Ordwin, naukowiec, który wrócił z Antarktydy, podzielił się z uczniami swoimi doświadczeniami

Sinan Yarmibesoglu, który 15 lipca wziął udział w rozmowie zatytułowanej „Badania polarne i zmiany klimatyczne” zorganizowanej przez Krajową Dyrekcję Edukacji w szkole średniej Martyrs Anatolian Imam Hatip High School, powiedział, że od 2017 roku nieustannie dowiaduje się nowych rzeczy o biegunach.

„Lodowce topnieją zbyt szybko”

Twentybeşoğlu powiedział, że od 2017 r. we wszystkie badania na biegunach zaangażowana jest Turcja. „Pracujemy zarówno na biegunie północnym, jak i południowym. Niestety obserwujemy większe zmiany klimatyczne. Najszybsze ocieplenie następuje na biegunie północnym”. „I wzrasta. Największe obecnie ryzyko występuje w Arktyce. Lodowce topnieją bardzo szybko”. powiedział.

Celuj w to

„Ważny” alarm w Ordwinie... Kontrola produktów dla małych zwierząt!

30-osobowy zespół turecki na Antarktydzie

Wskazując, że na biegunach pracują ludzie z różnych grup zawodowych, Yirmibeşoğlu powiedział, że wrócili z Antarktydy 4 lutego i że obecnie na Antarktydzie przebywa 30-osobowy zespół turecki.

„Zaobserwowałem statki zanieczyszczające morze”

Twentybeşoğlu powiedział, że podróżował do wielu części świata, ponieważ jego głównym zajęciem było bycie kapitanem statku:

„Widziałem na własne oczy zanieczyszczenie morza przez statki i pracowałem nad zmniejszeniem zanieczyszczenia statków, aby temu zapobiec. Przyjechałem i poświęciłem bieguny badaniom polarnym na tej trasie. Zrobiłem grupowe zdjęcie Republiki Turcji. Pierwsza podróż do Antarktyda Każdego roku uczyłem się czegoś nowego: „Odkryłem to. W 2019 roku uniezależniliśmy od innych krajów pierwszą w naszym kraju wyprawę na Biegun Północny. Ja też uczestniczyłem w tej podróży.”

Podkreślając, że człowiek może osiągnąć wszystko, podążając za swoją pasją i marzeniami, Yirmibeşoğlu udzielił uczniom następujących rad:

„W TÜBİTAK organizowane są dwa konkursy projektowe, jeden dotyczący zmian klimatycznych, a drugi dotyczący biegunów. Jeśli przygotujesz projekt z dobrymi pomysłami na ten konkurs, nauczysz się nowych rzeczy, a jeśli dostaniesz się do finału, otworzą się nowe horyzonty otwarte. Możesz odbywać staże w TÜBİTAK, możesz pracować w różnych firmach. Wszystko zależy od Twoich zainteresowań. „Bycie naukowcem to dochodzeniowy sposób myślenia. Możesz być naukowcem w dowolnej karierze”.

READ  Zderzacz kołowy przyszłości: jakie superkolizja ma na celu odkrycie nieznanych 95 procent Wszechświata?

W dyskusji wzięła udział Krajowa Dyrektor ds. Edukacji Fahri Agar, nauczyciele i uczniowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *