USA ogłaszają sankcje wobec kontrolowanych przez Kreml mediów, a Rosja zakazuje korzystania z niektórych amerykańskich usług doradczych

Prezydent Joe Biden A przywódcy G-7 prawie spotkali się z prezydentem Ukrainy Wołodymyr Żeleński W niedzielę Stany Zjednoczone i ich sojusznicy będą dyskutować o środkach karania Rosji za niesprowokowaną okupację Ukrainy. Komunikat zawiera nowe ograniczenia eksportowe wobec rosyjskiego sektora przemysłowego i około 2600 ograniczeń wizowych dla urzędników rosyjskich i białoruskich, a także pierwsze sankcje wobec kierownictwa Casprombanku, największego rosyjskiego kupca gazu w Europie.

„To już porażka Putina i nadal będziemy szanować odważne walki prowadzone przez naród ukraiński i na pewno wysłuchamy prezydenta Żeleńskiego i ponownie rozważymy kontynuację” – powiedział dziennikarzom przed prezydentem dyrektor wykonawczy. Spotkanie.

Urzędnik dodał, że wezwanie pokazało również, jak rosyjski prezydent Władimir Putin „obraża” ofiary składane przez sowieckich obywateli Rosji, którzy poświęcili swoje życie, aby pokonać faszyzm podczas II wojny światowej.

„Putin obraża te ofiary, szerząc swoje kłamstwa i fałszywe informacje o okrucieństwach, które popełnia na Ukrainie… to naprawdę okazja, by powiedzieć prawdę i okazać naszą nieustanną solidarność” – powiedział urzędnik.

„W sumie dzisiejsze działania są kontynuacją systematycznego i systematycznego usuwania Rosji z globalnego systemu finansowego i gospodarczego. A jeśli inwazja Putina będzie trwała, nie będzie bezpiecznej przystani dla rosyjskiej gospodarki” – powiedział dziennikarzom urzędnik.

Trzy sieci telewizyjne są licencjonowane przez Stany Zjednoczone: Channel One Russia, Television Station Russia-1 i NTV Broadcasting Company. Urzędnik powiedział, że w ubiegłym roku otrzymał ponad 300 miliardów dolarów wpływów z reklam z krajów zachodnich.

„Nie zamierzamy angażować się w pomaganie im w rozpowszechnianiu kłamstw i oszustw, które codziennie słyszysz od Putina” – powiedział urzędnik.

Warto zauważyć, że w niedzielnym zakazie nie uwzględniono amerykańskich służb prawnych. Według urzędnika Stany Zjednoczone postanowiły zezwolić na kontynuację „właściwego procesu”, ale powiedziały, że rząd będzie nadal dokonywał ponownej oceny „każdego dnia” i czekał, aby zobaczyć, co stanie się po początkowym zakazie świadczenia usług. . Urzędnik zauważył, że Wielka Brytania nie wprowadziła takiego zakazu.

READ  Aktualizacje na żywo: Rosja najeżdża Ukrainę

Sankcje wobec kierownictwa Gazprombanku są właśnie takie: urzędnik zauważył, że działania skierowane przeciwko szefom głównych instytucji finansowych, a nie pełna sankcja wobec banku, powinny zmusić Europejczyków do handlu w celu dalszego kupowania rosyjskiego gazu.

„To nie jest całkowity blok. Nie zamrażamy aktywów Gazprombanku ani żadnych transakcji z Gazprombankiem. Sygnalizujemy, że Gazprombank nie jest bezpieczną przystanią” – powiedział oficer.

Decyzja o ograniczeniu eksportu produktów przemysłowych do Rosji ma na celu ograniczenie zdolności przemysłowych Kremla i zdolności do prowadzenia wojny, podobnie jak zachodnia kontrola mikroczipów kontroluje zdolność Rosji do opracowywania precyzyjnych pocisków kierowanych, powiedział urzędnik.

Oprócz embarga eksportowego na rosyjskie usługi przemysłowe, Stany Zjednoczone upoważniły Promtekhnologiya LLC do produkcji broni, w tym broni używanej przez siły rosyjskie na Ukrainie. Urząd Regulacji Energetyki Atomowej nie będzie już zezwalał na eksport uranu, plutonu lub innych materiałów związanych z energią jądrową.

Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmitrij Kuleba rozmawiał w niedzielę z sekretarzem stanu USA Anthonym Blingenem o dodatkowych sankcjach dla Rosji i wpływie wojny z Ukrainą na światowe bezpieczeństwo żywnościowe.

Guleba powiedział Ćwierkać Powiedział, że Stany Zjednoczone przygotowują „nowe silne sankcje” wobec Rosji i że obaj ambasadorowie dyskutowali o „sposobach ograniczenia ukraińskiego eksportu żywności i wdrożenia globalnego bezpieczeństwa żywnościowego”.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe informacje.

Devan Cole z CNN i Anastasia Graham Yule przyczynili się do powstania raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *