Przełom tureckich naukowców | Nowy etap lokalnych i ogólnokrajowych szczepień przeciwko zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych – ostatni stempel

Wyniki eksperymentów na zwierzętach przeprowadzonych przez tureckich naukowców nad szczepionką przeciw zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych opublikowano w czasopiśmie „International Immunology”.

Naukowcy ogłosili, że przechodzą obecnie badania do etapu klinicznego i będą kontynuować badania na ludziach.

Jeden z badaczy Centrum Biomedycyny i Genomu w Izmirze, prof. Dr. W swoim raporcie İhsan Gürsel stwierdził, że badania nad szczepionką są prowadzone w ramach programu wsparcia Centrum Doskonałości TÜBİTAK 1004 oraz we współpracy z Krajową Platformą Zapobiegania i Leczenia (KORTUP).

Naszym celem jest produkcja 8 rodzajów szczepionek na poziomie lokalnym i krajowym

Kurzal powiedział, że zamierzają wyprodukować około 8 różnych szczepionek na szczeblu lokalnym i krajowym, prowadząc wspólne badania z naukowcami z różnych uniwersytetów w ramach konsorcjum: „Obecnie naszym pierwszym kandydatem na produkt jest szczepionka przeciw zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych”. Zgłoszono.

W celu opracowania skuteczniejszej i tańszej szczepionki AR-GE Gdy rozpoczęli pracę, Kurzal powiedział:

„Od dłuższego czasu wraz z naszym zespołem liczącym około 20 badaczy prowadzimy badania nad zapewnieniem ochrony przed bakteriami meningokokowymi. Dlatego za pomocą jednej szczepionki zapewniliśmy wysoką ochronę przed wszystkimi typami bakterii meningokokowych. Dzięki temu uzyskaliśmy szerszą ochronę. Nawet przeciwko innym typom bakterii menokokowych niż istniejące szczepionki. Wykazano, że szczepionka nowej generacji, wzbogacona różnymi technikami, wywołuje silną odpowiedź immunologiczną u naszych zwierząt. Eksperymenty.”

Celem jest walka z chorobami zakaźnymi

Stwierdzając, że badanie to stanowi ważny postęp w opracowywaniu szczepionki przeciw zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych, prof. Dr. Kurzal powiedział:

„Wyniki badań mogą doprowadzić do opracowania tanich szczepionek nie tylko przeciwko zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych, ale także innym chorobom zakaźnym powszechnym w krajach o niskich dochodach. Innowacyjna szczepionka projekt Wspomagana strategiami i technologiami adiuwantowymi szczepionka oparta na pęcherzykach błony zewnętrznej (OMV) uwalnianych przez bakterie binarne może poszerzyć globalny dostęp do szczepionek i dostarczyć je społeczeństwu w opłacalny sposób. „Naukowcy prowadzący badania będą kontynuować nasze wysiłki nad opracowaniem bezpiecznych, skutecznych i dostępnych szczepionek do walki z chorobami zakaźnymi na całym świecie”.

READ  Dlaczego powieść Ayse Sasy „Şebek” nie doczekała się ekranizacji?

Centrum Biomedycyny i Genomu w Izmirze

Powstała w 2014 r., w 2018 r. Ustawa nr. Pierwszy ośrodek tematyczny Turcji na terytorium 6550 r. Badania Centrum Biomedycyny i Genomu w Izmirze, które pełniło funkcję centrum, jest przykładem zaangażowania Turcji w postęp naukowy.

Jako wiodąca firma zajmująca się biomedycyną i genomiką, IBG ma wizję stania się regionalnym centrum doskonałości w dziedzinie nauki, technologii i innowacji.

Postęp naukowy i innowacje przemysłowe w dziedzinie biomedycyny i genetyki stanowią podstawę prac IPG. Zachęty Jest w tym zobowiązanie.

IBG oferuje 30 dynamicznych programów badawczych z kompleksową gamą programów badawczych obejmujących badania podstawowe i translacyjne, badania technologiczne oraz badania i rozwój przemysłowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *