Dow, S&P 500 odbije się po zamknięciu na najniższym poziomie po 2020 r.; Kontrakty terminowe Dow wzrosły o ponad 200 punktów

Kontrakty terminowe na akcje wzrosły we wtorek, gdy Dow Jones Industrial Average i S&P 500 próbowały odbić się z najniższych poziomów zamknięcia od prawie dwóch lat.

Średnia przemysłowa Dow Jones wzrosła o 232 punkty, czyli 0,8%. Kontrakty terminowe na S&P 500 wzrosły o 1%, a kontrakty terminowe Nasdaq 100 o 1,4%.

Funt brytyjski rósł po spadku do rekordowo niskiego poziomu w stosunku do dolara na początku tygodnia. Funt szterling był o 1% wyższy, osiągając 1,087 USD za dolara po osiągnięciu rekordowego poziomu 1,0382 USD.

Rentowności obligacji skarbowych również spadły na najwyższe poziomy, co polepszyło nastroje. 10-letnia benchmarkowa rentowność spadła o prawie 5 punktów bazowych do 3,823%.

Prezes Rezerwy Federalnej Chicago Charles Evans Poczułem rodzaj strachu O zbyt szybkim podnoszeniu stóp przez bank centralny, by walczyć z inflacją.

Przejście w przyszłość przychodzi później Akcje tracą przez pięć kolejnych dni, S&P 500 kończy się na najniższym poziomie od 2020 roku. Dow spadł w poniedziałek o ponad 300 punktów, wprowadzając go w bessę po spadku o ponad 20% od rekordowego poziomu. Średnia 30 akcji również odnotowała najniższy poziom zamknięcia od końca 2020 roku.

Wyprzedaż wskaźników technicznych ma charakter historyczny. Według Bespoke Investment Group 10-dniowa linia spadkowa dla indeksu S&P 500 jest na najniższym poziomie, co oznacza, że ​​szerokość rynku jest najgorsza od co najmniej 32 lat.

Wydaje się, że ostatnia runda sprzedaży ma kilka katalizatorów, w tym agresywną Rezerwę Federalną i rosnące stopy procentowe. poniedziałek, Funt brytyjski spadł do rekordowo niskiego poziomu Wobec dolara niepokoiło to inwestorów po obu stronach Atlantyku.

„Zazwyczaj inwestorzy amerykańscy nie martwią się zbytnio tego rodzaju rzeczami, szczególnie ostatnio. To mówi mi, że ten strach ogarnia inwestorów bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. To doprowadzi do momentu kapitulacji, w którym naprawdę jesteśmy na dno”, powiedział Max Gokhman, CIO AlphaTraI.

READ  O której zaczyna się i kończy AYT? YKS Sesja 2 AYT Ile pytań Ile minut? Oto kalendarz OSYM i terminy egzaminów terenowych - Photohaber

We wtorek inwestorzy otrzymają szereg nowych danych ekonomicznych, w tym wrześniowe nastroje konsumentów, sierpniowe zamówienia na dobra trwałe oraz lipcowe ceny domów. Wall Street jest coraz bardziej zaniepokojona, że ​​sześciomiesięczne zamieszanie inflacyjne banku centralnego może popchnąć gospodarkę do recesji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *