Arizona: Dzielnice hrabstwa Maricopa z problemami z frekwencją nie są w przeważającej mierze republikańskie

Komentarz

Phoenix – miejsca głosowania doświadczonych problemów W dniu wyborów w hrabstwie Maricopa, gdzie mieszka ponad połowa wyborców Arizony, nie zachwyć większością republikańską. Analiza Washington Post.

To odkrycie podważa twierdzenia niektórych Republikanie – zwłaszcza Gary Lake, kandydat GOP na gubernatora i były prezydent Donald Trump – są nieproporcjonalnie nękani problemami w okręgach GOP w hrabstwie, nieszczęśliwym wypadkiem z drukarzami. Republikanie twierdzą, że ich wyborcy są bardziej narażeni na wpływ niż wysyłanie listów do głosowania, biorąc pod uwagę ich tendencję do głosowania w dniu wyborów.

Roszczenia pojawiają się, gdy Lake ledwo podąża za swoją rywalką, sekretarz stanu Katie Hobbs, a liczba głosów, które należy liczyć, maleje.

We wtorek we wtorek drukarze w 70 z 223 lokali wyborczych w dystrykcie wyprodukowali karty do głosowania z atramentem zbyt jasnym, by mogły odczytać maszyny liczące, co spowodowało odrzucenie głosów. Zmusiło to wyborców do czekania w kolejce, przeniesienia się gdzie indziej lub zdeponowania głosów w sejfach, które zostały przeniesione do Phoenix i tam przeliczone. Urzędnicy okręgowi powiedzieli, że nikomu nie odmówiono prawa do głosowania.

The Post znalazł granice dotkniętych obwodów głosowania, korzystając z danych dostarczonych przez urzędników wyborczych okręgu Maricopa, a następnie przeanalizował podziały rejestracji wyborców w każdym obwodzie, korzystając z danych od dostawcy danych wyborczych L2.

Analiza wykazała, że ​​udział zarejestrowanych Republikanów w dotkniętych regionach, około 37 procent, jest mniej więcej taki sam jak udział zarejestrowanych Republikanów w całym hrabstwie, wynoszący prawie 35 procent.

Przez cały tydzień prominentni republikanie sugerowali, bez dowodów, że problem drukarzy dotyczył tylko części Partii Republikańskiej.

Lake, rozmawiając z dziennikarzami po głosowaniu w centrum miasta z rodziną, powiedział: „Jest powód, dla którego zdecydowaliśmy się zmienić lokalizację – wybieramy się do ładnej republikańskiej okolicy”. Zamiast tego „przyszliśmy głosować na serce liberalnego Feniksa, ponieważ chcieliśmy mieć pewność, że mamy dobre maszyny”.

READ  Ostrzeżenie pogodowe według prowincji: deszcz spodziewany jest przez cały tydzień

„I zgadnij co?” ona dodała. „Dzisiaj nie mieli żadnych problemów ze swoimi maszynami. Żadna maszyna nie wypluła dziś tu kart do głosowania. Ani jednej w najbardziej liberalnym obszarze. Więc doszliśmy do najbardziej liberalnego obszaru i głosowaliśmy.

W rzeczywistości, zgodnie z analizą The Post, problemy dotyczyły obszarów, które są mocno demokratyczne.

Należą do nich dwie szkoły podstawowe w East Phoenix i ośrodek zdrowia w South Phoenix Demokraci przewyższali liczebnie Republikanów o 40 punktów procentowych wszędzie. Hobbs, demokratyczny przeciwnik Lake’a, otrzymał prawie trzy razy więcej głosów niż kandydat Republikanów w obszarach, w których drukarki miały problemy w Mountain Park Health Center w południowym Phoenix. Dzielnica.

Rzecznik kampanii Lake nie odpowiedział na prośbę o komentarz.

Twierdzenia Lake zostały wzmocnione przez cały weekend, gdy Trump napisał na Truth Social, serwisie społecznościowym założonym przez byłego prezydenta. a jego sojusznicy „nawet Cary Lake został zabrany do dystryktu liberalno-demokratycznego, aby głosować”.

Były prezydent użył tego twierdzenia, by wysunąć bezpodstawne twierdzenie, że urzędnicy hrabstwa Maricopa „ukradli” wybory kandydatowi do Senatu GOP, Blake’owi Mastersowi. Masters był w piątek przegra Jego rywalem jest obecny demokrata Mark Kelly.

„Więc znowu są w hrabstwie Maricopa… Ale tylko w hrabstwach republikańskich” – napisał Trump, który w 2020 roku skierował na cel ten hrabstwo fałszywe twierdzenia o oszustwach wyborczych.

„Zrób kolejne wybory!” Zakończył.

Masters wspomniał o podobnym twierdzeniu podczas piątkowego występu w programie Fox News, Tuckera Carlsona, zanim Associated Press ogłosiło jego wyścig. „Myślę, że najbardziej uczciwą rzeczą w tym momencie jest to, aby hrabstwo Maricopa wyczyściło tablicę do czysta, zabrało wszystkie karty do głosowania i dokonało nowego liczenia” – powiedział.

Masters powiedział, że karty do głosowania były „mieszane” dwukrotnie w okręgu, ale nie stanowią podstawy do tego twierdzenia. Rzeczniczka kampanii nie odpowiedziała na prośbę o dowody, na których mogłaby oprzeć swoje twierdzenia.

READ  Mężczyzna, który zabił swoją pierwszą i drugą żonę, został skazany na surowy wyrok dożywocia, zwolniony z więzienia w związku z pandemią Covid-19 i zabił swoją kochankę.

Rzeczniczka okręgowego departamentu wyborczego powiedziała, że ​​pracownicy wyborowi w tych dwóch lokalizacjach połączyli dwa bloki głosów, ale „stało się to w przeszłości i są zwolnienia, aby pomóc nam zapewnić, że każdy legalny głos jest liczony tylko raz”. Te zwolnienia, w tym sprawdzanie całkowitej liczby głosów przed odprawą w punktach wyborczych, są „przeprowadzane z obserwatorami partii politycznych”, powiedziała rzeczniczka Megan Gilbertson.

A Raport W poście na Twitterze w sobotę Masters nie przedstawił zarzutów oszustwa, ale powiedział, że nie przyzna się, dopóki wszystkie głosy nie zostaną policzone.

Urzędnicy hrabstwa Maricopa nalegali w ostatnich dniach, że usterki nie błędnie odczytały żadnych kart do głosowania ani nie uniemożliwiły nikomu głosowania. Mówią, że pracują do 18 godzin dziennie, aby przetworzyć rekordową liczbę głosów oddanych w dniu wyborów – i od tygodni twierdzą, że zestawienie może potrwać do 12 dni.

Bill Gates: „Zamierzam stanąć w obronie mojego stanu” Przewodniczący Komitetu Nadzoru Republikańskiego powiedział dziennikarzom w piątek po południu. „Robimy rzeczy we właściwy sposób”.

Liderzy Partii Republikańskiej Arizony twierdzą, że ich wyborcy są nieproporcjonalnie dotknięci wadami z powodu ich skłonności do głosowania w dniu wyborów. „Nie jest tajemnicą, że Republikanie chcieli głosować w dniu wyborów” – oświadczyła partia stanowa w niedzielnym oświadczeniu.

Ale analiza The Post potwierdziła argument okręgu, że odsetek wyborców Republikanów w Dniu Wyborów w obwodach z problemami z drukarką nie przeszkadza w robieniu tego ludziom z dotkniętych obszarów, którzy chcieli głosować we wtorek.

Prawnicy partii we wtorek wieczorem poprosili sędziego o przedłużenie godzin głosowania o trzy godziny, powołując się na problemy mechaniczne. Ale około pięć minut przed zakończeniem sondaży sędzia odrzucił wniosek, stwierdzając, że Republikanie nie byli w stanie wykazać, że żadnemu wyborcy odmówiono udziału w głosowaniu.

W Maricopa wyborcy mogą głosować w dowolnym centrum wyborczym, niezależnie od miejsca zamieszkania. Różni się to od niektórych systemów, w których ludzie muszą głosować ich otoczenie.

READ  Pat Toomey mówi, że wpływy Trumpa w Partii Republikańskiej słabną

Na przykład wyborcy, którzy mieszkają na przedmieściach i dojeżdżają do pracy do Phoenix, mogą oddać swoje głosy w pobliżu swoich domów, w centrum miasta lub w szkołach, kościołach lub w dowolnym z 223 lokali wyborczych utworzonych na terenie całego hrabstwa.

Jak mówi Michael McDonald, politolog z University of Florida, tradycyjnie ludzie głosują w miejscach, które znajdują się blisko ich domów lub są częścią ich codziennych zajęć.

„Centra głosowania są dogodnie zlokalizowane, są częścią twojego dnia, mogą być w drodze do wszystkich twoich spraw”, powiedział.

Broner zameldował się z Waszyngtonu. John Swain i Reis Thebault z Waszyngtonu przyczynili się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *