Sequel zdobywa 180 milionów dolarów otwarcia — The Hollywood Reporter

Ryan Cooglers Czarna Pantera: Wakanda na zawsze Wędrowny.

Kontynuacja superbohatera zarobiła w kraju 180 milionów dolarów Kasa biletowa do kina W pogoni za największą listopadową premierą wszechczasów i drugą co do wielkości premierą w 2022 roku, jak dotąd w tyle za konkurentami Studio Marvela’Zdjęcie Doktor Strange w różnorodności szaleństwa (187,4 mln USD). I z łatwością odebrała weekendową koronę filmowi o superbohaterach DC Czarny AdamTeraz w czwarty weekend.

Za granicą, tentpole Marvela i Disneya zadebiutowało na całym świecie od 150 do 330 milionów dolarów (jest to wielkość DC’s Czarny Adam zarobione w ciągu pierwszych trzech tygodni).

gdy Wakanda na zawsze To nie pasowało do krajowego debiutu Cooglera za 202 miliony dolarów Czarna pantera Według ComScore od 2018 r. nadal dobrze się rozwija i zajmuje 13. miejsce na liście wszechczasów krajowych wydań (wszystkie z wyjątkiem 13 to wydania z konta Disneya). Pojawienie się sequela w namiocie nie mogło być bardziej mile widziane po poważnych skutkach dla właścicieli teatrów.

wychodzę na weekend, Wakanda na zawsze Zadebiutuje w przedziale 175 milionów dolarów.

Czarna Pantera 2Pokazując w 4396 kinach w kraju, zarobił 84 miliony dolarów tylko w piątek, jeden z największych dni otwarcia wszechczasów i powiązany z innym tytułem Marvel Studios Avengers: Czas Ultrona Nr na liście. 9, nieskorygowane o inflację. Piątkowy ładunek Obejmuje 28 milionów dolarów w zapowiedzi czwartek wieczorem (piątek to Dzień Weteranów).

Film Cooglera otrzymał od widzów A CinemaScore i mocne wyjście na PostTrak. (Jedna różnica: pierwsza Czarna pantera Otrzymałem upragnioną ocenę A+. Według PostTrack, grał dla zróżnicowanej rasowo publiczności, na czele z czarnoskórymi kinomanami (34 procent). Grał bardziej równomiernie pod względem płci niż większość filmów o superbohaterach, a kobiety stanowiły 45 procent publiczności.

W 2018 roku Czarna pantera Ten namiot hollywoodzkiego studia zawierał głównie czarną obsadę i stał się kulturowym fenomenem, który zarobił ponad 1,34 miliarda dolarów w światowych kasach.

READ  Niespodzianka przed losowaniem w Yenişehir Evleri Arnavutköy

Sequel przeżył tragedię, gdy Chadwick Boseman, który grał tytułową rolę T’Challa / Black Panther w filmie z 2018 roku, zmarł na raka okrężnicy w sierpniu 2020 roku. Wakanda na zawszeW roli głównej Angela Bassett, Lupita Nyong’o. Letycja WrightWinston Duke, Danai Gurira, Florence Kazumba i Martin Freeman, a także nowicjusz Marvela Tenoch Huerta jako Namor i Dominic Thorne jako bohater Riri Williams.

„To świetna decyzja. Pierwszy film stanowił ogromny kamień milowy w kulturze, a jego wykonanie byłoby trudne do naśladowania nawet w normalnych okolicznościach” – powiedział analityk kasowy Shawn Robbins. historia po tragicznej śmierci Chadwicka Bosemana. To szansa dla wszystkich, by się z nim pożegnać, gdy seria posuwa się naprzód, koncentrując się na jego dziedzictwie.

Wśród filmów o superbohaterach wydanych podczas pandemii Sony i Marvels Spider-Man: Bez drogi do domu Został otwarty w grudniu 2021 roku za 260,1 miliona dolarów. Doktor Strange w różnorodności szaleństwa z 187,4 mln dolarów w maju, podczas gdy Thor: Miłość i grzmot W lipcu zarobił 144,2 miliona dolarów. W marcu 2022 r. DC i Warner Bros. Ordynans W dniu premiery poleciało do 134 milionów dolarów. Niedawno DC Czarny AdamDwayne Johnson w swojej pierwszej roli superbohatera na żywo zarobił w kraju ponad 67 milionów dolarów.

Kolejne głośne otwarcie w ten weekend Steven Spielbergpół-autobiograficzna historia i pretendent do Oscara BajkomaniDostaje powolne wydawanie na platformę, jak film fabularny.

Film Universal i Amblin Entertainment został otwarty w czterech kinach w Nowym Jorku i Los Angeles ze średnią lokalną wynoszącą 40 000 USD, jednym z najlepszych filmów roku. Wszędzie i wszystko na raz I Banshee z Inishera. Bajkomani Otrzymał A CinemaScore i 95 procent krytyków w Rotten Tomatoes.

Dużo więcej w przyszłości.

Listopad 12, 10:30 Zaktualizowano o zmienione numery międzynarodowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *