Chauncey Billups z Portland Trail Blazers mówi, że NBA wyprzedza NBA o lata świetlne w porównaniu z NFL

LOS ANGELES – Chauncey Billups z Portland Trail Blazers, jako ktoś, kto doskonali swoje umiejętności w lidze, w której trenerzy mniejszości zajmują większość głównych pozycji, powiedział, że nie może nie docenić tego, jak działa NBA w porównaniu z NFL.

– Szczerze mówiąc, jestem naprawdę bardzo dumny z naszej ligi – powiedział Billups, zanim jego Blazers zmierzyło się z Los Angeles Lakers w środę wieczorem. „Myślę, że jesteśmy o lata świetlne przed innymi ligami. Jestem z tego naprawdę dumny i myślę, że wiele z tego ma związek z naszymi graczami i naszym związkiem. musi się wydarzyć”.

Billups, jeden z siedmiu czarnych trenerów zatrudnionych w celu obsadzenia ośmiu wakatów na stanowisko głównego trenera NBA w minionym sezonie poza sezonem, przedstawił swoje komentarze na temat praktyk rekrutacyjnych w lidze po tym, jak został zapytany o pozew Briana Floresa przeciwko NFL, który były trener Miami Dolphins złożył we wtorek i zarzuca rasistowskim praktykom zatrudniania w lidze.

32-drużyna NFL ma obecnie jednego głównego trenera Blacków – Mike’a Tomlina z Pittsburgh Steelers. Dla porównania, 30 drużyn NBA ma obecnie 14 trenerów czarnoskórych – i łącznie 16 trenerów mniejszości.

Billups powiedział, że wierzy, iż zasada Rooneya, wprowadzona w 2003 roku w celu zwiększenia zatrudnienia mniejszości w całej lidze, nie spełniła swoich założeń.

„Będę z tobą szczery: nie jestem – prawdopodobnie brzmi to szaleńczo – ale tak naprawdę nie jestem wielkim fanem zasady Rooneya” – powiedział Billups. „Myślę, że po prostu zmuszają cię do rozmowy z czarnym kandydatem, ale jeśli ten czarny kandydat tak naprawdę nie ma szans, nie przeprowadzaj z nim rozmowy.

„Więc myślę, że to po prostu daje ci pole do popisu w tej sytuacji i nie sądzę, żeby to było sprawiedliwe. Ale z jakiegoś powodu myśleli, że ta zasada będzie świetnym wyrównywaczem, a tak nie jest. Tak nie jest. Więc nie przepadam za tą zasadą i kilkoma innymi rzeczami w NFL, ale mam szczęście, że jestem w NBA”.

READ  Ropa spadła do 10-miesięcznego minimum po doniesieniach o wzroście wydobycia OPEC+

Tymczasowy trener Sacramento Kings, Alvin Gentry, jeden z najbardziej utytułowanych czarnych trenerów w historii NBA, który przez ponad 30 lat prowadził sześć różnych drużyn, powiedział, że współczuje Floresowi.

Delfiny zwolniły Floresa w zeszłym miesiącu. The New York Giants zaplanowali z nim osobistą rozmowę kwalifikacyjną w sprawie stanowiska głównego trenera, na co on się zgodził. Ale po zrobieniu tego Flores otrzymał wiadomość tekstową od trenera New England Patriots, Billa Belichicka, który przypadkowo powiedział mu, że Giganci już zdecydowali się na Briana Dabolla. Flores w swoim pozwie nazwał swoją rozmowę kwalifikacyjną z Nowym Jorkiem „pozorą”, mówiąc, że zrobiono to tylko po to, by spełnić zasadę Rooneya NFL, która wymaga od zespołów, by przeprowadzały rozmowy z dwoma zewnętrznymi kandydatami z mniejszości na wakujące stanowiska dyrektora, w tym przynajmniej jednego w -osobowa rozmowa kwalifikacyjna.

„Myślę [it] jest absolutnie śmieszne, jeśli mieli już wynajętego trenera, a potem przeprowadzili z nim wywiad: „Gentry powiedział.” Więc rozumiem, dlaczego to byłoby bardzo niepokojące… Nie wiem, jak działa NFL, więc nie jestem na nogach na ten temat, więc trudno byłoby mi w ogóle odpowiedzieć.

„Jestem naprawdę dumny z tego, gdzie jest NBA. Nie wiem wystarczająco dużo o NFL, by powiedzieć”.

W debiutanckim sezonie Billupsa w Boston Celtics w latach 1997-98 tylko siedmiu z 32 głównych trenerów w tym sezonie było czarnymi (ponad 30 z powodu zwolnień w sezonie). Widział, jak różnorodność i integracja NBA stopniowo poprawiają się w ciągu 25 lat, kiedy był z nią związany – liga skompromitowana z puli graczy, która w 70% składa się z czarnych.

Podczas gdy krajobraz trenerski lepiej odzwierciedla rasowe składy graczy ligi, Billups powiedział, że biura NBA wciąż pozostają w tyle.

„Nasz następny poziom jest kontynuowany tutaj [head coaching] „Billups powiedział.” Potrzebujemy więcej mniejszości w front office. Trzeba gdzieś zacząć i trzeba dalej stawać się lepszym, ale teraz – w tej chwili w lidze – tam musimy być lepsi [in front offices]”.

READ  50 lat przełomowych gier wideo, jedna rocznie, w które można grać na Nintendo Switch

Ale Billups powiedział, że wierzy, że NBA tam dotrze.

„Myślę, że jesteśmy w dobrym miejscu”, powiedział.

Nick Friedell z ESPN przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *