Pożar fabryki nawozów Winston-Salem: 6000 zmuszonych do ewakuacji z powodu obaw przed wybuchem saletry amonowej

„Teraz ogień jest nadal aktywny i nadal istnieje możliwość wybuchu. Wzywamy wszystkich cywilów do ewakuacji w promieniu 1 mili wokół niego” – powiedział we wtorek rano Patrick Groops, szef batalionu straży pożarnej Winston-Salem. . Na konferencji prasowej.

„Mamy ciężarówki, wozy strażackie (adresy publiczne) przejeżdżają przez każdą drogę w systemie. W niektórych miejscach chodzimy od domu do domu, atakujemy docelowe społeczności i próbujemy ewakuować wszystkich z okolicy” – powiedział Groops. Powinien zadzwonić.

Fabryka Weaver zapaliła się w poniedziałek wieczorem, po dwugodzinnej walce i rozprzestrzenieniu się ognia na wagon kolejowy, który stał na miejscu, strażacy uratowali jej załogę. Zawiera azotan amonu, Co stwarza ryzyko wybuchu, powiedział Krubs.

Na tyłach budynku stał wóz strażacki i woda wlewała się do ognia, ale nie było tam żadnego ze strażaków, powiedział Krubs. Departament zbliża się do miejsca zdarzenia co 15-20 minut za pomocą zespołów dronów, powiedział.

Przyczyna pożaru jest badana, powiedział Krups, a straż pożarna jest w kontakcie z firmą, która jest właścicielem fabryki nawozów. Winston Weaver nie odpowiedział od razu na prośbę CNN o dalsze informacje.

Krubs powiedział, że co najmniej 90 strażaków i około 150 pracowników służb ratunkowych – w tym policja i inni – brało udział w gaszeniu pożaru i pomaganiu w ewakuacji obszaru.

„Chcemy mieć pewność, że wszyscy w tym promieniu 1 mili są teraz ewakuowani. Nadal istnieje możliwość wybuchu” – powiedział. „Nie wiemy, jak długo tu będziemy. Nie będzie czasu na wyjazd”.

Uniwersytet Wake Forest odwołał zajęcia we wtorek z powodu pożaru. Obszar ewakuacji obejmuje mieszkania na terenie kampusu, Deacon Place, a studenci mieszkający na terenie kampusu lub w promieniu 1 mili od strefy są zachęcani do pozostania w pomieszczeniach i zamykania okien. Centrum Wellness, Centrum Benson i Biblioteka ZSR są otwarte dla nauczycieli, pracowników lub studentów potrzebujących zakwaterowania.

READ  Gitarzysta Lynyrd Skynyrd Gary Rossington zmarł w wieku 71 lat, ostatni żyjący członek-założyciel

„Podróżowanie po 4400 North Cherry Street jest dozwolone w dowolnym miejscu na terenie kampusu, co utrudnia podróżowanie” – powiedział Wake Forest we wtorek rano.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *