Pożar fabryki nawozów Winston-Salem: 6000 zmuszonych do ewakuacji z powodu obaw przed wybuchem saletry amonowej

„Teraz ogień jest nadal aktywny i nadal istnieje możliwość wybuchu. Wzywamy wszystkich cywilów do ewakuacji w promieniu 1 mili wokół niego” – powiedział we wtorek rano Patrick Groops, szef batalionu straży pożarnej Winston-Salem. . Na konferencji prasowej.

„Mamy ciężarówki, wozy strażackie (adresy publiczne) przejeżdżają przez każdą drogę w systemie. W niektórych miejscach chodzimy od domu do domu, atakujemy docelowe społeczności i próbujemy ewakuować wszystkich z okolicy” – powiedział Groops. Powinien zadzwonić.

Fabryka Weaver zapaliła się w poniedziałek wieczorem, po dwugodzinnej walce i rozprzestrzenieniu się ognia na wagon kolejowy, który stał na miejscu, strażacy uratowali jej załogę. Zawiera azotan amonu, Co stwarza ryzyko wybuchu, powiedział Krubs.

Na tyłach budynku stał wóz strażacki i woda wlewała się do ognia, ale nie było tam żadnego ze strażaków, powiedział Krubs. Departament zbliża się do miejsca zdarzenia co 15-20 minut za pomocą zespołów dronów, powiedział.

Przyczyna pożaru jest badana, powiedział Krups, a straż pożarna jest w kontakcie z firmą, która jest właścicielem fabryki nawozów. Winston Weaver nie odpowiedział od razu na prośbę CNN o dalsze informacje.

Krubs powiedział, że co najmniej 90 strażaków i około 150 pracowników służb ratunkowych – w tym policja i inni – brało udział w gaszeniu pożaru i pomaganiu w ewakuacji obszaru.

„Chcemy mieć pewność, że wszyscy w tym promieniu 1 mili są teraz ewakuowani. Nadal istnieje możliwość wybuchu” – powiedział. „Nie wiemy, jak długo tu będziemy. Nie będzie czasu na wyjazd”.

Uniwersytet Wake Forest odwołał zajęcia we wtorek z powodu pożaru. Obszar ewakuacji obejmuje mieszkania na terenie kampusu, Deacon Place, a studenci mieszkający na terenie kampusu lub w promieniu 1 mili od strefy są zachęcani do pozostania w pomieszczeniach i zamykania okien. Centrum Wellness, Centrum Benson i Biblioteka ZSR są otwarte dla nauczycieli, pracowników lub studentów potrzebujących zakwaterowania.

READ  Biden mówi, że jest teraz przekonany, że Putin zdecydował się na inwazję na Ukrainę, ale pozostawia otwarte drzwi dla dyplomacji

„Podróżowanie po 4400 North Cherry Street jest dozwolone w dowolnym miejscu na terenie kampusu, co utrudnia podróżowanie” – powiedział Wake Forest we wtorek rano.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *