Dochody z obligacji spadają, kontrakty terminowe na akcje wahają się wśród zysków

Rentowności obligacji skarbowych spadły z wieloletnich maksimów, podczas gdy kontrakty terminowe na akcje zachwiały się pod wpływem zysków największych spółek, w tym

Hasbro

oraz

Tyson Foods.

Kontrakty terminowe powiązane z S&P 500 wzrosły w poniedziałek o 0,1% po wcześniejszym spadku, wskazując na potencjalnie niestabilny dzień dla indeksu szerokiego rynku po tym, jak w zeszłym tygodniu zamknął się o 1,6%. Kontrakty terminowe na zaawansowane technologicznie kontrakty terminowe Nasdaq-100 i Dow Jones Industrial Average dodały 0,2%.

Akcje miały niestabilny początek roku, wzmocniony w ostatnich dniach przez ekstremalne ruchy w duże zapasy technologii. Miniony tydzień przyniósł rekordowy spadek w Metaplatformy akcji i największy wzrost od 2015 roku dla Amazon.com akcji, po zaksięgowaniu przez spółki zysków. Piątkowy raport o zatrudnieniu lepszym niż oczekiwano zwrócił również uwagę traderów z powrotem na politykę banku centralnego, która ma się zaostrzyć wraz z dalszym ożywieniem gospodarczym.

Miesięczny raport o zatrudnieniu ujawnia kluczowe wskaźniki dotyczące rynku pracy i ogólnego stanu gospodarki, ale nie pokazuje pełnego obrazu. WSJ wyjaśnia, jak czytać raport, co pokazuje, a czego nie. Ilustracja fotograficzna: Liz Ornitz

Peleton podskoczył o 32% w handlu przedrynkowym w poniedziałek po Raport „Wall Street Journal” że firma rowerów stacjonarnych cieszyła się zainteresowaniem

Amazonka

i innych potencjalnych konkurentów.

Duchowe Linie Lotnicze

wzrósł o 13% przed rynkiem po tym, jak powiedział, że łączy się z Frontier Group w ciągu kilku lat Transakcja 6,6 miliarda dolarów.

Tyson Foods wspiął się na rynek przedsprzedażowy o prawie 7% po tym, jak powiedział, że spodziewa się, że jego całoroczna sprzedaż osiągnie poziom górny koniec jego prowadzenia. Hasbro wzrósł o 1,5% po zgłoszeniu przychodów i zysków, które przekroczyły szacunki Wall Street.

Rentowność benchmarkowej 10-letniej obligacji skarbowej spadła do 1,923% w poniedziałek od 1,930% piątek. Rentowności krótkoterminowych obligacji również spadły, a dwuletnia rentowność spadła do 1,300% po zamknięciu w piątek z prawie dwuletnim szczytem.

„Rynki przeceniały się, co widać po wzroście rentowności, ale myślę, że dochodzimy do punktu, w którym trudno jest wycenić znacznie bardziej jastrzębią perspektywę niż dzisiaj. Mogliśmy teraz zobaczyć trochę stabilizacji ”- powiedział Esty Dwek, dyrektor ds. inwestycji w FlowBank.

Rentowności pozostają na podwyższonym poziomie, co może wywołać nerwowość inwestorów, powiedział Gregory Perdon, dyrektor ds. inwestycji w

Arbuthnot Latham.

Zapasy wzrostu w szczególności mogą zostać dotknięte wyższymi zyskami, ponieważ ich bieżąca wartość jest w dużej mierze zdeterminowana przez oczekiwania wzrostu, które maleją, gdy oblicza się je przy wyższej stopie procentowej.

Firmy zaplanowane do opublikowania zarobków w tym tygodniu obejmują

Pfizer

oraz

KKR

we wtorek oraz Uber Technologies i Walt Disney w środę.

Coca-Cola,

PepsiCo

oraz

Świergot

zaplanowano na czwartek.

„Zarobki były, ogólnie rzecz biorąc, bardzo dobre. Widzimy, że konsument pozostaje dość silny, a ponownie otwierane firmy radzą sobie lepiej niż te pozostające w domu ”Ms. Powiedział Dwek. „Inwestorzy starają się spojrzeć poza pandemię”.

Akcje miały niestabilny początek roku, wzmocniony w ostatnich dniach przez duże ruchy na głównych giełdach technologicznych.


Zdjęcie:

David L. Nemec / Associated Press

Kryptowaluty zyskały w poniedziałek, a bitcoin wzrósł o 5% od poziomu o 17:00 czasu wschodniego w piątek. Kosztował około 42 800 USD. Waluta cyfrowa wzrosła w piątek powyżej 40 000 $ po spędzeniu dwóch tygodni poniżej tego poziomu i utrzymywała się przez weekend i do poniedziałku. Akcje platformy kryptowalut

Baza monet

wzrosła o 3,3% przed wprowadzeniem na rynek.

Za granicą pankontynentalny Stoxx Europe 600 dodał 0,3%. Rentowności europejskich obligacji skarbowych przedłużyły wzrosty z zeszłego tygodnia, ponieważ rynki nadal wyceniały jastrzębie sygnały z Konferencja prasowa Europejskiego Banku Centralnego w czwartek. Wzorcowe rentowności 10-letnich włoskich i greckich obligacji wzrosły do ​​najwyższych poziomów od wiosny 2020 r.

W Azji główne benchmarki były mieszane. Shanghai Composite Index wzrósł o 2% po ponownym otwarciu po chińskim tygodniu świątecznym Nowego Roku, pomimo prywatnego wskaźnika chińskiego sektora usług, który spadł do najniższego poziomu od pięciu miesięcy. Jak powiedział Patrick Ru, menedżer portfela w globalnym zespole ds. akcji Neuberger Berman Group, wzrosty chińskich akcji na rynku lądowym były akcją nadrabiającą zaległości, po ubiegłotygodniowym zwyżce na giełdach amerykańskich.

Indeks Hang Seng z Hongkongu zamknął się bez zmian, a japoński Nikkei 225 spadł o 0,7%.

Napisz do Anny Hirtenstein na adres [email protected] i do Dave’a Sebastiana na adres [email protected]

Copyright © 2022 Dow Jones & Company, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

READ  Nagrał ostatnie zdjęcia tonącego statku: odnaleziono martwe ciało Hüseyina Dutaka - w ostatniej chwili Turcja Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *