Po raz pierwszy Jan. Grupa 6 prosi o informacje od domownika

WASZYNGTON – Komisja Izby Reprezentantów badająca atak z 6 stycznia na Kapitol poszukuje dowodów i dokumentów od przedstawiciela Pensylwanii Scotta Berry’ego. Jest to pierwsza publiczna akcja podjęta przez komisję w celu uzyskania informacji od jakiegokolwiek republikańskiego członka Kongresu. Głębokie zaangażowanie Prezydent Donald J. Próbuje przedłużyć reżim Trumpa.

Grupa spotkała się w poniedziałek z obecnym przewodniczącym Klubu Wolności Ultrakonserwatywnego Domu, panem. Wysłał list do Perry’ego, prosząc go o spotkanie z śledczymi w czasie zamieszek io dobrowolną zmianę komunikacji.

Do tej pory panel niechętnie przyznawał sub-bonusy za informacje od obecnych członków Kongresu, powołując się na szacunek i szacunek, jakie prawodawcy podczas sesji powinni sobie okazywać. Ale deputowany Benny Thompson, demokrata z Mississippi i przewodniczący komitetu, obiecał podjąć takie działania, jeśli będzie to konieczne.

„Komisja Specjalna ma najwyższy szacunek dla przywilejów Kongresu i prywatności swoich członków” – powiedział. Panie Thompson. Powiedział w liście do Perry’ego. „Jednocześnie mamy pełną odpowiedzialność za pełne zbadanie wszystkich tych faktów i okoliczności”.

Pan. Rzecznik Perry’ego nie odpowiedział od razu na prośbę o komentarz.

W tygodniach po wyborach w 2020 r. członek Kongresu od 2013 r., p. Perry, zbieram dokumenty dotyczące zarzutów oszustwa wyborczego, panie. Trump sprzeciwił się próbom udaremnienia wyborów i koordynował plan próby zastąpienia prokuratora generalnego. , Z najbardziej uległym funkcjonariuszem.

Były pilot wojskowy helikoptera i emerytowany generał brygady Gwardii Narodowej, jego koledzy, którzy nazywają go generałem Perrym, Mr. Perry przedstawił pana Trumpa. Jeffrey Clark, pełniący obowiązki przewodniczącego Cywilnego Wydziału Sądownictwa, który stał się jednym z zagorzałych zwolenników ruchu Stop Stali. W tym momencie komisja powiedziała, że ​​pan. Śledczy uważają, że Perry kontaktował się z ówczesnym szefem sztabu Białego Domu Markiem Meadowsem za pośrednictwem sygnału z zaszyfrowanego procesora.

READ  Najnowsze wydarzenia w sprawie katastrofy helikoptera w Gaziantep... Minister Yerlikaya ogłasza smutną wiadomość: dwóch pilotów zginęło

Pan Clark powiedział, że będzie: Skorzystaj z prawa swojej Piątej Poprawki Przeciwko samooskarżeniu się, gdy pojawi się ponownie przed panelem.

„Otrzymaliśmy dowody od wielu świadków, że odegrałeś kluczową rolę w staraniach o mianowanie pana Clarka pełniącym obowiązki prokuratora generalnego”. Panie Thompson. Napisał do Perry’ego. „Kiedy pan Clark zdecydował się przejąć na własność swoją piątą poprawkę, zrozumiał, że planowaliśmy zadać mu pytania z nią związane”.

Pan. Krótko po tym, jak Trump przegrał wybory, pan Perry dołączył do Jima Jordana, Republikanina z Ohio. Spotkali się z wyższymi urzędnikami Białego Domu w siedzibie kampanii Trumpa w hrabstwie Arlington i opracowali strategię. Pan w Kongresie. Mapa dla zwolenników Trumpa: Wyczyść pogląd, że wybory są skażone, ogłoś działania prawne, które mają zostać podjęte przez kampanię i wzmocnij sprawę zarzutami oszustwa.

Pan. Perry zajmował się sprawą tygodniami, w styczniu Rozesłano list Legislatorzy stanu Pensylwania napisali do senatora stanu Kentucky Mitcha McConnella i przedstawiciela Kalifornii Kevina McCarthy’ego, prosząc republikanów w każdym pokoju o opóźnienie certyfikacji. „Muszę to przyznać” – powiedział. napisał Perry.

Panel powiedział również, że chciałby usłyszeć od pana Perry’ego o jego rzekomym udziale w rzekomym manipulowaniu maszynami do głosowania.

Komisja poprosiła go o wycofanie do 6 stycznia wszystkich „istotnych komunikatów elektronicznych lub innych” związanych z tworzeniem, panie. Obejmuje komunikaty i zastrzeżenia, które złożył Trumpowi i jego zespołowi prawnemu oraz innym osobom zaangażowanym w planowanie wieców z 6 stycznia. Józefa R. w Kongresie. Sukces Bidena Jr..

Między Bożym Narodzeniem a Nowym Rokiem lub przez cały tydzień od stycznia Pan. Komitet zaproponował spotkanie z Perrym.

Pan. Dom planuje przypomnieć okropności operacji z 6 stycznia, aby uzyskać informacje od Perry’ego, kiedy pro-Trumpowy tłum wkroczył do Kapitolu i zranił dziesiątki funkcjonariuszy policji podczas masakry. Ponad 700 oskarżonych zostało oskarżonych w związku z oblężeniem.

Nancy Pelosi, marszałek Demokratów w Kalifornii, powiedziała, że ​​rocznica ataku w przyszłym miesiącu będzie „uważnie przestrzegana”.

„Już trwają przygotowania do pełnego cyklu wydarzeń, w tym dyskusji historyków na temat narracji dnia; Okazją dla członków do podzielenia się swoimi doświadczeniami i refleksjami z tego dnia; I czuwanie modlitewne wieczorem ”- napisała pani Pelosi w liście do kolegów prawodawców w poniedziałek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *