Real Madryt oszołomił Man City w półfinale Ligi Mistrzów, Rodrigo Hero, zespół Cardioli topnieje

MADRYT – Manchester City i Real Madryt kontynuowały swój punkt kulminacyjny meczu pomiędzy Villarreal i Liverpoolem we wtorek wieczorem na kilka minut przed awansem City do finału. Rodrigo„Gole w doliczonym czasie gry powinny zostać wysłane w dogrywce, w sumie 5-5” Kareem Benzema Rzucona kara wysłała hiszpańskich gigantów i gigantów La Liga na mecz Showbizu 28 maja w Paryżu.

– Raport: Real Madryt Stun Man City, miejsce końcowe w księgach UCL

Oto trzy krótkie przemyślenia na temat fascynującej, zawrotnej i ekscytującej rozgrywki.

1. Zrób kolejną wielką ucieczkę z Realu Madryt

Real Madryt zmierzy się z Liverpoolem w finale Ligi Mistrzów po dramatycznej nocy na Bernabeu, na kilka minut przed awansem Manchesteru City do Paryża.

City było bliskie rejestracji swojego miejsca w Paryżu Rijad MahrezBramka w drugiej połowie dała im dwubramkową przewagę, a tylko rezerwowy Rodrigo strzelił dwa gole w ciągu dwóch minut, aby wymusić dogrywkę.

Kareem Benzema, który do tej pory był spokojny, strzelił decydującego gola z rzutu karnego w pierwszej części dogrywki, zmieniając go 3-1 w nocy i 6-5 w sumie.

City sprawowało kontrolę przez noc, aż do późnej gry Realu Madryt, a ich obecność mogła zostać przedłużona, zanim Rodrigo strzelił swojego pierwszego gola. Jack Graylish (Zmiana w drugiej połowie) wykorzystała jedną z dwóch szans. Zamiast tego Real Madryt, który w sobotę zostanie mistrzem Hiszpanii, będzie miał szansę zdobyć 14. trofeum Ligi Mistrzów, gdy Jurgen Klopp spotka się z Liverpoolem w finale 2018 roku 28 maja.

Tymczasem City szuka złotej szansy na awans do drugiego z rzędu finału, a ponieważ w pewnym momencie zostali zakwestionowani do trójstronnej rywalizacji, muszą teraz walczyć o Premier League.

2. Real Madryt walczy z dowolnego miejsca

Po wygranym 1:0 meczu z Mahrez City kibice Realu Madryt zaczęli opuszczać Bernabeu – ale ci, którzy tego nie chcieli.

READ  Jestem podekscytowany (i zdenerwowany) tą plotką o iPhonie 15 Pro

Strona hiszpańska wydawała się być przygotowana na spokojne wyjście. Real Madryt nie strzelił gola w pierwszych 90 minutach, ale po sześciu minutach doliczonego czasu gry City tego potrzebowało. Edersona Rób dobre oszczędności, aby jego drużyna nie wypadła zbyt dramatycznie.

Gdy Real Madryt potrzebował dwóch bramek, aby wymusić dogrywkę, Rodrigo, który wszedł z ławki w 68. minucie, wydawał się być pocieszony dośrodkowaniem Karima Benzemy w 90. minucie, ale strzelił kolejnego gola w ciągu 60 sekund. 1 w nocy i 5-5 w sumie. Cole prawie podniósł dach z Bernabeu, jednak Rodrigo wciąż miał czas na powrót do środka i prawie dokończenie remisu w normalnym czasie, a kara Benzemy była znaczącym punktem zwrotnym w dogrywce.

(W tym wszystkim szczególna uwaga na temat Rodrigo: po strzeleniu czterech bramek w 79 meczach w tym sezonie, strzelił sześć bramek w ostatnich sześciu meczach, nic ważniejszego niż gole, które strzelił w środowy wieczór. Z Rodrigo przeszedł do historii, pierwszy gracz, który strzeli gola.)

Real Madryt awansował do półfinału z Paris Saint-Germain i Chelsea, ale ten był najlepszy.

3. Man City ma kolejne losowanie Ligi Mistrzów

Po katastrofach z Monako, Liverpoolem, Tottenhamem i Lyonem City wydawało się, że położyło kres swoim szalonym momentom w Lidze Mistrzów, ale teraz znaleźli kolejne miejsce do dodania do listy. Właściwie może być ponad nimi wszystkimi.

Ich droga do finału zeszłego sezonu była bardzo nierówna i po cichu wysłali Sporting Lizbona i Atletico Madryt na drogę do półfinałów w tym roku, ale kiedy na Bernabeu była naprawdę presja, rozbili. Objęli dwubramkową przewagę, gdy Mahrez strzelił gola, i chociaż pierwsza bramka Rodrigo trafiła do środka, nie było potrzeby panikować. Ale zamiast tego City wezwał do większej presji, stracił głowę i zapłacił więcej. Po tym, jak Ederson został wezwany do wykonania kolejnej obrony przed końcem przerwy, remis przeszedł na dogrywkę i mieli szczęście.

READ  Dodanie „muszki” do kontrowersyjnej noworocznej wstążki

To decyzja, która rodzi kolejne pytania dotyczące Cardioli i Ligi Mistrzów. Pomimo posiadania gwiazdorskich drużyn zarówno w Bayern Monachium, jak i City, nie podniósł trofeum od czasu pobytu w Barcelonie. Dla jego dobrego menedżera i kogoś, kto ma zwyczaj zbierania trofeów krajowych, gdziekolwiek się znajduje, jest to dziwny bałagan, że nie wygrał najlepszych rozgrywek klubowych w Europie od ponad dekady.