Akcje Twittera wzrosły o ponad 25% po tym, jak Elon Musk przejął 9% udziałów w firmie zajmującej się mediami społecznościowymi

Szczery Tesla CEO Elon Musk kupił gigantyczny udział w Świergot to czyni go największym zewnętrznym udziałowcem akcji mediów społecznościowych, niedługo po tym, jak skrytykował firmę za przestrzeganie zasad wolności słowa.

Musk jest właścicielem 73.486.938 akcji Twittera, co stanowi 9,2% pasywnego udziału w spółce, zgodnie z opublikowanym w poniedziałek zgłoszeniem 13G Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Udział jest wart 2,89 miliarda dolarów, biorąc pod uwagę kurs zamknięcia Twittera z piątku.

Zakup Muska ma miejsce niecałe dwa tygodnie po tym, jak Musk skrytykował firmę, pytając ludzi na Twitterze, czy Twitter przestrzega zasad wolności słowa. „Biorąc pod uwagę, że Twitter służy jako de facto publiczny plac miejski, przestrzeganie zasad wolności słowa zasadniczo podważa demokrację” – napisał na Twitterze Musk. „Co powinno być zrobione?”

Pod koniec ubiegłego miesiąca Musk powiedział również, że rozważa budowę nowa platforma mediów społecznościowych.

Chociaż jest to klasyfikowane jako pasywne, inwestorzy licytowali akcje wyżej, mając szansę, że może to doprowadzić do czegoś więcej. Akcje Twittera wzrosły o ponad 25% na rynku przedsprzedażnym.

„Piżmo może spróbować zająć bardziej agresywną postawę tutaj na Twitterze” – powiedział w poniedziałek Dan Ives analityk Wedbush w programie CNBC „Skrzynka z skrzekiem„” To w końcu może doprowadzić do pewnego rodzaju wykupu.”

„To ma sens, biorąc pod uwagę to, o czym przynajmniej mówił Musk, przynajmniej z perspektywy mediów społecznościowych” – powiedział Ives.

Musk jest częstym użytkownikiem Twittera i ma na platformie ponad 80 milionów obserwujących. Jednak niektóre z jego tweetów wciągnęły szefa Tesli w gorącą wodę na przestrzeni lat.

W sierpniu. 7, 2018, Musk napisał na Twitterze, że ma „zabezpieczone fundusze”, aby przejąć Teslę prywatnie po 420 USD za akcję. 12 miesięcy po tym tweecie było kolejką górską dla akcjonariuszy Muska i Tesli. W tym czasie firma ustanowiła rekordy wydajności, ale musiała również zajmować się sporami sądowymi, dochodzeniami rządowymi i zwolnieniami. Musk osiągnął również porozumienie z SEC, które usunęło go z roli przewodniczącego w Tesli.

READ  Rezerwacja wakatów YKS 2023 w formacie PDF do pobrania || YÖK ATLAS YKS Ekran zapytania o pusty limit i dodatkowy egzamin z podstawowymi ocenami uniwersytetu ÖSYM Jak to zrobić? - Wiadomości fotograficzne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *