Prawnicy Trumpa nazwali firmę księgową „zaniedbaniem”, ale IRS uważał, że upewniła się, że jego podatki są dokładne.

Wspólna Komisja Kongresu ds. Podatków Dochodzenie Wyróżniały się audyty IRS dotyczące podatków Donalda Trumpa, podobnie jak notatka agenta na temat dokumentów Trumpa z 2017 roku.

Agent IRS napisał, że Trump „zatrudnia profesjonalną firmę księgową i konsultanta do przygotowania i składania zeznań podatkowych” oraz „zapewnia, że ​​Trump prawidłowo zgłasza wszystkie dochody i potrącenia”.

Zgodnie z raportem z upoważnionej przez IRS kontroli podatków byłego prezydenta, wydanym we wtorek przez House Ways and Means Committee, personel komisji był zdumiony notatką.

„Pracownicy nie rozumieją, dlaczego IRS uważa, że ​​korzystanie z usług konsultanta i firmy księgowej zapewnia dokładność”, napisał w swoim raporcie Komitet ds. Sposobów i Środków.

Firma księgowa Mazars USA jest jedną z największych w kraju i pracowała dla Trumpa przez dziesięciolecia, aż do lutego tego roku, kiedy to zerwała więzi z byłym prezydentem i jego firmą. Od kilku miesięcy Trump i prawnicy jego firmy ostro krytykowali pracę firmy.

Według księgowego sądowego Bruce’a Dubinsky’ego powszechną praktyką wśród agentów IRS jest okazywanie szacunku dużym firmom księgowym.

„Jeśli jestem agentem podatkowym i widzę, że ma specjalizację lub (inną firmę), do której mam się udać, mówię: „Ok, wszystkie zwroty są skomputeryzowane, są zrobione dobrze. jakiś poziom. Ktoś w ich procesie kontroli jakości – wszystkie te firmy przeprowadzają kontrolę jakości. Posiadanie procesu – to obserwowanie wielu warstw, a ja nie zamierzam patrzeć na każdą liczbę „- powiedział Dubinsky.

Ale praca Mazarsa została ostatnio skrytykowana przez dwóch prawników Firmy Trump Organization to przestępcy 6 grudnia w sprawie 17 zarzutów popełnienia przestępstwa w stanie Nowy Jork związanych z oszustwami podatkowymi. Podczas procesu księgowy Mazars „zawiódł w swojej pracy” i stwierdził wykroczenia ze strony kierownictwa firmy, powiedział prawnik Trump Organization podczas końcowych argumentów.

Ten księgowy, Donald Bender, opisał roczne zeznania podatkowe Trumpa jako stos papieru wysoki na „kilka stóp” i gestem ręki wskazał miejsce dla świadków. Bender zeznał, że pracował z Trumpem i firmą w zakresie podatków przez prawie cztery dekady, ale ten związek zakończył się w lutym.

READ  Ukraińskie statki zbożowe płyną po bezpiecznych wodach, ale gospodarka wciąż jest w zastoju

Mazars napisał w liście do głównego radcy prawnego Trump Organization Raporty z dekady – Nie polegaj już na tym. W liście adwokat Mazars napisał, że firma „wykonała swoją pracę zgodnie ze standardami zawodowymi” i opracowała raporty na podstawie informacji dostarczonych przez Trump Organization.

W liście dyrektor Mazars przytoczył rewelacje z dochodzenia cywilnego prokuratora generalnego Nowego Jorku jako jeden z powodów, dla których firma księgowa nie może znieść sprawozdań finansowych Trumpa. We wrześniu prokurator generalny Nowego Jorku pozwał Trumpa i jego firmę, zarzucając coroczne masowe oszustwo w wycenie aktywów Trump Organization.

Rzeczniczka Trump Organization powiedziała w e-mailu z lutego: „Chociaż jesteśmy rozczarowani, że Mazarowie zdecydowali się na separację, ich list z 9 lutego 2022 roku potwierdza, że ​​praca Mazarów została wykonana zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi standardami i zasadami rachunkowości oraz że sprawozdanie z sytuacji finansowej nie wykazuje istotnych rozbieżności.” nie posiada.”

Ale Trump i jego zespół często krytykowali Mazars.

W poście z 18 listopada na swoim portalu społecznościowym Truth Social Trump podsumował stanowisko swojego zespołu obrony w sprawie Mazars.

„Wysoko opłacane biuro rachunkowe powinno rutynowo wybierać te rzeczy – polegaliśmy na nich. To niesprawiedliwe!” napisał Trump.

Podczas końcowych argumentów 1 grudnia adwokat Trump Organization, Susan Nessels, powiedziała, że ​​Bender „całkowicie zaniedbał sprawę lub był ślepy”.

Mazars i Bender nie odpowiedzieli na prośby o komentarz, ale podczas dochodzenia Trump Organization prawnicy wskazali na umowę między firmą a Mazars, zgodnie z którą firma księgowa „nie obejmuje żadnych procedur mających na celu wykrywanie błędów, nieprawidłowości lub niezgodności z prawem”. Jeśli istnieje jakikolwiek akt obejmujący oszustwo lub oszustwo”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.