do rozprawy, ale data rozpoczęcia nie została jeszcze ustalona. Hiszpańscy prokuratorzy twierdzą, Shakira W latach 2012-2014 nie zapłacił podatku dochodowego od osób fizycznych i majątkowych, obecnie o wartości około 15,8 mln dolarów, czemu zaprzecza.

Shakira w wywiadzie nazwała zarzuty „fałszywymi” Elle „Zanim złożyli pozew, zapłaciłem wszystko, co powiedzieli, że są mi winni” – powiedział magazyn na początku tego miesiąca. Czyli do dziś jestem im winien zero.

Władze hiszpańskie twierdzą, że spędzała w Hiszpanii 183 dni w roku w latach 2011-2014, ale Shakira zaprzeczyła temu w rozmowie z Elle. Jego prawnicy powiedzieli, że jego głównym miejscem zamieszkania w tym czasie były Bahamy.

„Shakira i jej zespół uważają, że ta sprawa jest całkowitym naruszeniem jej praw jako osoby i podatnika, ponieważ zawsze wykazywała nienaganne zachowanie i gotowość do rozwiązywania wszelkich sporów od samego początku, nawet przed procesem karnym”. Rzecznik Shakiry powiedział w lipcowym oświadczeniu, że w tej sprawie nie osiągnięto porozumienia ugodowego.

CNN skontaktowało się z przedstawicielami Shakiry w celu uzyskania dalszych komentarzy.

Prokuratorzy domagają się do ośmiu lat więzienia i grzywny w przypadku skazania.

READ  Tog dostarczony do Turkmenistanu - w ostatniej chwili

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *