Rakesh Jhunjhunwala, „Warren Buffett z Indii”, zmarł w wieku 62 lat.

MUMBAJ, 14 sierpnia (Reuters) – Inwestor giełdowy Rakesh Jhunjhunwala, znany jako „Warren Buffett z Indii”, o wartości netto 6 miliardów dolarów, zmarł wcześnie w niedzielę w wieku 62 lat, powiedziała jego rodzina.

Jhunjhunwala, dyplomowany księgowy z pustynnego stanu Radżastan, zaczął kupować akcje jeszcze na studiach i zarządzał firmą obrotu akcjami o nazwie RARE Enterprises.

„Rakesh-ji zmarł w otoczeniu swojej rodziny i bliskich współpracowników” – powiedział Reuterowi członek rodziny, używając terminu szacunku.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Przyczyna śmierci nie została od razu ogłoszona.

Jhunjhunwala, promotor nowej taniej linii lotniczej w Indiach Agasa Air, pojawił się na publicznej premierze kilka dni temu. Ma żonę i troje dzieci.

Biznesmeni i bankierzy z Bombaju, finansowej stolicy Indii, są z nim związani od ponad 30 lat, twierdząc, że doskonałe umiejętności komunikacyjne Jhunjhunwalia pomogły małym inwestorom zrozumieć rynek akcji. Jego rozeznanie w ekonomii i instytucjach uczyniło go popularną osobowością telewizyjną.

Wyścigi Jhunjhunjhwala obejmują kilka firm prowadzonych przez Tata Group, jeden z największych indyjskich konglomeratów. Obejmuje to Tata Motors (TAMO.NS)Producent zegarków Titan (TITN.NS)Komunikacja Tata (TATA.NS) i indyjskie hotele Co (IHTL.NS)Prowadzi Taj Hotele.

Inne inwestycje to Indiabulls Housing Finance (INBF.NS)Gwiazda Ubezpieczenia Zdrowotnego (STAU.NS) i Bank Rezerwy Federalnej (FED.NS)

„Jesteśmy głęboko zasmuceni” – powiedział w oświadczeniu Agasa Air, którego współzałożycielem jest Jhunjhunwala. „My w Agasa nie możemy wystarczająco podziękować panu Jhunjhunwala za to, że wcześnie w nas uwierzył i że obdarzył nas zaufaniem, aby zbudować światowej klasy linię lotniczą”.

Jego śmierć opłakiwali także w mediach społecznościowych wybitni politycy i liderzy biznesu.

„Rakesh Jhunjhunwala jest nie do powstrzymania” – napisał na Twitterze premier Narendra Modi.

„Życie, humor i wnikliwość pozostawia niezatarty wkład w świat finansów. Pasjonował go także postęp Indii. Jego odejście jest zasmucone. Moje kondolencje dla jego rodziny i fanów”.

READ  Podczas niedzielnych wieców na Florydzie Trump i DeSantis zapowiadają potencjalne starcie prezydenckich prawyborów GOP

Modi zakończył „Om Shanti”, wezwaniem do pokoju.

Uday Kotak, dyrektor naczelny Kotak Mahindra i przyjaciel z czasów szkolnych, powiedział, że Jhunjhunwala „wierzył, że akcje nie doceniają Indii” i miał rację.

„Zaskakująco bystry w zrozumieniu rynków finansowych” – napisał na Twitterze Kodak. „Rozmawialiśmy regularnie i dużo rozmawialiśmy podczas covid. Będziemy za tobą tęsknić Rakesh!”

(Ta historia została poprawiona, aby poprawić błędną pisownię Buffetta w nagłówku)

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Rupam Jain i M. w Bombaju. Raportowanie Srirama i Mrunmai Dey w Bangalore; Montaż przez Jacqueline Wong i Williama Mallarda

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *