Aktualizacje stanu Unii na żywo: Biden wygłosi przemówienie na Kongresie

Biden przemówi do narodu we wtorek wieczorem opadającymi liczbami w sondażach.

Trzydzieści siedem procent dorosłych Amerykanów aprobuje sposób, w jaki wykonuje swoją pracę, podczas gdy 55 procent nie zgadza się, według najnowszych danych Ankieta Washington Post-ABC News. To najgorsze oceny, jakie otrzymał w sondażach pocztowych od czasu objęcia urzędu.

Biden otrzymuje negatywne oceny na kilku głównych frontach, w tym w postępowaniu z gospodarką, koronawirusem oraz sytuacją dotyczącą Rosji i Ukrainy.

Trzydzieści siedem procent aprobuje jego podejście do gospodarki, a 58 procent nie zgadza się. Czterdzieści cztery procent aprobuje jego postępowanie z koronawirusem, a 50 procent nie zgadza się. A 33 proc. aprobuje jego rozwiązanie sytuacji z udziałem Rosji i Ukrainy, a 47 proc. nie zgadza się.

Na pytanie, czy Bidenowi „można ufać w sytuacji kryzysowej”, 43 proc. odpowiada tak, a 52 proc. nie. Są to wyniki identyczne z ocenami prezydenta Donalda Trumpa z początku 2017 roku, ale gorsze od ocen prezydenta Baracka Obamy w latach 2009 i 2014.

Prawie połowa opinii publicznej twierdzi, że przywództwo Ameryki na świecie osłabło pod rządami Bidena (48 procent), podczas gdy 23 procent twierdzi, że stało się silniejsze, a 26 procent twierdzi, że pozostało bez zmian. W 2017 i 2018 roku od 47 do 53 procent Amerykanów twierdziło, że przywództwo USA osłabło pod rządami Trumpa.

ten Ankieta po ABC przeprowadzono luty. Od 20 do 24 osób w losowej próbie krajowej liczącej 1011 dorosłych osób, do których dotarły telefony komórkowe i stacjonarne. Margines błędu wynosi plus minus cztery punkty procentowe dla wyników ogólnych.

Biden wypada nieco gorzej w najnowszym sondażu Post-ABC niż w szerszej średniej z lutowych sondaży publicznych. Wynik ten daje Bidena 42 procent pozytywnych, 53 procent negatywnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *