ROC pod wodzą Camili Valevy zdobył złoty medal w drużynowych zawodach w łyżwiarstwie figurowym

Po występie 15-letniej Camili Valivy rosyjska drużyna wygrała zawody w łyżwiarstwie figurowym, darmowe łyżwy, które w poniedziałek przeszły do ​​historii, w których oddano dwa do czterech skoków, jakie kobieta oddała na igrzyskach olimpijskich.

Stany Zjednoczone, które zdobyły brąz na dwóch ostatnich Zimowych Igrzyskach Olimpijskich, zdobyły srebro, jedyny raz, kiedy odbyła się impreza grupowa. Japonia zajęła trzecie miejsce.

Podczas imprezy grupowej Valiva wygrała zarówno krótki pokaz, jak i darmową jazdę na łyżwach, prowadząc Rosjanki do zwycięstwa i zapowiadając niepowstrzymany występ w rywalizacji kobiet w singlu w przyszłym tygodniu. Prawie ustanowił rekord świata na punkty Niedzielny pokaz filmów krótkometrażowych dla kobiet Zdobył również ponad 15 punktów, jazda na łyżwach to jedna mila.

Karen Chen, Amerykanka, która w niedzielnym krótkim pokazie zajęła piąte miejsce, odzyskała w poniedziałek po swoich błędach, choć nadal miała problemy w potrójnej pętli. W wolnej łyżwie zajął czwarte miejsce.

Radość ze zdobycia srebrnego medalu przez amerykańską drużynę przyćmiły złe wieści o amerykańskiej łyżwiarstwie figurowym. Krótko przed wejściem Amerykanów do etapu medalowego Federacja Łyżwiarska ogłosiła, że ​​Vincent Chow, który pomógł drużynie zdobyć srebro, uzyskał pozytywny wynik testu na obecność wirusa koronowego i czeka na testy potwierdzające. Jeśli dalsze testy również będą pozytywne, Cho, dwukrotny olimpijczyk i jedyny łyżwiarz, który w ciągu ostatnich trzech i pół roku pokonał swojego rodaka Nathana Chennaia, nie zagra w zawodach mężczyzn, które rozpoczynają się od krótki plan. Wtorek.

Tancerze na lodzie, Madison Zack i Evan Bates, wygrali wolny taniec dla Stanów Zjednoczonych – Zack wcielił się w rolę kosmity – i solidnie umieścili Amerykanki na drugim miejscu w kategorii free skate dla kobiet. Ale obecność Rosjan była już tak duża, że ​​Stany Zjednoczone nie mogły ich wyprzedzić.

Konkurencja grupowa dodaje punkty od singli mężczyzn i kobiet, par i tancerzy na lodzie; Punkty przyznawane są na podstawie kolejności zakończenia (pierwsze 10, drugie 9 i tak dalej).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *