Olivia Newton-John, piosenkarka i aktorka, umiera w wieku 73 lat

„Dame Olivia Newton-John zmarła dziś rano na swojej farmie w południowej Kalifornii w otoczeniu rodziny i przyjaciół. Prosimy wszystkich o poszanowanie prywatności rodziny w tym trudnym czasie” – napisał w oświadczeniu jej mąż John Easterling. Na zweryfikowanym koncie piosenkarza na Instagramie. „Olivia od ponad 30 lat jest symbolem sukcesu i nadziei, dzieląc swoją podróż z rakiem piersi”.

Piosenkarz ujawnił wrzesień 2018 Była leczona na raka podstawy kręgosłupa. Jest to jej trzecia diagnoza raka po raku piersi na początku lat 90. i 2017 roku.
Dzięki serii hitów country i soft-rocka Newton-John był już popularnym piosenkarzem pod koniec lat 70. XX wieku. Wręcz przeciwnie, zagrał razem John Travolta „Grease” z 1978 roku, najpopularniejszy musical filmowy wszech czasów, wyniósł go na nowy poziom.

Chociaż miała niewielkie doświadczenie aktorskie (w momencie kręcenia skończyła 29 lat), Newton-John dał nieśmiertelny występ jako Sandy, słodka australijska uczennica transferowa, która zakochuje się w alfa Grey Travolty Dannym w południowej Kalifornii w szkole średniej w Południowej Kalifornii. 1950.

Ich ekranowa chemia jako niedopasowane gołąbki, które przechodzą akrobacje w ostatnim akcie, aby zdobyć nawzajem serca – ona porzuca swoje postrzępione ubrania na rzecz obcasów, skóry, spandexu i papierosa – zakotwiczyła film i skłoniła wielu fanów do ponownego odwiedzenia go.

„Nie sądzę, by ktokolwiek mógł sobie wyobrazić, że film przetrwa prawie 40 lat i nadal będzie popularny, a ludzie zawsze będą ze mną o nim rozmawiać i go kochać”. Newton-John powiedział CNN w 2017 roku. „To jeden z tych filmów. Mam szczęście, że mogłem być jego częścią. Przyniósł radość tak wielu ludziom”.

Newton-John zaśpiewała w trzech największych przebojach filmu: duetach „Jesteś tym, którego chcę” i „Summer Nights” z Travoltą oraz jej hipnotyzującym singlu „Hopeless Devoted to You”.

Gwiazdy, przyjaciele i fani oddają hołd „Grease” Olivii Newton-John
Urodzony w Cambridge w Anglii w 1948 roku Newton-John przeniósł się z rodziną do Melbourne. Australia, kiedy miała pięć lat. „Śpiewaj, śpiewaj, śpiewaj” po wygraniu konkursu talentów w programie telewizyjnym Jako nastolatka założyła dziewczęcy zespół Zaczął pojawiać się na cotygodniowych koncertach muzyki pop w Australii.

Newton-John nagrała swój pierwszy singiel w Anglii w 1966 roku i odniosła pewien międzynarodowy sukces, ale pozostała w dużej mierze nieznana amerykańskiej publiczności do 1973 roku, kiedy „Let Me Be There” znalazło się w pierwszej dziesiątce list przebojów dla dorosłych i muzyki współczesnej. Wykresy.

READ  W miarę wzrostu ilości paliw Omigron, amerykańscy studenci osobiście maszerowali przeciwko klasom

Następnie znalazły się hity numer 1 Easy Listening, w tym „I Honestly Love You”, „How You Never Been Mellow” i „Please Mr. Please”.

Potem przyszedł czas na „Grease”, który stał się najbardziej dochodowym filmem 1978 roku i trwałym fenomenem kulturowym.

Film dał Newtonowi-Johnowi okazję do zmiany ponurego wyglądu. Na okładce jej kolejnego albumu, „Totally Hot”, piosenkarka nosiła czarną skórę, a jej piosenki miały ostrzejsze, współczesne brzmienie popu.

Jej sukces śpiewu

W 1981 roku posunął swoją nową, charyzmatyczną osobowość o krok dalej, wydając „Physical”, taneczny numer z sugestywnymi tekstami, takimi jak „Nie ma o czym rozmawiać, tylko być poziomym”. Zakazany przez kilka stacji radiowych, stał się jego największym hitem, spędzając 10 tygodni na liście Billboard Hot 100.

Olivia Newton-John w programie muzycznym BBC „Top of the Pops” w 1974 roku.

Wystąpił także w kilku wysokobudżetowych filmach, w tym w musicalu fantasy „Xanadu” w swojej ostatniej roli na ekranie u boku legendy Hollywood Gene’a Kelly’ego. Film zbombardował, ale jego ścieżka dźwiękowa dobrze się sprzedała, a „Magic” stał się hitem nr 1.

W 1983 roku ponownie połączyła siły z Travoltą w romantycznej komedii-fantazji zatytułowanej „Dwa w swoim rodzaju”, ale nie udało jej się odzyskać iskry „Grease”.

Newton-John zdobył cztery nagrody Grammy i sprzedał ponad 100 milionów albumów w ciągu długiej kariery.

„Miałem wiele koncertów w muzyce. Kiedy zaczynałem, miałem country, a potem przerzuciłem się na pop” – powiedział CNN. „Miałem tak wiele piosenek jak 'Xanadu’ i 'Grease’. Czuję się bardzo wdzięczny, że mam tak ogromny repertuar do wyboru.”

Pokonywanie smutku

Ale Newton-John miał swoje kłopoty i smutki. Jej diagnoza raka piersi zmusiła ją do odroczenia i odwołania kilku wycieczek.

W 2005 roku ówczesny chłopak Newtona-Johna, Patricka McDermotta, zniknął na morzu podczas połowów u wybrzeży Kalifornii. Nigdy go nie znaleziono – nierozwiązana zagadka, która prześladowała piosenkarza od lat.
John Travolta składa hołd Olivii Newton-John

„Bardzo trudno jest z tym żyć” – powiedział Larry’emu Kingowi z CNN w 2006 roku. „To prawdopodobnie najtrudniejsza rzecz, przez jaką kiedykolwiek przeszłam, a przeszłam wiele”. Chociaż jej profil kariery wyblakł w jej późniejszych latach, Newton-John nigdy nie przestał nagrywać i występować. Jej najważniejsze atrakcje to gościnny występ w „Glee”, długoletnia rezydencja „Summer Nights” w Flamingo Las Vegas oraz przebój klubu tanecznego „You Have to Believe”, nagrany z córką Khloe.

READ  İmamoğlu powiedział Kılıçdaroğlu: „Jeśli nie jesteś kandydatem, przygotuję kandydata do Stambułu; Zdobądź wybory İBB, a potem przyjdź i kandyduj” – powiedział.

„Uwielbiam śpiewać i wiem jak” – powiedziała CNN w 2017 roku. „Robię to odkąd skończyłem 15 lat, więc to jest moje życie. Czuję się bardzo wdzięczny, że nadal mogę to robić. Ludzie nadal przychodzą do mnie”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *