Rewolucja inspirowana Parkiem Jurajskim: DNA zapisane w bursztynie

Wewnątrz Nauka, Habera

Dzięki nowej technice inspirowanej serią filmów „Park Jurajski” naukowcom udało się zachować DNA w szklanym polimerze, takim jak bursztyn.


Edem yekta ulas

świat nauki, Park Jurajski Wymyślił nowy sposób długoterminowego zachowania DNA, stosując metodę podobną do tej z jego filmów. Naukowcom z Massachusetts Institute of Technology (MIT) udało się zachować DNA w temperaturze pokojowej, tworząc polimer przypominający bursztyn. Nazwa metody została zainspirowana filmowym opisem skamieniałego bursztynu. „T-Rex” Określono ją jako (kserokonserwacja wzmocniona termoutwardzalnie).

Tradycyjne metody wymagają zamrożenia DNA. Jest to jednak bardzo kosztowne i nie wszędzie da się je wdrożyć. Z kolei T-rex chroni DNA przed ciepłem i wilgocią, nie zużywając przy tym energii. W ten sposób można przechowywać nie tylko geny, ale także muzykę i dane cyfrowe. Naukowcy z polimerem Park Jurajski Udało mu się zachować w bursztynowych kapsułach swoją muzykę, Deklarację Niepodległości i logo MIT.

Twórcę metody wspiera amerykańska Narodowa Fundacja Nauki Doktor James Banal powiedział:

„Kriokonserwacja DNA to najlepsza opcja, ale jest bardzo droga i nieskalowalna. „Nasza nowa technika konserwacji może ukształtować przyszłość przechowywania informacji cyfrowych w DNA”.

Rewolucja inspirowana Parkiem Jurajskim: DNA zapisane w bursztynie

DNA jest doskonałym narzędziem do przechowywania dużych ilości danych biologicznych lub cyfrowych. Podobnie jak zera i jedynki w systemie binarnym, DNA może kodować informacje za pomocą zasad chemicznych A, C, G i D. Teoretycznie w jednym pliku DNA można przechowywać wszystkie dane na świecie.

Naukowcy znaleźli rozwiązanie do długoterminowego przechowywania w technologii „T-rex” inspirowanej Parkiem Jurajskim

T-Rex osadza DNA w przezroczystym polimerze zawierającym styren i środek sieciujący poprzez polimeryzację. Procedura trwa wiele godzin i do uwolnienia DNA wykorzystuje się cysteaminę i rozpuszczalniki STS. Wytrzymuje temperaturę do 75 stopni Celsjusza.

Zespół MIT zakodował i odkodował w polimerze cały ludzki genom. Zakodowane dane były nienaruszone i nieuszkodzone. W przyszłości planowane jest opracowanie repozytoriów DNA w postaci kapsułek. Dlatego dzięki nowym odkryciom można uzyskać więcej informacji z genów.

READ  Naukowcy rozwiązują zagadkę największych „kręgów radiowych” w kosmosie – gazety Kıbrıs

„Naszym celem jest zachowanie na zawsze pierwotnego zapisu życia” – powiedział Panal i kontynuował:

„Za 10–20 lat, kiedy technologia znacznie się rozwinie, będziemy w stanie lepiej zrozumieć gen i jego związek z chorobą. – Wciąż jesteśmy wcześnie.

System przechowywania danych T-Rex DNA Amber

Ze słynnej serii filmów Stevena Spielberga Park JurajskiNowa metoda, zainspirowana , otwiera dziś zupełnie nowe drzwi do przechowywania danych cyfrowych. Być może w przyszłości ludzkość będzie przechowywać niezliczone zdjęcia i muzykę w bursztynowych kapsułach.

Co sądzisz o nowym systemie przechowywania danych? Twoje komentarze Forum zaginionego psaMożesz go udostępnić i skontaktować się z nami, aby dowiedzieć się więcej. wiadomości GoogleMożesz podążać dalej.

Dowód: Nauka IFL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *