Raport Koranu z Danii: Przepraszamy za ataki

Palenie Świętego Koranu, które zorganizowano w ambasadach niektórych krajów islamskich w Kopenhadze, stolicy Danii, nadal nabiera wibracji.

Zgodnie z pisemnym oświadczeniem algierskiego MSZ minister spraw zagranicznych Danii Rasmussen rozmawiał telefonicznie ze swoim algierskim odpowiednikiem Ahmedem Ataufem.

Minister spraw zagranicznych Danii przeprosił

Podczas tego spotkania duński minister wyraził ubolewanie i przeprosił za zbrodnię przeciwko spaleniu Świętego Koranu przed ambasadami niektórych krajów islamskich, w tym ambasadą Algierii w Kopenhadze.

Podkreślając, że te działania są niedopuszczalne, minister Rasmussen zwrócił uwagę, że omawiane ataki całkowicie naruszają tradycję tolerancji w duńskim społeczeństwie.

Rasmussen Attoff powiedział, że jego rząd kończy prace nad projektem ustawy mającej na celu położenie kresu tym złym praktykom i przedstawi projekt ustawy w parlamencie.

Attoff i Rasmussen wymienili natomiast poglądy na temat przygotowań do 20. Sesji Wspólnej Konferencji Ministerialnej Państw Afryki i Europy Północnej, która odbędzie się w Algierii w dniach 16-18 października 2023 r.

Prowokacje przeciwko Koranowi w Szwecji i Danii

Przyzwolenie na te prowokacje przyniosło odwrotny skutek, ponieważ ostatnio w Szwecji i Danii nasiliły się ataki na Koran.

Islamofobiczna i ultra-nacjonalistyczna grupa w Danii zaczęła w kwietniu atakować turecką flagę i Koran przed ambasadą Turcji w Kopenhadze.

Rozwijając antyislamskie transparenty i skandując obraźliwe hasła, członkowie grupy recytowali Koran przed ambasadami Iraku 21 lipca, Iranu i Iraku 24 lipca oraz Egiptu i Turcji 25 lipca. Kopenhaski Kerim został spalony.

Grupa podpaliła Święty Koran przed meczetem w Kopenhadze 28 lipca.

Wraz z 18. nadzwyczajnym spotkaniem ministrów spraw zagranicznych Organizacji Współpracy Islamskiej (OIC), które odbyło się 31 lipca w celu zajęcia się atakami na Koran, Koran ponownie odbył się w Danii i Szwecji.

Koran został spalony przed ambasadami Turcji, Iraku, Egiptu i Arabii Saudyjskiej w Kopenhadze 1 sierpnia oraz przed ambasadami Turcji, Iraku, Egiptu, Arabii Saudyjskiej i Iranu 3 sierpnia.

READ  Wypadek łodzi: Grecja prosi Europol o pomoc

Grupa spaliła Koran przed kopenhaskimi ambasadami Turcji, Iraku, Egiptu, Arabii Saudyjskiej i Iranu 4 sierpnia oraz w Turcji, Pakistanie, Algierii, Indonezji i Iranie 7 sierpnia.

Kiedy zaniepokojeni ludzie przeprowadzali swoje prowokacje poza Kopenhagą, spotkali się z reakcją tamtejszych muzułmanów.

Prowokacje trwały przed kopenhaskimi ambasadami Turcji, Algierii, Pakistanu, Indonezji i Iranu 8 sierpnia oraz przed kopenhaskimi ambasadami Turcji, Pakistanu, Algierii, Indonezji i Iranu 9 sierpnia.

Grupa spaliła także książkę napisaną przez duńskiego ministra spraw zagranicznych Rasmussena.

Urodzony w Iranie duński artysta Firoozeh Bazrafkan zaatakował Koran 5 sierpnia w Kopenhadze.

Wiele krajów, zwłaszcza Turcja, zareagowało na fakt, że działania te były prowadzone pod ochroną policji i za zgodą władz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *