Rosja prosi o pomoc żywnościową i inne formy pomocy od Chin podczas wojny na Ukrainie

Protestujący przeciwko wojnie, trzymający tablicę, przerwał jeden z głównych programów telewizyjnych w Rosji, emitujący wiadomości około 21:31 czasu moskiewskiego.

„BRAK WOJNY. Zatrzymaj wojnę. Nie wierz w propagandę, którą tutaj kłamią” – głosi napis.

„Rosjanie przeciwko wojnie”, ostatnia linijka napisu mówi po angielsku.

Zobacz chwilę:

Co wiemy o protestującym: Kobieta trzymająca znak jest pracownikiem kanału, według OVD-Info, niezależnej grupy monitorującej protesty na rzecz praw człowieka.

Na swoim kanale Telegram OVD-Info poinformowało, że pracownikiem jest Maria Ovsyannikova. Przyjaciele Ovsyannikova powiedzieli OVD-Info, że obecnie przebywa w Komendzie Policji Ostankino w Moskwie.

CNN nie może niezależnie zweryfikować, czy widziana kobieta przerywająca transmisję wiadomości to Ovsyannikova, ale zdjęcia na profilach w mediach społecznościowych opatrzone jej imieniem pasują do kobiety widzianej na ekranie.

Rosyjska państwowa agencja informacyjna TASS potwierdziła doniesienia OVD-Info, powołując się na źródło i dodała, że ​​może stanąć przed sądem.

OVD-Info uzyskało również nagranie wideo, które rzekomo nakręciła Ovsyannikova, zanim przerwała transmisję wiadomości.

„To, co dzieje się teraz na Ukrainie, jest przestępstwem, a Rosja jest krajem agresora, a odpowiedzialność za tę agresję spoczywa na sumieniu tylko jednej osoby. Tym człowiekiem jest Władimir Putin” – mówi w nagraniu Ovsyannikova, zauważając, że jej ojciec jest Ukrainką, a jej matka jest Rosjanką.

„Niestety, przez ostatnie kilka lat pracowałam na Channel One i robiłam kremlowską propagandę i teraz bardzo się tego wstydzę” – mówi. „Szkoda, że ​​pozwoliłem kłamać na ekranach telewizorów, wstydząc się, że pozwoliłem zombifikować Rosjan”.

– Wstyd mi, że milczeliśmy w 2014 roku, kiedy to wszystko dopiero się zaczynało – mówi. „Nie chodziliśmy na wiece, kiedy Kreml otruł Nawalnego, tylko w milczeniu obserwowaliśmy ten antyludzki reżim, a teraz świat na zawsze odwrócił się od nas, a kolejne dziesięć pokoleń naszych potomków nie będzie mogło się zmyć hańba tej braterskiej wojny”.

READ  Prawie 3000 lotów w USA zostało odwołanych w poniedziałek z powodu problemów linii Southwest Airlines

„Jesteśmy Rosjanami, myślącymi i mądrymi i tylko w naszej mocy jest powstrzymanie tego szaleństwa” – mówi. „Idź na wiece i nie bój się! Nie mogą nas wszystkich przeszczepić!”

Filmy z przerwami zostały szybko opublikowane w mediach społecznościowych wkrótce po ich wyemitowaniu. CNN uzyskało wideo z transmisji na żywo z profilu rosyjskiego Channel One VK.

W ciągu kilku minut ta żywa pasza została usunięta.

Zobacz więcej:

Korekta: Wcześniejsza wersja tego posta błędnie zgłosiła rodzaj organizacji OVD-Info jest. OVD-Info to niezależna grupa monitorująca protesty na rzecz praw człowieka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *