Obszar Dallas dotknięty powodzią błyskawiczną; Filmy pokazują podwodną autostradę

Komentarz

Gwałtowne powodzie trwały przez cały poniedziałek w rejonie Dallas-Fort Worth, co wymagało działań ratowniczych na zalanych drogach i zmuszało niektórych mieszkańców do porzucania samochodów na zalanych ulicach. W niektórych odizolowanych obszarach łączne opady można uznać za powódź trwającą rok na 1000 lat.

Deszcz nadal padał w Dallas i wokół niego; Niektóre mierniki deszczu w regionie odnotowały do ​​tej pory ponad 10 cali. Międzynarodowy port lotniczy Dallas-Fort Worth odnotował 3,01 cala deszczu w ciągu godziny. National Weather Service w Fort Worth ostrzegła przed ciągłym ryzykiem „zagrażającej życiu powodzi”. Ostrzeżenie przed powodzią zostało rozszerzone dla hrabstwa Dallas i okolic do 13:00 czasu środkowego. Zgodnie z ostrzeżeniem spadło co najmniej 10 cali deszczu, a przed nami kolejne 2 do 4 cali. Stwierdzono, że ryzyko szkód powodziowych jest „znaczne”, ostrzegając mieszkańców, aby nie jeździli po zalanych drogach i natychmiast przenosili się na wyższy teren. Ogłoszono również błyskawiczne ostrzeżenie przed powodzią dla Fort Worth i Canton w Teksasie.

Deszcze są ostatnimi z powodzi podobnych do tych, które miały miejsce w Stanach Zjednoczonych w ciągu ostatnich kilku tygodni. W ciągu zaledwie jednego tygodnia w ciągu 1000 lat wystąpiły trzy deszcze – powodzie Św. Ludwik, Wschodni Kentucky I Południowo-wschodnie Illinois. Termin ten, często uważany za kontrowersyjny, ponieważ jest źle rozumiany, jest używany do opisania oczekiwanego zdarzenia opadów deszczu raz na 1000 lat, co oznacza, że ​​w danym roku istnieje szansa na 0,1%. Ale takie wydarzenia mogą się zdarzać mniej więcej co tysiąc lat.

Stwierdzono, że zmiana klimatu spowodowana przez człowieka zwiększa częstotliwość takich ekstremalnych opadów – cieplejsza atmosfera, która może zatrzymać więcej wilgoci, może powodować więcej deszczu. Według Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu Raport 2022Oczekuje się, że w przyszłości wzrośnie odsetek ekstremalnych opadów deszczu powodujących poważne powodzie.

READ  Mead Lough, piosenkarz i aktor „Bad Out of Hell”, zmarł w wieku 74 lat

Jak dwa deszcze 1 na 1000 lat uderzyły w Stany Zjednoczone w ciągu dwóch dni?

Dowiedział się o tym reporter Fox Weather, Robert Ray, który doniósł o powodzi w Dallas odkupił się Kobieta przypadkowo wjeżdża na zalane skrzyżowanie.

„Właściwie, kiedy stałem tutaj ustawiając ujęcie, chłopaki, zatrzymali się i nie zdawali sobie z tego sprawy” – powiedział Ray dla Fox Weather. „Następną rzeczą, którą wiesz, jej samochód unosi się. Więc wyszedłem i próbowałem pchać jej pojazd tak mocno, jak tylko mogłem.

W poniedziałek w rejonie Dallas-Fort Worth przeprowadzono kilka akcji ratunkowych. Według Jennifer J., od 8 rano czasu lokalnego, Dallas Fire and Rescue zareagował na 141 nagłych wypadków związanych z wodą. powiedział Moreno. Do 10 rano straż pożarna w Fort Worth odpowiedziała na 25 wezwań ratunkowych, a policja w Dallas odpowiedziała na dodatkowe 43 „wezwania przy wysokiej wodzie”.

Jeff Lindner, meteorolog z hrabstwa Harris w Teksasie, wspomniana na Twitterze Miernik pogody zarejestrował prawie 40 procent zwykłych rocznych opadów w ciągu zaledwie 12 godzin.

Następnie w poniedziałek rano spadła ta sama ilość deszczu, 14,9 cala, w mniej niż 12 godzin.

Takie natężenie opadów sprawia, że ​​gleba – nie wspominając o nieprzepuszczalnych powierzchniach chodników – jest prawie niemożliwa do wchłonięcia bez spływu, który może spowodować gwałtowne powodzie.

Oczekuje się, że poziom wody na rzece Trinity w Dallas osiągnie niewielki stopień powodzi od poniedziałku do wtorku. Nawet powodzie Występuje w Balch SpringsNa przedmieściach Dallas pożar trawy uszkodził na początku tego lata ponad dwa tuziny domów.

Awaria komunikacji spowodowana problemem z linią Verizon uniemożliwiła National Weather Service wydawanie ostrzeżeń z biura w Fort Worth, potwierdził NWS dla The Washington Post. On mówi Nadal ściśle współpracuje z biurami partnerskimi, aby utrzymać się na szczycie powodzi.

READ  2022 Indianapolis 500: Ogłoszenia na żywo, najważniejsze wydarzenia i wyniki 106. biegu Indi500

„Podczas gdy Verizon rozwiązuje problem, prognozy i ostrzeżenia dalekiego i krótkiego zasięgu dla obszaru Dallas-Fort Worth nadal są realizowane bez przerwy dzięki wsparciu serwisowemu za pośrednictwem naszych biur prognoz w Nashville w stanie Tennessee i Norman w Oklahomie” – powiedział. Susan Buchanan, dyrektor do spraw publicznych NWS.

Pojęcie tysiącletniego deszczu jest uzasadnione, ale ograniczone. Oto, co musisz na ten temat zrozumieć.

Po opuszczeniu obszaru Dallas przez wody powodziowe należy spodziewać się dalszego monitorowania autostrady międzystanowej 20 w kierunku obszarów takich jak Shreveport w La. Centrum Prognoz Pogody National Weather Service ogłosiło ryzyko umiarkowanych opadów deszczu dla północno-wschodniego Teksasu i północno-zachodniej Luizjany. , spodziewany jest od 3 do 5 cali deszczu w okolicy i możliwy jest od 2 do 3 cali na godzinę.

Oczekuje się, że we wtorek będzie więcej deszczu, a ryzyko ulewnego deszczu rozprzestrzeni się w północnej Luizjanie na części Alabamy.

Przed poniedziałkowym ulewnym deszczem obszar Dallas-Fort Worth był w środku znacznej suszy. Według US Drought Monitor hrabstwo Dallas doświadczyło co najmniej najpoważniejszej suszy w ciągu ostatnich trzech miesięcy.

W pewnym momencie Dallas miał ponad 100 dni i 67 kolejnych dni bez opadów, co zostało przerwane 9 sierpnia. Teraz, z szokującym zwrotem akcji, sierpień będzie najbardziej mokrym w historii Dallas. 1899, zauważył Jim Candor z Weather Channel Świergot.

Miasta w całej Teksas doświadczył rekordowo wysokich temperatur A w zeszłym miesiącu susza spowodowała dotkliwy deficyt opadów. Ale NWS ostrzegł, że ulewne deszcze, które padały w niektórych częściach stanu do poniedziałku, nie przyniosą wystarczającej ulgi.

Nakładanie się silnych opadów, ekstremalnej wilgoci i silnego mechanizmu mieszania rozwija się w Teksasie, Arkansas, Luizjanie i Oklahomie.

W ciągu weekendu system podzwrotnikowy przeniósł się na brzeg w północnym Tamaulipas w Meksyku przy stosunkowo niewielkich fanfarach. Jego bezpośredni wpływ był minimalny, ale niósł na ląd głębokie, tropikalne, bogate w wilgoć powietrze. PWAT lub indeksy opadowej wody — miara tego, ile wilgoci znajduje się w słupie powietrza od dołu do góry atmosfery — zbliżają się do znacznych trzech cali.

READ  Ukraińcy usuwają co najmniej 2 mosty pontonowe w pobliżu Pilohoriwki, widać zdjęcia satelitarne i dronowe

Ten wiatr zamienia się w burze na północy i ulewny deszcz na stabilnym froncie. Front jest owinięty z zachodu na wschód w pobliżu rzeki Czerwonej Oklahomy w kierunku granicy Arkansas-Luizjana. Fala niskiego ciśnienia rozwinie się z przodu i rozprzestrzeni się na wschód, zwiększając opady. Niektóre lokalizacje będą również narażone na niskie ryzyko huraganu.

Podczas gdy obszar Dallas został zalany, części północno-środkowego i północno-wschodniego Teksasu były pod obserwacją powodziową – poziom ostrzegawczy. Poniżej znajduje się ostrzeżenie przed powodzią – Czas środkowy do poniedziałku do południa, w tym hrabstwa Dallas, Rockwall i Delta. NWS ostrzegał przed „sumami od 2 do 5 cali, z pojedynczymi ilościami przekraczającymi 8 cali”.

Lokalne serwisy informacyjne i reporterzy udostępnili filmy z akcji ratowania wody na zalanej autostradzie w rejonie Dallas. Ludzie pływali w burzliwej powodzi, ich Pojazdy zostały porzucone na poboczach dróg z rozbrzmiewającymi alarmami.

Matthew Kapucci przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *