„Cicha” epidemia polio w Nowym Jorku skłania CDC do rozważenia dodatkowych szczepień dla niektórych osób

Przypadek znaleziono w hrabstwie Rockland, które ma najniższy wskaźnik szczepień przeciwko polio. Dyrektor Narodowego Centrum Szczepień i Chorób Układu Oddechowego CDC, dr. Jose Romero zauważył, że zdecydowana większość osób zarażonych polio nie ma objawów i dlatego może przenosić wirusa nawet o tym nie wiedząc.

„W społeczności jest wiele osób zarażonych wirusem polio. Rozsiewają wirusa” – powiedział. „Dyfuzja jest zawsze możliwa, ponieważ dyfuzja jest cicha”.

Zespół dochodzeniowy CDC udał się w zeszłym tygodniu z siedziby agencji w Atlancie do hrabstwa Rockland i są „niezwykle zdenerwowani”, że polio „może bardzo szybko wymknąć się spod kontroli i mieć kryzys na naszych rękach”, według agencji zdrowia publicznego. Lider spotkał się z zespołem.

„Oni… co jest przeciwieństwem ostrożnej wiary?” Inny przywódca społeczności, ekspert w dziedzinie edukacji szczepionkowej, spotkał się z zespołem CDC w hrabstwie Rockland. Obaj przywódcy poprosili o anonimowość, ponieważ nie byli upoważnieni do publicznego wypowiadania się.

Polio może powodować nieuleczalny paraliż i śmierć, ale większość ludzi w USA jest chroniona dzięki szczepieniom. Jednak inni mogą zostać zainfekowani wirusem z różnych powodów.

Nieszczepieni i niedostatecznie zaszczepieni są narażeni, a w hrabstwach Rockland i hrabstwach Orange na północ od Nowego Jorku wskaźnik szczepień przeciwko polio wynosi około 60%W porównaniu 93% Ogólnopolski, do 2 roku życia. Z obniżoną odpornością Ludzie mogą zarazić się, nawet jeśli są w pełni zaszczepieni.
Romero powiedział, że CDC rozważa różne opcje ochrony ludzi przed polio, w tym zapewnienie dodatkowych szczepień dzieciom w okolicy, tak jak robią to obecnie urzędnicy ds. zdrowia w Wielkiej Brytanii. Londynlub przepisywanie dodatkowych dawek dla określonych grup osób dorosłych.

„Zastanawiamy się nad wszystkimi aspektami tego, jak sobie z tym poradzić. W tym momencie nie mamy ostatecznej odpowiedzi” – powiedział.

„Cichy zabójca”

Sprawa polio w hrabstwie Rockland jest pierwszą zidentyfikowaną w Stanach Zjednoczonych od prawie dekady.

Wykryto również wirusa Ścieki w hrabstwie Rockland i sąsiednim hrabstwie Orange. Pozytywne próbki były genetycznie powiązane z indywidualnym przypadkiem, ale w Stanach Zjednoczonych nie zgłoszono żadnych innych przypadków.
U dorosłego z Nowego Jorku zdiagnozowano polio, pierwszy przypadek w Stanach Zjednoczonych od prawie dekady
3 na 4 ofiary polio nie objawy, ale według CDC nadal są w stanie przenosić wirusa na inne osoby. Większość z nich ma objawy, takie jak ból gardła lub ból głowy, które można łatwo przeoczyć lub pomylić z innymi chorobami. Stosunkowo niewielka liczba zostaje sparaliżowana, a dotknięta jest tylko 1 na 200. Niektóre osoby z reumatoidalnym zapaleniem stawów umierają z powodu niewydolności oddechowej.
Pod koniec lat 40. rozprzestrzeniła się polio osoba niepełnosprawna Średnio ponad 35 000 osób rocznie w Stanach Zjednoczonych. Kampania szczepień rozpoczęła się w 1955 roku, a liczba przypadków gwałtownie spadła. Dzisiaj pełna seria dziecięcych szczepionek przeciwko polio — Cztery rozmiary Od 2 miesięcy do 6 lat – co najmniej 99% skuteczności, według CDC.
Ale w ostatnich dziesięcioleciach niektóre małe grupy nie Zaszczepione Ich dzieci przeciwko wirusowi. Jeden z nich należy do ultraortodoksyjnej społeczności żydowskiej w Nowym Jorku, w tym w Rockland County.

W większości religijna społeczność żydowska hrabstwa Rockland skupiła się wokół wysiłków na rzecz edukacji „cudzoziemców”, którzy odmawiają szczepienia, powiedział lider ds. zdrowia społeczności.

READ  Ukraina twierdzi, że Rosja uwolniła 215 Ukraińców aresztowanych po bitwie w Mariupolu

„To cichy zabójca jak tlenek węgla, nigdy nie wiemy, kiedy nas uderzy” – powiedział.

„Prasa tego nie wytnie”

Edukator ds. szczepionek powiedział, że zespół CDC pragnie nauczyć się lepszych sposobów komunikowania się z członkami tej społeczności, którzy nie korzystają z Internetu, a zamiast tego uzyskują wiele informacji z serwisu komunikacyjnego WhatsApp i gazet społecznościowych.

W tym tygodniu hrabstwo Rockland i lokalni pracownicy służby zdrowia rozesłali broszurę w kilku językach, w tym w jidysz, która ogłaszała: „Polio szerzy się w Rockland County”.

Edukator ds. szczepień w Rockland County powiedział na spotkaniach z zespołem CDC: „Rozmawialiśmy o potrzebie głośnych wiadomości, a komunikat prasowy tego nie ograniczy”.

Dyrektor generalny Bon Secours Charity Health System, największego dostawcy opieki zdrowotnej w hrabstwie Rockland, członek WMCHealth, dr. Mary Leahy uczestniczyła w spotkaniach CDC i poprosiła ich o zrozumienie ludzi, którzy nie szczepili swoich dzieci przeciwko polio. Ciężkość choroby: „Wracam do moich dziadków i pradziadków, którzy faktycznie przeżyli polio w latach 40. i 50.”.

Romero to rozumie.

„Dorastałem w Meksyku. Widziałem tę chorobę, powikłania” – powiedział. „Poszedłem do szkoły z dziećmi, które miały aparat ortodontyczny”.

Powiedział, że wielu Amerykanów nie zdaje sobie sprawy z „niszczących” skutków „dożywotniego paraliżu” po polio.

„Myślę, że większość Amerykanów nigdy nie widziała polio. Ludzie stracili strach przed chorobą”.

Daniel Herrmann i John Bonifield z CNN przyczynili się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *