Perkusista Foo Fighters Taylor Hawkins nie żyje w wieku 50 lat

LOS ANGELES (AP) – Taylor Hawkins, przez 25 lat perkusista Foo Fighters i najlepszy przyjaciel frontmana Dave’a Grohla, zmarł podczas południowoamerykańskiej trasy z zespołem rockowym. Miał 50 lat.

Nie było żadnych bezpośrednich szczegółów dotyczących śmierci Hawkinsa, chociaż zespół powiedział w piątkowym oświadczeniu, że jego śmierć była „tragiczną i przedwczesną stratą”.

Foo Fighters mieli zagrać w piątek wieczorem na festiwalu w Bogocie w Kolumbii. Finałowy koncert Hawkinsa odbył się w niedzielę na innym festiwalu w San Isidro w Argentynie.

„Jego duch muzyczny i zaraźliwy śmiech będą żyć z nami wszystkimi na zawsze” – głosi wiadomość na oficjalnym koncie zespołu na Twitterze, która została również wysłana e-mailem do reporterów. „Nasze serca kierują się do jego żony, dzieci i rodziny”.

Pojazdy policyjne, karetka pogotowia i fani zebrali się przed hotelem w północnej Bogocie, gdzie prawdopodobnie przebywał Hawkins.

„To był zespół, z którym dorastałem. To pozostawia mnie pustą ”- powiedział 23-letni Juan Sebastian Anchique dla Associated Press, opłakując Hawkinsa przed hotelem.

Władze w Kolumbii nie skomentowały śmierci Hawkinsa. Ambasada USA w Bogocie wyraziła swoje kondolencje w tweecie.

Po Grohlu, Hawkins był najbardziej rozpoznawalnym członkiem grupy, występując u boku głównego wokalisty w wywiadach i grając ważne, zazwyczaj komiczne role w pamiętnych teledyskach zespołu i ich ostatnim horrorze „Studio 666”.

Hawkins był perkusistą koncertowym Alanisa Morrissette, kiedy dołączył do Foo Fighters w 1997 roku. Grał na największych albumach zespołu, w tym „One by One” i „On Your Honor” oraz na przebojowych singlach, w tym „My Hero” i „Best of You”.

W książce „The Storyteller” Grohla z 2021 r. nazwał Hawkinsa swoim „bratem z innej matki, mojej najlepszej przyjaciółki, mężczyzny, za którego wziąłbym kulę”.

„Po pierwszym spotkaniu nasza więź była natychmiastowa i z każdym dniem, każdą piosenką, każdą nutą, którą graliśmy razem, zbliżaliśmy się do siebie” – napisał Grohl. „Jesteśmy absolutnie przeznaczeni i jestem wdzięczny, że odnaleźliśmy się w tym życiu”.

READ  Ranking 2022 Masters: relacje na żywo, wynik Tigera Woodsa, wyniki golfa dzisiaj w 1. rundzie w Augusta National

To już drugi raz, kiedy Grohl doświadczył śmierci bliskiego kolegi z zespołu. Grohl był perkusistą Nirvany, kiedy Kurt Cobain zmarł w 1994 roku.

W piątek wieczorem w mediach społecznościowych pojawiły się hołdy dla Hawkinsa.

„Niech Bóg cię błogosławi, Taylor Hawkins”, powiedział na Twitterze gitarzysta Rage Against The Machine Tom Morello wraz ze swoim zdjęciem, Hawkinsem i wokalistą Jane’s Addiction, Perrym Ferrellem. „Kochałem twojego ducha i niepowstrzymaną rockową moc”.

„Co za niesamowity talent, który nie musiał być tak miły, hojny i fajny, ale i tak miał wszystkie te rzeczy” – napisał na Twitterze Finneas, brat, współscenarzysta i producent Billie Eilish. „Świat miał tyle szczęścia, że ​​miał jego prezenty na czas, kiedy miał”.

Urodzony jako Oliver Taylor Hawkins w Fort Worth w Teksasie w 1972 roku, Hawkins dorastał w Laguna Beach w Kalifornii. Grał w małym zespole Sylvia z Południowej Kalifornii, zanim dostał swój pierwszy duży występ jako perkusista kanadyjskiego piosenkarza Sassa Jordana.

Hawkins powiedział The Associated Press w 2019 roku, że jego wczesne inspiracje perkusyjne obejmowały Stewarta Copelanda z The Police, Rogera Taylora z Queen i Phila Collinsa, który, jak powiedział, był „jednym z moich ulubionych perkusistów w historii. Wiesz, ludzie zapominają, że był świetnym perkusistą, a także miłym facetem w swetrze z lat 80., biedny koleś.”

Kiedy w połowie lat 90. spędził dwa lata na perkusji dla Morrissette, zainspirował go przede wszystkim granie Stephena Perkinsa z Jane’s Addiction.

„Moje bębny były ustawione tak jak on, całość” – powiedział Hawkins AP. „W tamtym momencie nadal byłem swego rodzaju naśladowcą. Utworzenie własnego stylu zajmuje trochę i trochę czasu. Nie brzmiałem dokładnie jak on, brzmię jak ja, ale miał duży, ogromny wpływ ”.

On i Grohl spotkali się za kulisami na koncercie, kiedy Hawkins wciąż był z Morrissette. Zespół Grohla miał swoje otwarcie wkrótce po odejściu perkusisty Williama Goldsmitha. Grohl zadzwonił do Hawkinsa, który był wielkim fanem Foo Fighters i natychmiast się zaakceptował.

READ  Umieszczenie CHP na liście docelowej jest nieuprzejmą krytyką

„Nie boję się powiedzieć, że nasze przypadkowe spotkanie było rodzajem miłości od pierwszego wejrzenia, rozpalającej muzyczny »podwójny płomień«, który płonie do dziś” – napisał Grohl w swojej książce. „Razem staliśmy się niepowstrzymanym duetem, na scenie i poza nim, w pogoni za każdą przygodą, jaką możemy znaleźć”.

Hawkins po raz pierwszy pojawił się z zespołem w teledysku z 1997 roku do najpopularniejszej piosenki Foo Fighters, „Everlong”, chociaż jeszcze nie dołączył do grupy, kiedy piosenka została nagrana. Jednak setki razy walił epickie wersje tego utworu jako punkt kulminacyjny koncertów Foo Fighters.

Podczas kolejnego ważnego koncertu grupy, Grohl siadał za perkusją, a Hawkins chwycił mikrofon, by zaśpiewać cover piosenki Queen „Somebody to Love”.

„Najlepszą częścią bycia głównym wokalistą Foo Fighters tylko przez jedną piosenkę jest to, że naprawdę mam najlepszego perkusistę rock’n’rollowego na planecie Ziemia”, powiedział Hawkins przed piosenką podczas koncertu 18 marca w Chile.

Słychać Grohla, który mówi mu, żeby się zamknął.

Hawkins zagrał także w niedawno wydanym horrorze Foo Fighters Studio 666, w którym demoniczna siła w domu, w którym przebywa zespół, porywa Grohla i czyni go morderczym. Hawkins i pozostali członkowie zespołu giną jeden po drugim. Założenie wyszło z ich pracy nad ich dziesiątym albumem studyjnym w domu w Los Angeles.

On również bębnił i śpiewał dla side-projektowego trio Taylor Hawkins and the Coattail Riders. Wydali album „Get the Money” w 2006 roku.

Hawkins pozostawił swoją żonę Alison i trójkę dzieci.

___

Associated Press Writer Manuel Rueda przyczynił się do tego raportu z Bogoty w Kolumbii.

___

Śledź pisarza AP Entertainment Andrew Daltona na Twitterze: https://twitter.com/andyjamesdalton

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *