Robert Iger zastąpił Boba Chabecka na stanowisku dyrektora generalnego Disneya

Komentarz

Disney wyznaczył Roberta Igera na stanowisko dyrektora generalnego na następne dwa lata, zastępując Boba Chabecka, który po dwuletniej kadencji spotkał się z kontrowersjami. w tym waśń z gubernatorem Florydy Ronem DeSantisem (z prawej) w związku z dyskusjami LGBTQ w szkołach na Florydzie.

Iger był dyrektorem naczelnym Walt Disney Company przez 15 lat. W 2020 objął kierownictwo Sapku. Opuścił firmę w grudniu zeszłego roku po tym, jak pełnił funkcję prezesa wykonawczego. Iger będzie współpracował z zarządem, aby wybrać następcę, podała firma w komunikacie prasowym.

„Dziękujemy Bobowi Chabeckowi za jego długą służbę dla Disneya, w tym za prowadzenie firmy przez bezprecedensowe wyzwania związane z pandemią” – powiedziała Susan Arnold, prezes zarządu Disneya. „Ponieważ Disney rozpoczyna coraz bardziej złożoną transformację branży, zarząd zdecydował, że Bob Iger ma wyjątkową pozycję do kierowania firmą w tym ważnym okresie”.

Decyzja o przywróceniu Igera zapada kilka dni po tym, jak Chapek przedstawił plany W referencji wewnętrznej Według agencji Reuters rozczarowujące wyniki kwartalne nastąpiły po zamrożeniu zatrudnienia, zwolnieniach i cięciu kosztów.

Disney nie spełnił oczekiwań Wall Street, ponieważ jego nacisk na strumieniowe przesyłanie wideo odnotował straty. Produkuje także takie seriale, jak spin-offy Gwiezdnych Wojen „The Mandalorian”, „Andor” i „Obi-Wan Kenobi”.

Mimo to niedzielne ogłoszenie było zaskoczeniem: zarząd Disneya głosował w czerwcu za przedłużeniem jego kontraktu o trzy lata.

Podczas krótkiej kadencji Chapka Disney był uwikłany w wewnętrzną wojnę kulturową po tym, jak niewłaściwe prowadzenie dyskusji LGBTQ w szkołach na Florydzie wywołało gniew pracowników Disneya LGBTQ.

W międzyczasie DeSantis wykorzystał zamieszanie jako trampolinę do odważnej konfrontacji z korporacyjną Ameryką, prowadząc udaną akcję usunięcia Disneya z istniejącego od dziesięcioleci okręgu podatkowego i krytykując firmę w Fox. Zgłaszanie konfliktów i zbieranie funduszy, Wcześniej informował Washington Post.

READ  Microsoft pozwala użytkownikom wybrać ton osobowości chatbota

Disney powiedział w niedzielę, że podczas swojej poprzedniej kadencji nadzorował przejęcia Pixar, Marvel, Lucasfilm i 21st Century Fox, zwiększając pięciokrotnie kapitalizację rynkową firmy.

Opuścił Disneya w szczytowym momencie wojen strumieniowych z czołowymi rywalami Disneya, Netflixem i Warner Bros. Poprzedni wzrost liczby abonentów W okresie recesji gospodarczej.

Iger powiedział w komunikacie prasowym, że jest „niezwykle optymistycznie nastawiony do przyszłości tej wspaniałej firmy i jest zachwycony, że zarząd poprosił go o powrót na stanowisko dyrektora generalnego”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *