NA ŻYWO: Boris Johnson walczy o przetrwanie; 2 brytyjskich ministrów gabinetu podało się do dymisji

dług…Zdjęcie basenu autorstwa Franka Ochstein

Brytyjski premier Boris Johnson walczył o swoje polityczne przetrwanie po bombardowaniu dymisji dwóch najwyższych urzędników jego gabinetu we wtorek wieczorem. Rezygnacje wydawały się być skoordynowanym posunięciem przeciwko przywódcy Partii Konserwatywnej.

Rishi Sunak, kanclerz skarbu i Sajid Javid, sekretarz zdrowia, obaj panowie Wycofali się z nowego skandalu, który ponownie wywołał pytania o osąd i uczciwość Johnsona.

Pan. Ostatni kryzys skupia się na Chrisie Pincherze, konserwatywnym prawodawcy, który był ministrem w rządzie Johnsona. W zeszłym tygodniu, panie Pincher po pijaku zrezygnował ze stanowiska rządowego. Później wyszło na jaw, że były takie zarzuty przeciwko niemu.

Pan. Kiedy Fincher został mianowany, pan Przez wiele dni rząd utrzymywał, że Johnson nie wiedział o żadnych wcześniejszych zarzutach.

Później w poniedziałek, na Downing Street, premier przyznał się do zarzutu, datującego się jeszcze od czasów Finchera w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, ale powiedział, że nie wniesiono przeciwko niemu formalnej skargi. Następnie ujawniono, że w rzeczywistości była formalna skarga. Zostało to również zgłoszone Pan. Johnson wiedział o tym.

We wtorek Sir Simon Macdonald, były najwyższy urzędnik służby cywilnej w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, wystąpił publicznie Obwiniał rząd Powtórzenie prawdy.

Pan. Za wyznaczenie Pinchera, Mr. Johnson przeprosił we wtorek. Pan. Sunak i pan Rezygnacje Dżawida nastąpiły wkrótce potem, a pan Trzyletnia kadencja Johnsona jako premiera została zepchnięta na bardziej niepewną pozycję.

Miesiąc temu, po serii niepowiązanych ze sobą skandali, on Przeżył wotum zaufania przez innych konserwatywnych prawodawców, ale przestrzeń do oddychania, którą mu dano, szybko się kurczy.

Pan. Ponieważ Johnson przeżył to głosowanie, konserwatywni posłowie nie mogą zaprosić kolejnego przez rok, chyba że zmienią się zasady partii. Oznacza to, że presja na ustąpienie z własnego rządu – w tym rezygnacje gabinetowe, takie jak we wtorek – jest jedyną skuteczną metodą usunięcia go.

READ  The Green Bay Packers w końcu dodali WR do ataku prowadzonego przez Aarona Rodgersa, wybierając Christiana Watsona w 34. klasyfikacji generalnej

Aby złagodzić wpływ rezygnacji, pan. Johnson szybko przeniósł się do mianowania sekretarza zdrowia Steve’a Barclay’a, który piastował szereg stanowisk rządowych. Zastąpił Dżawida.

Pan. Los Johnsona może zależeć od tego, czy pozostali członkowie jego gabinetu staną po jego stronie. Podczas gdy wielu ministrów wyższego szczebla było znanych z lojalności wobec premiera, byli inni, którzy byli podejrzani, a ich słowa i czyny były bacznie obserwowane.

Czy gabinet jest lojalny czy nie, panie. Johnson staje w obliczu trudnej walki o odzyskanie nadszarpniętej władzy. Przed wtorkową rezygnacją konserwatywni ustawodawcy spekulowali na temat zmiany zasad partii, aby umożliwić nowe wotum nieufności przed letnią przerwą.

Jak dotąd, panie Johnson odmówił wezwania do rezygnacji.

We wtorkowym wywiadzie dla BBC przyznał, że „błędem” było sprawienie bata na zastępcę szefa Pinchera, biorąc pod uwagę wcześniejsze skargi na jego zachowanie. „Z perspektywy czasu to był błąd i przepraszam wszystkich, których to bardzo mocno dotknęło” – Mr. powiedział Johnson.

Historia ma echa rewelacji o imprezach napędzanych alkoholem na Downing Street, które sprzeciwiały się rządowym zasadom blokady Covid. Pan. Johnson i jego sojusznicy odpowiedzieli zaprzeczeniami, zmieniającymi się historiami, a wreszcie przeprosinami i obietnicami lepszego zachowania.

Pan. Dżawid w swoim oświadczeniu o rezygnacji powiedział, że „nie może już dłużej służyć w tym rządzie”.

Pan. Sunak powiedział we własnym oświadczeniu: „Społeczeństwo oczekuje, że rząd będzie zarządzany właściwie, skutecznie i poważnie. Zdaję sobie sprawę, że może to być moja ostatnia praca ministerialna, ale uważam, że warto o te standardy walczyć i dlatego rezygnuję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *