Arizona: Dzielnice hrabstwa Maricopa z problemami z frekwencją nie są w przeważającej mierze republikańskie

Komentarz

Phoenix – miejsca głosowania doświadczonych problemów W dniu wyborów w hrabstwie Maricopa, gdzie mieszka ponad połowa wyborców Arizony, nie zachwyć większością republikańską. Analiza Washington Post.

To odkrycie podważa twierdzenia niektórych Republikanie – zwłaszcza Gary Lake, kandydat GOP na gubernatora i były prezydent Donald Trump – są nieproporcjonalnie nękani problemami w okręgach GOP w hrabstwie, nieszczęśliwym wypadkiem z drukarzami. Republikanie twierdzą, że ich wyborcy są bardziej narażeni na wpływ niż wysyłanie listów do głosowania, biorąc pod uwagę ich tendencję do głosowania w dniu wyborów.

Roszczenia pojawiają się, gdy Lake ledwo podąża za swoją rywalką, sekretarz stanu Katie Hobbs, a liczba głosów, które należy liczyć, maleje.

We wtorek we wtorek drukarze w 70 z 223 lokali wyborczych w dystrykcie wyprodukowali karty do głosowania z atramentem zbyt jasnym, by mogły odczytać maszyny liczące, co spowodowało odrzucenie głosów. Zmusiło to wyborców do czekania w kolejce, przeniesienia się gdzie indziej lub zdeponowania głosów w sejfach, które zostały przeniesione do Phoenix i tam przeliczone. Urzędnicy okręgowi powiedzieli, że nikomu nie odmówiono prawa do głosowania.

The Post znalazł granice dotkniętych obwodów głosowania, korzystając z danych dostarczonych przez urzędników wyborczych okręgu Maricopa, a następnie przeanalizował podziały rejestracji wyborców w każdym obwodzie, korzystając z danych od dostawcy danych wyborczych L2.

Analiza wykazała, że ​​udział zarejestrowanych Republikanów w dotkniętych regionach, około 37 procent, jest mniej więcej taki sam jak udział zarejestrowanych Republikanów w całym hrabstwie, wynoszący prawie 35 procent.

Przez cały tydzień prominentni republikanie sugerowali, bez dowodów, że problem drukarzy dotyczył tylko części Partii Republikańskiej.

Lake, rozmawiając z dziennikarzami po głosowaniu w centrum miasta z rodziną, powiedział: „Jest powód, dla którego zdecydowaliśmy się zmienić lokalizację – wybieramy się do ładnej republikańskiej okolicy”. Zamiast tego „przyszliśmy głosować na serce liberalnego Feniksa, ponieważ chcieliśmy mieć pewność, że mamy dobre maszyny”.

READ  Tom Brady wrócił na obóz treningowy Tampa Bay Buccaneers po 11-dniowej nieobecności

„I zgadnij co?” ona dodała. „Dzisiaj nie mieli żadnych problemów ze swoimi maszynami. Żadna maszyna nie wypluła dziś tu kart do głosowania. Ani jednej w najbardziej liberalnym obszarze. Więc doszliśmy do najbardziej liberalnego obszaru i głosowaliśmy.

W rzeczywistości, zgodnie z analizą The Post, problemy dotyczyły obszarów, które są mocno demokratyczne.

Należą do nich dwie szkoły podstawowe w East Phoenix i ośrodek zdrowia w South Phoenix Demokraci przewyższali liczebnie Republikanów o 40 punktów procentowych wszędzie. Hobbs, demokratyczny przeciwnik Lake’a, otrzymał prawie trzy razy więcej głosów niż kandydat Republikanów w obszarach, w których drukarki miały problemy w Mountain Park Health Center w południowym Phoenix. Dzielnica.

Rzecznik kampanii Lake nie odpowiedział na prośbę o komentarz.

Twierdzenia Lake zostały wzmocnione przez cały weekend, gdy Trump napisał na Truth Social, serwisie społecznościowym założonym przez byłego prezydenta. a jego sojusznicy „nawet Cary Lake został zabrany do dystryktu liberalno-demokratycznego, aby głosować”.

Były prezydent użył tego twierdzenia, by wysunąć bezpodstawne twierdzenie, że urzędnicy hrabstwa Maricopa „ukradli” wybory kandydatowi do Senatu GOP, Blake’owi Mastersowi. Masters był w piątek przegra Jego rywalem jest obecny demokrata Mark Kelly.

„Więc znowu są w hrabstwie Maricopa… Ale tylko w hrabstwach republikańskich” – napisał Trump, który w 2020 roku skierował na cel ten hrabstwo fałszywe twierdzenia o oszustwach wyborczych.

„Zrób kolejne wybory!” Zakończył.

Masters wspomniał o podobnym twierdzeniu podczas piątkowego występu w programie Fox News, Tuckera Carlsona, zanim Associated Press ogłosiło jego wyścig. „Myślę, że najbardziej uczciwą rzeczą w tym momencie jest to, aby hrabstwo Maricopa wyczyściło tablicę do czysta, zabrało wszystkie karty do głosowania i dokonało nowego liczenia” – powiedział.

Masters powiedział, że karty do głosowania były „mieszane” dwukrotnie w okręgu, ale nie stanowią podstawy do tego twierdzenia. Rzeczniczka kampanii nie odpowiedziała na prośbę o dowody, na których mogłaby oprzeć swoje twierdzenia.

READ  Kyrie Irving może dołączyć do Nets już w niedzielę

Rzeczniczka okręgowego departamentu wyborczego powiedziała, że ​​pracownicy wyborowi w tych dwóch lokalizacjach połączyli dwa bloki głosów, ale „stało się to w przeszłości i są zwolnienia, aby pomóc nam zapewnić, że każdy legalny głos jest liczony tylko raz”. Te zwolnienia, w tym sprawdzanie całkowitej liczby głosów przed odprawą w punktach wyborczych, są „przeprowadzane z obserwatorami partii politycznych”, powiedziała rzeczniczka Megan Gilbertson.

A Raport W poście na Twitterze w sobotę Masters nie przedstawił zarzutów oszustwa, ale powiedział, że nie przyzna się, dopóki wszystkie głosy nie zostaną policzone.

Urzędnicy hrabstwa Maricopa nalegali w ostatnich dniach, że usterki nie błędnie odczytały żadnych kart do głosowania ani nie uniemożliwiły nikomu głosowania. Mówią, że pracują do 18 godzin dziennie, aby przetworzyć rekordową liczbę głosów oddanych w dniu wyborów – i od tygodni twierdzą, że zestawienie może potrwać do 12 dni.

Bill Gates: „Zamierzam stanąć w obronie mojego stanu” Przewodniczący Komitetu Nadzoru Republikańskiego powiedział dziennikarzom w piątek po południu. „Robimy rzeczy we właściwy sposób”.

Liderzy Partii Republikańskiej Arizony twierdzą, że ich wyborcy są nieproporcjonalnie dotknięci wadami z powodu ich skłonności do głosowania w dniu wyborów. „Nie jest tajemnicą, że Republikanie chcieli głosować w dniu wyborów” – oświadczyła partia stanowa w niedzielnym oświadczeniu.

Ale analiza The Post potwierdziła argument okręgu, że odsetek wyborców Republikanów w Dniu Wyborów w obwodach z problemami z drukarką nie przeszkadza w robieniu tego ludziom z dotkniętych obszarów, którzy chcieli głosować we wtorek.

Prawnicy partii we wtorek wieczorem poprosili sędziego o przedłużenie godzin głosowania o trzy godziny, powołując się na problemy mechaniczne. Ale około pięć minut przed zakończeniem sondaży sędzia odrzucił wniosek, stwierdzając, że Republikanie nie byli w stanie wykazać, że żadnemu wyborcy odmówiono udziału w głosowaniu.

W Maricopa wyborcy mogą głosować w dowolnym centrum wyborczym, niezależnie od miejsca zamieszkania. Różni się to od niektórych systemów, w których ludzie muszą głosować ich otoczenie.

READ  Brian Robinson Jr. z Washington Commanders mówi, że „operacja poszła dobrze” po tym, jak został postrzelony podczas próby napadu lub kradzieży samochodu.

Na przykład wyborcy, którzy mieszkają na przedmieściach i dojeżdżają do pracy do Phoenix, mogą oddać swoje głosy w pobliżu swoich domów, w centrum miasta lub w szkołach, kościołach lub w dowolnym z 223 lokali wyborczych utworzonych na terenie całego hrabstwa.

Jak mówi Michael McDonald, politolog z University of Florida, tradycyjnie ludzie głosują w miejscach, które znajdują się blisko ich domów lub są częścią ich codziennych zajęć.

„Centra głosowania są dogodnie zlokalizowane, są częścią twojego dnia, mogą być w drodze do wszystkich twoich spraw”, powiedział.

Broner zameldował się z Waszyngtonu. John Swain i Reis Thebault z Waszyngtonu przyczynili się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.