Novak Djokovic pokonał Stefanosa Tsitsipasa i zdobył swój 10. tytuł Australian Open.

CNN

Wynik był znajomy i było nieco zaskakujące, że tak łatwo go osiągnięto. Historyczne implikacje tego meczu z pewnością nie są nie do pokonania Novak Djoković uderzył Serba Stephanosa Tsitsipasa 10. tytuł Australian Open i 22. tytuł Wielkiego Szlema w setach prostych.

Po zwycięstwie 6-3 7-6(7-4) 7-6(7-5) Djokovic podszedł do ławki graczy i płakał w niekontrolowany sposób, a znaczenie i emocje związane z jego osiągnięciem przemogły go. Kiedy wrócił na swoje miejsce na korcie, Djokovic zakrył twarz ręcznikiem, gdy kamery telewizyjne zarejestrowały dźwięk jego ciągłego szlochu.

W zeszłym roku Djokovic nie był w stanie obronić tytułu po deportacji z kraju ze względu na stan szczepień przeciwko Covid-19. W Melbourne Park w tym roku doznał kontuzji ścięgna podkolanowego i musiał uporać się z upadkiem swojego ojca Srdjana. Nakręcony z grupą rosyjskich kibiców Na Australian Open.

Podczas ceremonii wręczenia nagród Djokovic opisał zwycięstwo jako „największe zwycięstwo w moim życiu”.

„Biorąc pod uwagę warunki, był to jeden z najtrudniejszych meczów, jakie rozegrałem w mojej karierze” – powiedział.

„Nie grałem w zeszłym roku, wracam w tym roku. Chcę podziękować wszystkim, którzy sprawili, że czułem się mile widziany i wygodny. Tylko zespół i rodzina wiedzą, przez co przeszliśmy przez ostatnie cztery lub pięć tygodni, a biorąc pod uwagę okoliczności, jest to największa wygrana w mojej karierze.

Podczas gdy statystyki są zdumiewające, jakość i spójność jego gry w tenisa są jeszcze bardziej. Ostatnia porażka Djokovica miała miejsce na Australian Open 2018, passa, która obejmowała 28 meczów. W tym meczu przegrał tylko jednego seta.

Djokovic i Rafael Nadal dzielą teraz rekord mężczyzn pod względem głównych zwycięstw, podczas gdy Djokovic stał się dopiero drugim człowiekiem, który zdobył ponad 10 tytułów w jednym turnieju wielkoszlemowym. Drugi to, tak, Nadal, który wygrał French Open 14 razy.

READ  Pisarz Eilem Dok i jego syn otrzymują „czerwone zawiadomienie”. Minister Tunç: Jesteśmy w kontakcie z Egiptem – Last minute Türkiye News

Obaj są niewątpliwie najlepsi nie tylko w swoim sporcie, ale w każdym sporcie wszechczasów. Które jest większe? Ta walka i debata trwa, a tenis na tym skorzysta.

Zwycięstwo nad Tsitsipasem w Melbourne trwało niecałe trzy godziny, a Djokovic wrócił na szczyt światowego rankingu mężczyzn, zajmując to miejsce przez rekordowe 374 tygodnie.

Djokovic nie przegrał w Melbourne od 2018 roku.

Tsitsipas, grając w swoim drugim finale Wielkiego Szlema, z których pierwszym była porażka z Djokoviciem na French Open, może mieć świadomość, że nie jest pierwszym zawodnikiem, który został wyeliminowany przez 35-letniego Serba. Wielka okazja.

Serwis Grecji był pod presją od samego początku. W drugim meczu przegrywał 15:40, aby wyrównać pierwszego seta na 1:1, ale kiedy Djokovic przełamał się w czwartej partii, nie tylko sądził, że set zakończy się nieuchronnie, ale także mecz. .

Trzeci rozstawiony Tsitsipas walczył w drugim secie z mniejszą liczbą niewymuszonych błędów, mocniejszymi podaniami i setem, ale Djokovic zwyciężył w wymianie 15 strzałów, która nastąpiła później. Potem ta okazja przepadła. Błędy forhendu zniweczyły szanse Tsitsipasa w tie-breaku, który zadecydował o losach seta.

Natychmiastowe przerwanie serwisu Tsitsipasa w trzecim secie sugerowało powrót do akcji, ale Djokovic natychmiast się przełamał. Ponownie rozdzielenie pary wymagało dogrywki, tym razem z Djokoviciem na czele – prowadząc 5: 0, zanim zdobył trzy punkty mistrzowskie.

Kiedy Tsitsipas osiągnął długi powrót, tytuł był zapewniony dla Djokovica. Serb spojrzał na swoją drużynę i członków rodziny – swojego ojca, Strjana, który wydawał się nieobecny – i wskazał na swoją głowę i serce. Potem nadeszły łzy.

Ostatecznie 42 niewymuszone błędy Tsitsipasa okazały się kosztowne, podczas gdy on wykorzystał tylko jeden z trzech break pointów, okazji, które musiał wykorzystać, jeśli naprawdę chciał przetestować Serba.

Na razie będzie jednym z najbardziej utytułowanych tenisistów męskich.

READ  Historyczny dzień: rozpoczyna się podróż kosmiczna pierwszego tureckiego astronauty Alpera Gezeravcı’a – Wiadomości ze świata