Historia Marcowego Szaleństwa przeszła w burzę Purdue, stając się pierwszym Nie. 15 nasion do gry w Elite Eight

Saint Peter’s przeszedł do historii turnieju NCAA w piątek, stając się pierwszym numerem. 15 nasion, które kiedykolwiek awansują do Elitarnej Ósemki po wyrzuceniu Nie. 3 nasiona Purdue 67-64 w ogłuszaczu Sweet 16. Zwycięstwo Peacocks nad Boilermakers dało im drugie zwycięstwo jako dwucyfrowy słabszy w trzech wygranych w marcu 2022 Madness, coś, czego żadna drużyna przed nimi nigdy nie osiągnęła i rozpoczęła świętowanie w całym Obszar New Jersey i nie tylko. Zmierzą się z każdym Nie. 4 nasiona UCLA albo nie. 8 nasion Karolina Północna w niedzielę w finale Regionalnego Wschodu.

Turniej NCAA The Peacocks do tego momentu już umieścił ich w historycznym towarzystwie po szokującym Nie. 2 nasiona Kentucky w pierwszej rundzie jako 18,5-punktowy słabszy, podpisując jedną z największych niespodzianek w historii Wielkiego Tańca. Ich zwycięstwo nad Purdue jako 13-punktowym psem sprawiło, że zostali sami na szczycie wielkich opowieści o Kopciuszku, ponieważ wyciągnął to, co dwa inne Nie. 15 nasion, które wcześniej zrobiły Sweet 16 – Oralny Roberts oraz Wybrzeże Zatoki Florydy – nie mógł: przeżyć i awansować.

„Powiedziałem: „Co oni teraz powiedzą?” Czy ktoś ma coś do powiedzenia? Trener Saint Petera, Shaheen Holloway, powiedział w wywiadzie dla CBS po meczu, odpowiadając ludziom, którzy wątpili w jego Pawie. „Mówią, że nie możesz tego zrobić, Kopciuszku, słabszy, to, tamto… Mam grupę facetów, którzy po prostu grają w koszykówkę i dobrze się bawią. To wszystko, co robimy”.

Tak więc pasowało, że w Narodowy Dzień Pawia to właśnie Pawie z Świętego Piotra spowodowały jedną z największych niespodzianek tego turnieju, bijąc rekord stanu Missouri z 2002 r. – a następnie nr. 12 rozstawionych – jako najniżej rozstawiona drużyna do elitarnej ósemki. Dostali 14 punktów od czołowego strzelca Daryl Banks III11 punktów od Clarence Rupert i 10 z ławki od wąsatego superbohatera Doug Edert.

READ  Ali Sabanzi i jego żona Vaslat Dogan Sabanzi przeżyli krytyczne operacje

To było jednak na końcu defensywy, gdzie wygrali. Zmierzenie się z drużyną Purdue, która posiadała No. 1 wykroczenie w skorygowanej skuteczności zgodnie z KenPom.com metryki, utrzymali Boilermakers do strzelania z boiska 23 z 54, 5 z 21 z rzutu za 3 punkty i wymusili 15 strat. To był szósty najgorszy mecz strzelecki dla Purdue z parkietu w całym sezonie i był czwartą największą stratą popełnioną w meczu.

„Pokonali nas tak, jak pokonali dwie pozostałe drużyny: silną wolę, brudną, twardą, w tobie” – powiedział trener Purdue Matt Painter. „Shaheen Holloway wykonała niewiarygodną pracę w Saint Peter’s”.

Purdue gwiazda i potencjał nr 1 wybór draftu NBA Jaden Ivey zrobił wszystko, co w jego mocy, aby umieścić Purdue w sytuacji, w której mógłby wygrać w regulaminie lub wymusić dogrywkę, trafiając za 3 punkty na mniej niż 10 sekund, aby zmniejszyć deficyt do jednego punktu i wybijając za 3 punkty na brzęczyku, co zmusiłoby z biegiem czasu. Jednak w drugiej połowie zdobył tylko pięć punktów, a Boilermakers dotarli do mety, strzelając tylko dwa gole z gry w ostatnich pięciu minutach. Ivey zakończył z 11 punktami, podczas gdy Trevion Williams miał 16 punktów i wielki człowiek Zach Edey miał 11 punktów.

„Nie jesteśmy drużyną, która rozwali zespoły. Staramy się trzymać to blisko. Staramy się, aby zespoły popełniały błędy w trakcie” – powiedział Holloway. „Kiedy grasz z takimi zespołami, które mają wygrać, kiedy trzymasz się mocno, mogą się zdarzyć pewne rzeczy. Powiedziałem moim chłopakom, żeby walczyli dalej. Wiedziałem, że piłka odbije się w naszą stronę. I tak się stało”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *