Prawnik Trumpa powiedział Departamentowi Sprawiedliwości, że tajne materiały zostały wycofane

Były prezydent Donald J. Co najmniej jeden z prawników Trumpa podpisał pisemne oświadczenie w czerwcu, mówiąc, że pan Potwierdza, że ​​wszystkie przedmioty sklasyfikowane i zapakowane w magazyny w domu i klubie Trumpa Mar-a-Lago zostały zwrócone rządowi. , powiedział cztery dobrze poinformowane dokumenty.

J.I., czołowy oficer kontrwywiadu w Wydziale Bezpieczeństwa Narodowego Departamentu Sprawiedliwości. Pisemne oświadczenie zostało wydane po tym, jak Pratt odwiedził Mar-a-Lago 3 czerwca.

Istnienie podpisanej deklaracji, o której wcześniej nie zgłoszono, panie. To możliwy znak, że Trump lub jego zespół nie rozmawiali w tej sprawie z federalnymi śledczymi. To może pomóc wyjaśnić, dlaczego departament podawał możliwe naruszenie ustawy karnej związanej z embargiem jako podstawę do uzyskania nakazu, który posłużył do przeprowadzenia w poniedziałek przeszukania domu byłego prezydenta w ciągu dnia, co było niezwykłym posunięciem, które wywołało polityczne zamieszanie. fale.

Pan. Pomaga również dokładniej wyjaśnić sekwencję wydarzeń, które skłoniły Departament Sprawiedliwości do podjęcia decyzji o przeprowadzeniu przeszukania po miesiącach prób rozwiązania problemu poprzez dyskusje z Trumpem i jego zespołem.

Obiekt jest inwentarzem Opublikowane w piątek Mr. Podczas przeszukania agenci FBI skonfiskowali 11 zestawów dokumentów z domu Trumpa, które zawierały jakąś formę tajnej lub tajnej identyfikacji, w tym niektóre z nich „CLASSIFIED/TS/SCI” – skrót od „powyżej”. Informacje poufne/wrażliwe”. Informacje sklasyfikowane jako takie należy przeglądać wyłącznie w bezpiecznym obiekcie rządowym.

Był nie tylko magazyn, w którym przechowywano pudła z przedmiotami znanymi sądownictwie, ale także pan. Przeszukanie objęło również biuro i rezydencję Trumpa. Nakaz przeszukania i niezapieczętowany w piątek inwentarz nie precyzował, gdzie w kampusie Mar-a-Lago znaleziono dokumenty oznaczone jako tajne.

Pan. Trump powiedział w piątek, że odtajnił wszystkie swoje rzeczy podczas sprawowania urzędu. Nie dostarczył żadnej dokumentacji w tym zakresie.

Pojawiający się w Fox News w piątek wieczorem prawicowy autor John Solomon nazwał Mr. Trump mianował pana „Stałym postanowieniem” podczas jego prezydentury było to, że „dokumenty usunięte z Gabinetu Owalnego i zabrane do rezydencji zostały uznane za niejawne w momencie, gdy je usunął”.

READ  Wyborcy Trumpa na celowniku w śledztwie kryminalnym w Gruzji

Rzecznik byłego prezydenta Taylor Pudovich powiedział w sobotę: „Podobnie jak każde polowanie na czarownice kiedykolwiek stworzone przez Demokratów, wody tego bezprecedensowego i niepotrzebnego procesu opierają się na przeciekach sugerowanych przez media, anonimowych źródłach i niczym więcej. Twarde fakty.”

Nakaz mówi, że agenci FBI prowadzili poszukiwania w celu znalezienia dowodów związanych z możliwymi naruszeniami ustawy o embargach i szpiegostwie oraz przepisów, które zapobiegają bezprawnemu zabraniu lub zniszczeniu akt lub dokumentów rządowych. Nikt nie został oskarżony w sprawie, a sam nakaz przeszukania nie oznacza, że ​​nikogo nie będzie.

W zeszłym roku urzędnicy archiwów państwowych poinformowali pana Kiedy Trump opuścił Biały Dom pod koniec swojej burzliwej kadencji w styczniu 2021 r., odkryli, że zabrał ze sobą dużą liczbę dokumentów i innych przedmiotów rządowych. Do archiwów na zasadach określonych w ustawie o aktach prezydenckich.

Pan. Trump zwrócił 15 pudełek towarów w styczniu tego roku. Kiedy archiwiści przeanalizowali materiał, znaleźli kilka stron dokumentów z tajnymi oznaczeniami i skierowali sprawę do Departamentu Sprawiedliwości, który wszczął śledztwo i zwołał wielką ławę przysięgłych.

Wiosną w dziale p. Wezwał Trumpa do podania dodatkowych dokumentów, które, jak sądził, mógł mieć. Chociaż opisywali chęć zachowania części dokumentów, były prezydent był wielokrotnie nakłaniany przez doradców do zwrotu pozostałych.Co rozważamy przed skorzystaniem z anonimowych źródeł.
Skąd źródła znają informacje? Jaka jest ich motywacja, aby nam powiedzieć? Czy w przeszłości okazały się niezawodne? Czy możemy potwierdzić informacje? Chociaż te pytania są zadowalające, Times w ostateczności korzysta z anonimowych źródeł. Reporter i przynajmniej jeden redaktor znają tożsamość źródła.

READ  Kontrakty terminowe Dow Jones: Czy wzrosty na rynku mogą nadal rosnąć wraz ze wzrostem rentowności? Tesla Shanghai zostaje zamknięta dla Covid

Próbując rozwiązać spór, pan. Pratt i inni urzędnicy odwiedzili Mar-a-Lago w Palm Beach na Florydzie na początku czerwca i spotkali się na krótko z panem Trumpem, gdy tam byli. Pan. Dwóch prawników Trumpa, M. Evan Corcoran i Christina Popp, panie Rozmawiali z Prattem i niewielką liczbą śledczych, z którymi podróżował, i wyjaśniali tłumowi.

Pan. Corcoran i panią Bob jest Panem Pratt i jego zespół trzymali przedmioty z Białego Domu, które Trump zabrał w pudłach w magazynie, powiedzieli ludzie.

Jak dwie osoby relacjonowały wizytę, pan. Pratt i jego zespół wyszli z dodatkowymi tajnymi materiałami i otrzymali pisemne powiadomienie od ówczesnego adwokata Trumpa.

Tuż po spotkaniu, według ludzi o nim opowiadanych, pan. Brad wysłał e-mail do pana Corcorana, prosząc go o bezpieczniejszy zamek do pokoju. Pan. Zespół Trumpa zastosował się do tego.

Departament Sprawiedliwości wezwał do sądu nagrania z Mar-a-Lago zarejestrowane przez okres 60 dni, w tym nagrania spoza magazynu. Według osoby poinstruowanej w tej sprawie, nagranie pokazuje, że pudełka są wnoszone i wyprowadzane z pokoju po tym, jak urzędnicy Departamentu Sprawiedliwości wchodzili w interakcję z zespołem pana Trumpa.

Ta aktywność wywołała wśród śledczych obawy dotyczące obchodzenia się z materiałem. Komornicy i Pan Kiedy doszło do długiej wymiany zdań między doradcami Trumpa lub kiedy pan Trump zażądał dodatkowych dokumentów. Nie jest jasne, czy Trump otrzymał już wezwanie do sądu.

Pan. „Nic dziwnego, że pudła są przenoszone do iz magazynu” – powiedział Budovich.

– To nie jest nowość – powiedział. „Gdyby istniała prawdziwa obawa, Departament Sprawiedliwości mógłby słuchać tak jak wcześniej i znów byliby w pełni chętni do współpracy”.

W ostatnich miesiącach pan Śledczy skontaktowali się z około pół tuzinem obecnych doradców Trumpa, z których dwóch zostało poinformowanych o podejściu. Według osoby zaznajomionej ze śledztwem co najmniej jeden świadek przekazał śledczym informację, że chcą wywierać większą presję na pana Trumpa.

Pan. Obawy dotyczące postępowania Trumpa z informacjami niejawnymi sięgają początków jego administracji. Pan. Gdy Trump opuścił urząd, prezydent Biden szybko zrobił niezwykły krok Zapobiega otrzymywaniu informacji wywiadowczych Tradycyjnie wręczany byłym prezydentom, panie Powiedział, że Trumpowi nie można ufać z powodu jego „nieobliczalnego zachowania”.

READ  AOC twierdzi, że zmiana koloru Teksasu na niebieski jest nieunikniona podczas zatrzymania kampanii

Pan. Nawet gdy Trump sprawował urząd, bezpieczeństwo tajnych informacji w Mar-a-Lago było problemem dla urzędników państwowych. Podczas jego prezydentury rząd zbudował ośrodek informacji o krytycznym obszarze znany jako SCIF – Mr. Stworzony do użytku Trumpa w klubie.

Wyrażając zaniepokojenie dokumentami uzyskanymi z Mar-a-Lago, szefowie dwóch komisji Izby Reprezentantów wezwali w sobotę dyrektor wywiadu narodowego Avril D. Haines do przeprowadzenia „natychmiastowego przeglądu i oceny szkód” i wydania odtajnienia. Briefing Kongres na temat potencjalnej szkody dla bezpieczeństwa narodowego.

„Postępowanie byłego prezydenta Trumpa naraziło nasze bezpieczeństwo na poważne ryzyko” – powiedziała przewodnicząca komisji Carolyn B. Maloney, nowojorski demokrata i przewodniczący Komitetu Nadzorczego oraz kalifornijski demokrata i przewodniczący Adam P. zespołu śledczego Schiffa, Napisał do pani Haynes.

W czwartek prokurator generalny Merrick B. Girlanda Złożył publiczne oświadczenie Pan. Powiedział, że osobiście zaaprobował decyzję o uzyskaniu nakazu przeszukania mienia Trumpa i wskazał, że Departament Sprawiedliwości podjąłby taki krok tylko po wypróbowaniu mniej inwazyjnych środków.

Pan. Krótko przed ogłoszeniem przez Garland, pan. Osoba bliska Trumpowi skontaktowała się z urzędnikiem Departamentu Sprawiedliwości, aby przekazać wiadomość od byłego prezydenta prokuratorowi generalnemu. Pan. Pan Trump powiedział, że sprawdza z ludźmi w całym kraju i że są źli z powodu przeszukania. Garland chciał wiedzieć.

Według osoby zaznajomionej z giełdą, pan. Przesłanie, które Trump chciał przekazać: „Kraj płonie. Co powinienem zrobić, aby zmniejszyć ciepło?”

Następnego dnia panie Trump na przemian twierdził, że nie zrobił nic złego, i wysuwał bezpodstawne twierdzenia, że ​​władze mogły przechowywać dowody na jego własność podczas przeszukania.

Katie Benner I Łukasza Broadwatera Raport wniesiony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *