Ropa spadła do 10-miesięcznego minimum po doniesieniach o wzroście wydobycia OPEC+

  • Arabia Saudyjska, inni producenci OPEC obserwują wzrost produkcji -WSJ
  • Chińskie obawy o popyt i silny dolar również wpłynęły na ceny

NOWY JORK, 21 listopada (Reuters) – Ceny ropy spadły w poniedziałek do najniższego poziomu od początku stycznia po tym, jak Wall Street Journal poinformował, że Arabia Saudyjska i inni producenci ropy z OPEC rozważają zwiększenie wydobycia o pół miliona baryłek dziennie.

Ropa Brent z dostawą w styczniu spadła o 4,07 USD, czyli 4,7%, do 82,93 USD za baryłkę o 11:43 EST (1643 GMT). Kontrakty futures na ropę US West Texas Intermediate (WTI) z dostawą w grudniu spadły o 4,48 USD, czyli 5,6%, do 75,60 USD przed wygaśnięciem kontraktu w poniedziałek. Najbardziej aktywny styczniowy kontrakt spadł o 4,05 USD, czyli o 5%, do 76,04 USD.

Według The Wall Street Journal wzrost do 500 000 baryłek dziennie (bpd) będzie omawiany na spotkaniu OPEC+ 4 grudnia.

Reuters nie mógł od razu zweryfikować raportu.

„Trudno uwierzyć, że wkraczają na rynek, na którym zasadniczo handluje się contango”, powiedział Bob Yawker, dyrektor ds. . „To igranie z ogniem”.

Organizacja Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC) i jej sojusznicy, znani pod wspólną nazwą OPEC+, niedawno obniżyli cele produkcyjne, a minister energii Arabii Saudyjskiej, de facto lider, powiedział w tym miesiącu, że grupa będzie ostrożna.

Słaby popyt na paliwo w Chinach i silny dolar amerykański w tym samym czasie, gdy uwolnienie większej ilości ropy może doprowadzić rynek do głębszego stanu contango, zachęcając ropę do magazynowania i jeszcze bardziej obniżając ceny, powiedział Yawkar.

Oczekiwania na dalsze podwyżki stóp procentowych wzmocniły dolara, przez co towary denominowane w dolarach, takie jak ropa naftowa, stały się droższe dla inwestorów.

Dolar wzrósł o 0,9% do 141,665 jenów w stosunku do jena japońskiego w październiku. 14 w tempie największego jednodniowego wzrostu od tamtej pory. Czytaj więcej

READ  Tysiące osób zaleciło ewakuację Sydney, ponieważ ulewne deszcze zagrażają „zagrażającej życiu sytuacji kryzysowej”

„Poza słabymi perspektywami popytu wynikającymi z chińskich ograniczeń Covid, dzisiejsze odbicie dolara amerykańskiego jest czynnikiem niedźwiedzim dla cen ropy” – powiedziała Tina Deng, analityk CMC Markets.

„Biorąc pod uwagę ostatnie dane gospodarcze ze wszystkich głównych krajów wskazujące na spowolnienie, szczególnie w Wielkiej Brytanii i strefie euro, sentyment do ryzyka słabnie” – powiedział, dodając, że komentarze amerykańskiej Rezerwy Federalnej w zeszłym tygodniu podsyciły obawy o gospodarkę USA. Przegląd.

Nowe liczby przypadków COVID w Chinach zbliżają się do kwietniowego szczytu jako ogólnokrajowa epidemia

Kontrakty futures na ropę Brent z pierwszego miesiąca gwałtownie spadły w zeszłym tygodniu, podczas gdy WTI odskoczyło w cantango, odzwierciedlając złagodzenie obaw o podaż.

Dodatkowe raporty autorstwa Jasona Neely’ego, Davida Goodmana i Davida Gregorio Redakcja: Noah Browning, Florence Tan i Emily Cho

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *