Umowa dotycząca pakietu finansowego na kwotę 60 miliardów jenów japońskich – gospodarka

Minister Środowiska, Urbanizacji i Zmian Klimatu Mehmet Oshaceki, Prezes Japońskiej Agencji Współpracy Międzynarodowej (JICA) Dr. Tanaka akceptuje Akihiko. Poinformowano również, że podczas spotkania zostanie podpisana umowa dotycząca pakietu finansowego o wartości 60 miliardów jenów japońskich na odbudowę prowincji dotkniętych trzęsieniem ziemi.
Minister środowiska, urbanizacji i zmian klimatycznych Mehmet Oshacegi, przewodniczący JCA dr. Tanaka powitał w swoim biurze Akihiko i towarzyszącą mu delegację. Podczas spotkania dokonano oceny głównych zniszczeń spowodowanych trzęsieniami ziemi z 6 lutego 2023 r., które miały miejsce w okolicach Kahramanmaras, oraz prac, które należy wykonać, aby wzmocnić infrastrukturę miast. Prezydent JICA Akihiko powiedział, że odwiedził Gaziantep i Kahramanmaraş, dwie prowincje dotknięte trzęsieniem ziemi, zanim przybyły one do Ankary, i stwierdził, że praca wykonana w celu odbudowy miast jest imponująca.

Doceniając wysiłki Turcji w walce z trzęsieniem ziemi i stałe mieszkania, prezydent JICA Akihiko przypomniał tsunami spowodowane trzęsieniem ziemi o sile 7,6 w skali Richtera w Japonii w 2011 roku. Niestety często doświadczamy dużych trzęsień ziemi. Postęp prac nad miastami kontenerowymi i stałymi budynkami po trzęsieniu ziemi wydaje się być znacznie szybszy niż prace, które wykonaliśmy po trzęsieniu ziemi w Japonii w 2011 roku. Doceniamy Twoje wsparcie dla działań związanych z pomocą w przypadku klęsk żywiołowych i odbudową. Widzieliśmy je również w terenie – dodał.

„Podpiszemy umowę dotyczącą pakietu finansowego o wartości 60 miliardów jenów japońskich”
Podkreślając, że przyszła współpraca będzie znacznie lepsza, Akihiko powiedziała: „Dzisiaj podpiszemy umowę dotyczącą pakietu finansowego o wartości 60 miliardów jenów japońskich. Celem porozumienia jest zapewnienie środków finansowych na prace odbudowy w województwach dotkniętych klęską. Dzięki tej pracy, którą przeprowadzimy z Waszym Ministerstwem i ILBANKIEM, poznamy transfer środków w zakresie niezbędnej infrastruktury i usług socjalnych. Z niecierpliwością czekamy na wdrożenie tego pakietu” – powiedział.

„Pracujemy dzień i noc”
Minister Özaseki podczas spotkania przekazał ogólne informacje na temat obszaru objętego trzęsieniem ziemi i zauważył, że szkody są ogromne. Minister Özaseki powiedział: „Wielka katastrofa, której doświadczyliśmy rok temu, może być największą katastrofą, przed jaką stoimy w naszej cywilizacji anatolijskiej. Działamy w tym obszarze od ponad roku. Obecnie rozpoczęliśmy lub jesteśmy w trakcie realizacji około 400 tysięcy stałych rezydencji. To samo można powiedzieć o miejscach pracy. Zgodnie z naszymi warunkami technicznymi, jeśli nasi obywatele chcą to zrobić sami, pomagamy im finansowo. Jednocześnie powinna zostać uzupełniona infrastruktura naszych domów. Powiedział, że podejmujemy w tym celu ogromne wysiłki i wysiłki.
„Działamy bardzo szybko” – powiedział minister Özaseki, który powiedział, że pracują dzień i noc. Nie wiem, czy jakikolwiek inny kraj na świecie potrafi działać tak szybko i sprostać tym zadaniom, jak my. Wyznaczyliśmy sobie cel. Dążymy do tego celu dzień i noc. „Mamy nadzieję zakończyć prace budowlane i przekazać wszystkie nasze domy prawowitym właścicielom już w przyszłym roku” – powiedział.

READ  Nowa era w sprzedaży domów! Balonowa podwyżka cen mieszkań zniknie...

JA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *