Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wystąpi w środę w Kongresie USA – na żywo | Wiadomości z USA

Pozdrowienia, czytelnicy bloga na żywo. Wesołego poniedziałku.

Gdy zbliżamy się do 19 dnia rosyjskiej inwazji na Ukrainę, kiedy Kreml nie wykazuje oznak spowolnienia, nadchodzą wiadomości z Waszyngtonu: Wołodymyr Zełenskiprezes Ukrainawygłosi przemówienie w Kongresie w środę.

Ogłaszając adres, Marszałek Izby, Nancy Pelosii przewodniczący większości w Senacie, Chuck Schumerpowiedział: „Kongres, nasz kraj i świat są zachwyceni narodem Ukrainy, który wykazała się niezwykłą odwagą, odpornością i determinacją w obliczu niesprowokowanej, okrutnej i nielegalnej wojny Rosji.

„Ponieważ na Ukrainie szaleje wojna, z wielkim szacunkiem i podziwem dla narodu ukraińskiego zapraszamy wszystkich członków Izby Reprezentantów i Senatu do wzięcia udziału w wirtualnym przemówieniu na Kongresie Stanów Zjednoczonych wygłoszonym przez Prezydenta Wołodymyr Zełenski Ukrainy w środę 16 marca o godz.

Przemówienie będzie otwarte tylko dla członków Kongresu, powiedzieli Demokraci.

Tymczasem Kongres mocno obciąża administrację Bidena.

Poradnik dla polityków wziąłem pod uwagę dziś rano o tym, jak chociaż ustawodawcy zazwyczaj pozwalają Białemu Domowi przejąć kontrolę nad sprawami polityki zagranicznej, Republikanie i Demokraci połączyli siły, aby przeforsować zakaz importu rosyjskiej ropy i zerwać stosunki handlowe z Rosją.

Teraz Kongres zwiększa presję, jeśli chodzi o kwestię myśliwców w Polsce. Zełenski wielokrotnie błagał swoich globalnych partnerów o wysłanie pomocy w postaci myśliwców. Polska ma zapas samolotów w stylu sowieckim, a w zeszłym tygodniu polscy urzędnicy powiedzieli, że są one dostępne dla Ukrainy, gdy tylko Stany Zjednoczone będą gotowe do przeprowadzenia transferu.

Stany Zjednoczone wzdragały się przed ułatwieniem tego transferu z wielu powodów – na przykład przylatują one z bazy lotniczej NATO, aw weekend Rosja ostrzegła, że ​​każdą taką dostawę uzna za eskalację.

Jednak Roba Portmanarepublikański senator z Ohio, rozmawiał w niedzielę z CNN na granicy ukraińsko-polskiej i zwrócił uwagę, że Władimir Putin nazwał także sankcje „aktem wojny”.

READ  AI „Ojciec chrzestny” Geoffrey Hinton ostrzega przed pułapkami, gdy opuszcza Google

CNN
(@CNN)

„Nie rozumiem, dlaczego tego nie robimy”. @senrobportman. mówi AnaDanaBashCNN wspiera Polskę i innych sojuszników z NATO dostarczających Ukraińcom myśliwce mimo sprzeciwu administracji Bidena. #CNNSOTU @CNNsotu pic.twitter.com/aZ5xK1UKmL


13 marca 2022

Czekajcie na więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *