Naukowe emocje w wieży zegarowej Connaught: otwarcie wystawy zastosowań nauki w szkołach średnich! – Ostatnia pieczęć

Odbyły się Wojewódzkie Targi Zastosowań Nauki w Szkół Ponadgimnazjalnych
Wojewódzka Wystawa „Zastosowania nauki w szkołach średnich” zorganizowana na Placu Ataturk przy Wieży Zegarowej w Konaku; Gubernator Izmiru dr. Suleyman Elban, zastępca gubernatora Fatih Kisaltobrak, dyrektor ds. edukacji narodowej prowincji Izmir dr. W spotkaniu uczestniczyli Ömer Yahşi, zastępcy dyrektorów prowincji ds. edukacji narodowej İlker Erarslan i Hasan Vermez, administratorzy oświaty, nauczyciele i uczniowie. Program rozpoczął się koncertem muzycznym w wykonaniu uczniów Liceum Sztuk Pięknych Işılay Saygın oraz minutą ciszy i odśpiewaniem hymnu narodowego. Centrum Edukacji Publicznej Bayraklı obejrzało występy grupy Kafkas i Zeybek, a 60. Yıl Anatolian High School swoim koncertem fortepianowym dostarczyła publiczności radosnych chwil.
„Nasze dzieci, nasza świetlana przyszłość”
Krajowy dyrektor ds. edukacji prowincji Izmir wygłosił przemówienie otwierające Targi Uniwersyteckie. Ömer Yahşi powiedział: „Za każdym rozwojem i wynalazkiem na świecie kryje się historia bohatera. Nasze dzieci są naszą przyszłością, która wprowadzi tureckie stulecie w tureckie tysiąclecie. Rozpoczął swoje przemówienie i kontynuował następującymi słowami: „Jesteście koniem, Awicenną, ptakami Ali, Fouadem Cheskinsem, świętym Sancarsem, jesteście nadzieją, modlitwą i świetlaną przyszłością naszego szlachetnego narodu. Dziś stoimy przed nowym procesem, jakiego nasi przodkowie nigdy nie doświadczyli. Aby stworzyć narodowy ideał dla naszego systemu edukacji, w epoce, w której co sekundę pojawiają się nowe pomysły, musimy przekształcić pomysły w wynalazki, wynalazki w produkcję, a produkcję w dobrobyt. Aby to osiągnąć, trzeba najpierw właściwie poznać potrzeby naszego stulecia, włączyć je w proces edukacyjny i zdobyć umiejętność działania w oparciu o zdrowy rozsądek i współpracę. Będziemy realizować projekt „Zastosowania nauki w szkołach średnich”, który rozpoczęliśmy pod przewodnictwem naszego ministerstwa i wdrożyliśmy w 33 szkołach w Izmirze, w wielu innych placówkach. Po zwiedzeniu sal trwającego przez cały dzień jarmarku prowincjonalnego kontynuowano program z udziałem zespołu folklorystycznego z Torbali Cema Garhan Anatolian High School i Zebeka z Balsova Anatolian High School. Koncert muzyczny zaprezentowany przez Liceum Naukowe Ödemiş Ayhan Kökmen, Liceum Seferihisar Necat Hepkon Anatolian i Liceum Naukowe Çiğli spotkał się z gromkimi brawami gości.

READ  Naukowcy odkryli, że dzięki marsjańskim trzęsieniom ziemi: grubszy niż skorupa ziemska


Program aplikacji przedmiotów ścisłych w szkołach średnich
Program Science Applications in High Schools, realizowany pod przewodnictwem Ministerstwa Edukacji, jest wdrażany w liceach ścisłych i szkołach średnich w Anatolii, które przyjmują uczniów na podstawie egzaminu centralnego. Realizując ten program, naszym celem jest zapewnienie uczniom środowiska, w którym mogą wyrosnąć na ciekawe, innowacyjne, posiadające wysokie umiejętności językowe, myślące systematycznie, otwarte na komunikację i naukę, pewne siebie i szczęśliwe osoby. Ma na celu rozwój umiejętności stanowiących podstawę studiów w dziedzinach akademickich, takich jak wyrażanie siebie i prezentacja podczas spotkań naukowych.

Na targach prowincjonalnych łącznie 33 szkoły, w tym 7 liceów ścisłych i 26 anatolijskich szkół średnich, zaprezentowały prace, przyjmując uczniów z Izmiru z egzaminami centralnymi, 38 zajęciami, w tym laboratorium eksperymentów chemicznych, umysłem i inteligencją. Na stoisku wykonano gry, Generalną Dyrekcję Szkolnictwa Średniego i Generalną Dyrekcję Edukacji Podstawowej oraz rozwój materialny Olimpiady Naukowej w Izmirze.

Na Wojewódzkiej Wystawie Praktyk Naukowych Szkół Średnich, zorganizowanej na placu Atatürka na Wieży Zegarowej w Konaku; Algorytmy, projektowanie logiczne, różnorodność biologiczna, gospodarka odpadami, równowaga ekologiczna, zrównoważony rozwój, rolnictwo i leśnictwo, sztuczna inteligencja, alternatywne źródła energii, myślenie projektowe, wartości i mądrość anatolijska, przedsiębiorczość i innowacje społeczne są realizowane w całym Izmirze. Szereg prac prezentowanych jest w ramach tematów wyznaczonych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *