Rozmowa McVaya o emeryturze pasuje

Nie jest łatwo mieć 36 lat i trenera „weterana” w Super Bowl. Albo 36 lat i mierzy się z byłym asystentem.

Lub 36-latek z plotkami o emeryturze – w większości własnymi – krążącymi wokół.

Sean McVay zawsze robił wszystko w swoim przyspieszonym harmonogramie, więc dlaczego miałoby być inaczej?

Miał zaledwie 30 lat, kiedy Los Angeles Rams zatrudnił go. Pięć sezonów później odniósł 55 zwycięstw w sezonie zasadniczym, sześć kolejnych w play-offach i będzie trenował w swoim drugim Super Bowl przeciwko Cincinnati bengalski.

Tym razem część swojego tygodnia mówiła o tym, jak opierać się na swoim doświadczeniu w wielkiej grze, pilności wynikającej z prowadzenia drużyny weteranów i wyzwaniu, jakim jest rywalizacja z członkiem swojego drzewka trenerskiego, 38-letnim trenerem Bengals Zac’em Taylorem. były asystent Ramsa.

A potem była… rozmowa o emeryturze?

Większość 36-latków byłaby zachwycona spłatą pożyczek na studia. To jest ten, nie sprawdzaj swojego 401K co miesiąc (albo naprawdę powinieneś zacząć jeden) etap życia. McVay jest w innym miejscu.

„Kocham to tak bardzo, że to taka pasja” McVay powiedział w piątek. „Ale wiem też z tego, co widziałem od niektórych moich najbliższych przyjaciół, czy to trenerów, czy nawet niektórych naszych graczy. Tego lata zamierzam się ożenić. Chcę mieć rodzinę. I myślę, że [about] być w stanie znaleźć tę równowagę, dać niezbędny czas.

„Zawsze marzyłem o tym, żebym mógł być ojcem i nie potrafię przewidzieć przyszłości, wiesz?” on kontynuował. „…Wiem, że kocham piłkę nożną i jestem bardzo zainwestowany… ale w pewnym momencie też, jeśli powiesz: „Co chcesz robić?” Chcę mieć rodzinę i chcę móc spędzać z nimi czas.”

McVay słynie z pomysłowych, nowatorskich gier i strategii. Jest w nim także nowa szkoła trenerska, w której zdobywa oddanie swoich piłkarzy, łącząc się z nimi, będąc szczerym, szczerym.

READ  Wiadomość z ostatniej chwili: Doki sprawia, że ​​każdy staje się właścicielem domu! W tych województwach i powiatach rozpoczęto nabór wniosków na domy 1+1-2+1-3+1.

Może tak właśnie było.

Ujmijmy to w ten sposób: gdyby Bill Belichick, który w kwietniu skończył 70 lat, był w Super Bowl i ktoś odważył się poruszyć temat równowagi między życiem zawodowym a prywatnym lub emerytury, odchrząknąłby tę odpowiedź w około trzy sekundy. Nie byłoby wglądu w jego obecny stan emocjonalny, nawet jeśli faktycznie jest w wieku, w którym wielu przechodzi na emeryturę.

McVay to sprytny facet i wie, jak działają media. To, że nie miał problemu z ujawnieniem swojej kariery na kilka dni przed Super Bowl, nie jest przypadkiem. To nie był krótki, zdawkowy komentarz. Powyższy cytat jest częścią ponad 90-sekundowego monologu.

Sean McVay zrobił wszystko w przyspieszonym harmonogramie. Dlaczego więc odejście od coachingu miałoby być czymś innym? (Zdjęcie: Keith Birmingham / MediaNews Group / Pasadena Star-News via Getty Images)

Wszystko to pojawia się po piętach wielu doniesień medialnych o tym, że został pełnoetatowym nadawcą, być może w połączeniu z Al Michaelsem w przedsięwzięciu Amazona w przyszłym roku.

Nie byłby pierwszym trenerem, który wygrał Super Bowl, a następnie zwrócił się do transmisji, gdy szansa na trenowanie była jeszcze dostępna. John Madden miał 43 lata, kiedy dokonał zmiany w karierze i nigdy nie oglądał się za siebie.

A Madden nie od razu otrzymał miliony, jak McVay. Pieniądze telewizyjne są niewiarygodne – Tony Romo zarabia 17,5 miliona dolarów na cotygodniowe zwoływanie gier dla CBS. Uważa się, że McVay zarobił 8,5 miliona dolarów, aby pracować 25 godzin dziennie dla Baranów.

Czy to jest chwyt, by dostać podwyżkę? Wygraj Super Bowl, a i tak go dostanie? Pieniądze muszą być najmniejszym zmartwieniem McVaya.

Poza tym McVay zagłębił się, mówiąc o relacjach między swoim ojcem, Timem, a dziadkiem Johnem, który miał cztery dekady kariery trenera i dyrektora NFL.

READ  Powiedz: „Muszę pomyśleć o własnej przyszłości”

„[My father] ma taki szczególny związek z moim dziadkiem, „McVay powiedział”… Ale jedna z rzeczy, które uniemożliwiły [my father] od rozpoczęcia coachingu brzmiało: „Człowieku, miałem świetny związek, ale mój tata przegapił wiele z tych rzeczy”. [He] nie chciałem tego robić ze mną i moim młodszym bratem.

„Więc zawsze o tym pamiętałem” – powiedział McVay. „I w pewnym momencie chcę mieć rodzinę”.

Miał się ożenić w 2020 roku, ale pandemia przeszkodziła w ceremonii. Został przesunięty na ten okres poza sezonem i od tego momentu rodzina najwyraźniej szybko się powiększy.

Nie popełnij błędu, McVay jest w 100 procentach wkręcony w tę grę. Przegrana w Super Bowl LIII z Belichick’s Patrioci nowej Anglii nadal kłuje.

Nieustannie starał się wrócić, w tym entuzjastycznie wspierał podejście all-in Rams w tym roku. Wymienili mnóstwo projektów, aby sprowadzić gwiazdy weteranów, takie jak Mateusz Stafford, Jalen Ramsey oraz von Miller.

To jest Super Bowl Ramsów do stracenia. McVay o tym wie. Są faworytami. Oni są w domu. To Cincinnati gra rolę, jaką LA odegrało trzy lata temu: pieniądze w ręku, drużyna z czterema zwycięstwami w zeszłym sezonie, która zebrała się w pośpiechu za młodym rozgrywającym.

McVay wie, że samo dotarcie tutaj jest prawie niemożliwe. Okna szybko się zamykają w NFL, a może nawet kariery trenerskie. Przynajmniej najstarszy wunderkind w lidze, który ma do wygrania mecz w niedzielę, nie obiecuje niczego po tym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *