Zamknięcie muzeum Necip Fazıl Kısakürek: „Nie stać nas nawet na czynsz” – Breaking Türkiye News

Fundacja Kultury i Badań Necipa Fazıla Kısakürka podjęła decyzję o zamknięciu działającego w Stambule w 2019 roku „Muzeum Necip Fazıl” ze względów ekonomicznych. Muzeum przyjmie ostatnich zwiedzających w maju.

Wewnątrz muzeum znajdują się rzeczy osobiste Kısakürka, dzieła i dokumenty o nim spisane.

„Wyzwania gospodarcze w naszym kraju”

Według doniesienia gazety Türkiye, raport Fundacji Kultury i Badań Necipa Fazıla Kısakürka stwierdził, że są oni „winni” i zawierał następujące stwierdzenia:

„Z wielką pewnością zebraliśmy i zeskanowaliśmy rękopisy. Zindeksowaliśmy 22 tysiące stron oryginalnych dokumentów. Przywieźliśmy Wam pachnące materiały z naszego domu. Niezależnie od tego, kto powiedział i napisał, z wielkim entuzjazmem wszystko zbieraliśmy i archiwizowaliśmy. Problemy gospodarcze panujące w nasz kraj nie pozostawił wartości książki: „Jesteśmy tym zasmuceni. Postanowiliśmy zakończyć tę drogę, którą rozpoczęliśmy od wielkich marzeń. Nasz towar przewieziemy pod wskazany adres i miejsce. Nasze książki w naszych bibliotekach.”

„Nie stać mnie nawet na czynsz”

Nessib Fazil jest prezesem Fundacji Kultury i Badań Kazacurek oraz wnukiem poety. Şeyma Kısakürek Sönmezocak „Pięć lat temu, kiedy otwierano ośrodek badawczy i muzeum, nie uznano ich za godne wsparcia. Kontynuowaliśmy naszą działalność na swój sposób. Nie mogliśmy nawet opłacić czynszu za budynek ze względu na podwyżkę o 300 proc. My, jego wnuki , daliśmy z siebie wszystko. Nie mamy tego wstydu” – powiedział.

READ  Wiadomość: Te momenty cieszą się popularnością w mediach społecznościowych! Yasmin zrobiła masaż stóp swojemu miłemu mężowi! ! – Czy to ja, czy ona jest w ciąży? - Wiadomości z czasopisma

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *