Putin uważa, że ​​Ukraina nie może „przegrać” – szef CIA

Prezydent Rosji Władimir Putin jest „zdeterminowany”, by „podwoić” swoje siły Ich atak na Ukrainę Dyrektor CIA Bill Burns powiedział w sobotę, że pomogą one osiągnąć postęp. Do AFP.

Między wierszami: „Jest w nieznośnym nastroju”, powiedział Burns, były ambasador USA w Moskwie, FT Weekend w Waszyngtonie. Coroczny dzień zwycięstwa Rosji W poniedziałek analitycy ostrzegają, że może to oznaczać kluczowy moment inwazji na Ukrainę.

    Rosyjskie odrzutowce przelatują nad Placem Czerwonym podczas publicznej próby przed paradą wojskową z okazji Dnia Zwycięstwa w centrum Moskwy 7 maja.
Rosyjskie odrzutowce Suchoj Su-25 emitują dym w kolorach rosyjskiej flagi, gdy przelatują nad Placem Czerwonym podczas próby parady wojskowej z okazji Dnia Zwycięstwa w centrum Moskwy 7 maja.

Tak ale: „Jako społeczność wywiadowcza nie znajdujemy praktycznych dowodów na tym etapie rosyjskiego planowania rozmieszczenia lub możliwego użycia taktycznej broni jądrowej” – powiedział Burns AFP.

  • „Słyszeliśmy od rosyjskich przywódców, że nie możemy lekceważyć tej możliwości”.

Notatka: Prezydent Chin Xi Jinping powiedział, że Burns „wcale nie uspokoił się z powodu zniszczenia reputacji Chin spowodowanego brutalnym zaangażowaniem Rosji w agresję na Ukraińców”. [and] Z pewnością nie rozwiązała go niepewność ekonomiczna wywołana wojną.” Czasy finansowe Raporty.

  • „Ani przez sekundę nie sądzę, że z czasem osłabiło to determinację Xi Przejmij kontrolę nad Tajwanem„Ale to” wpływa na ich obliczenia, „Dodał Burns.

Czego szukać: Burns uważa, że ​​druga faza rosyjskiej ofensywy wojskowej na Ukrainę, która koncentruje się na wschodzie i południu kraju, jest „bardziej niebezpieczna” niż pierwsze osiem tygodni wojny. Wiadomości CBS Notatki.

  • „Putin odegrał znaczącą rolę w tej drugiej fazie niesamowicie brzydkiej i brutalnej ofensywy przeciwko Ukraińcom”, powiedział, próbując „wyciągnąć kilka lekcji z niepowodzeń pierwszej fazy”.

Duży obraz: Rzecznik Pentagonu John Kirby powiedział Po konfrontacji z „zaciekłą opozycją ukraińską” na każdym kroku, siły rosyjskie pozostają w tyle w Donbasie i na południu.

  • Rzeczniczka MSZ Nate Cena powiedział Byłoby „ogromną sprzecznością”, gdyby Moskwa wykorzystała to święto do oznaczenia zwycięstwa Rosji nad nazistami w II wojnie światowej jako dnia oficjalnego wypowiedzenia wojny Ukrainie.
  • Pozwoliłoby im to „zwiększyć liczbę tych, którzy są teraz zmuszani do robienia tego, czego nie mogą zrobić, co byłoby równoznaczne z ujawnieniem światu, że ich wysiłek wojenny zawodzi i że chwieją się w kampanii wojskowej i militarnej. celów”, dodała cena.
READ  Nadchodzi prysznic! Pogoda na 4 października 2023

Głębiej: Axios wyjaśnia Ukrainę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *